Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

whale

Životní role Sylvestera Stalloneho, kterému byla role Rockyho Balboa ušitá na míru. Ještě jsem neviděl boxerský film, který by s tímto snímkem mohl srovnávat. Takové filmy by se dnes měli točit. ()

Sintiroma

Kdo by neznal tento film.Navic smekam poklonu Slyovi za skvele ztvarneni Rockyho....jako jednoducheho a hodneho chlapa s tvrdym korinkem.I Carl Weathers byl skvely.Dale Musim zminit ze Hudba dela hodne u tohoto filmu. ()

superzurda

Taková boxerská verze popelky :-), mnoho špičkových sportovců řeklo, že je tenhle film donutil zatnout zuby a jít dál, když se nedařilo. ()

Snooper

My heart is beating fo ROCKY! Absolutní srdcovka. Škoda, že jsem ročník 1984. V kině to už asi nikdy neuvidím. Film, který mi pomáhá cítit se lépe a u kterého naprosto vždy nechávám běžet titulky až do konce. Navíc hlavní důvod, proč jsem se konečně rozhodl přihlásit se do této fajn komunity a otravovat ostatní svými názory :-) ()

The_God

Výborný film po všech stránkách - herecky, scénář, režie, kamera. Asi nejlepší Stalloneho film. Celou dobu má film nějaký spád, pořád se něco děje, ale vždy ve prospěch filmu a na konci mě překvapila dvouhodinová délka, protože v celém filmu zkrátka nejsou hluchá místa a nemáte čas se nudit, takže mi to nepřišlo tak dlouhé. Právem jedna z nejslavnějších klasik světové kinematografie. ()

ironivan

Tak tenhle film bych mohl vidět 1000x a nikdy by mě neomrzel,skvelý namět a scénář a hlavne Excelentní výkon Sylvestra děla z tohoto snímku legendu. ()

májovec13

Výjimečný film hlavně tím, jak je jednoduchý a přesto skvělý. Zvláště v dialozích si Sly na nic nehrál a sklidil za to zasloužené ovoce. ()

kosa1

Rocky mě chytil za srdce, a taky potvrdil to, že člověk když chce, tak dosáhne nemožného. Mám rád filmy z okolí boxu a Rocky patří k elitě a proto 91% ()

Jack Slater

Klasika akčního a sportovního žánru, která vlastně ani není o boxu. Film má klasický sportovní nápad, outsider proti nejlepšímu. Stallone v životní roli a příběh "pouličního" boxera mu věřím, asi proto, že si ji napsal pro sebe. 100% ()

MapleLoops

I dnes je Rocky nejlepší film Silvestra Stalloneho, jako 30ti letý tupý boxer určitě nezaujal jenom mě ale jistě všechny filmové fanoušky a hlavně fanoušky Stalloneho, prostě naprostá klasa 90% :D ()

HennessyVSOP

Mlátit do kýty v Albertu a dělat kliky na jedné ruce, pusu ala Schwarzenberg a krev v oku. A nakonec si dám ještě jedny schody. Klasika všech klasik, a ten soundtrack :o) Ten kdo film neviděl tak ho beztak zná, nejspíš na něj nastupoval na maturiťák nebo něco v tom smyslu. A Stallonovi ta role sedne jako prdel na hrnec (není divu když si to napsal sám pro sebe ). 1 bod každýmu, kdo přestane jezdit výtahem. ()

DansteR

"Apollo Creed vs. the Italian Stallion. Sounds like a damn monster movie."....Neuvěřitelný příběh o muži se snem, který dostal šanci tento sen naplnit. Sylvesterovi se okamžitě tímto splněním snu splnil i ten jeho a vyhoupl se okamžitě do síně velikánů. Navíc kromě perfektního boxu ještě dokonalejší hudba, která se ani po desetiletích nestala ohranou a Theme Song k Rockymu je dodnes na špičce. Naprostá spokojenost 5/5. ()

JackieBliz

Bezelstný neobyčejný film o splnění snu -- prostě nádhera. Popravdě jsem vůbec nečekala, že z filmu se vyklube takový pohodový a dokonce romantický doják. Stallone navždy v mém srdci jako Italský hřebec a bojovník :)) ()

cobislav

Ať už je člověk fanouškem rockyho nebo ne, musí uznat, že se tento film časem stává kultovní záležitostí, která oslovila miliony fanoušů a ve své době byl tento film něco absolutně nového a přelomového. Nevspomenu si na žádný jiný film, který by motivoval a oslovil více lidí, a proto je pro mě tento počin něco nezapomenutelného. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers