Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

may23

Italian Stallion je prostě legendární. Příběh jednoho budižkničemu, který sice nakonec nedobije boxerský trůn, ale má k tomu zatraceně blízko. Tak má vypadat ten známý americký sen. Velmi příjemnou dějovou linkou je také jeho vztah s Adrian. To mi v mnoha dnešních filmech chybí. Nemá tady cenu řešit, jaký je Stallone herec, důležité je, že je to skvělý film. ()

Lujna

Tohle prostě není můj žánr. A teď vím že jsem se nemusela stydět za to že jsem Rockyho ještě neviděla. Není to špatný film, jen prostě není pro mě. ()

jsozze

Filmova klasika o americkom sne, kedy sa moze aj uplne obycajny clovek z chudobenej stvrti dostat na vrchol. Realisticky a naturalisticky vykresleny zivot boxerov a obycajnych ludi v Amerike 70.-rokov. Stallone fantasticky napisal scenar a aj zahral hlavnu ulohu. Filmova hudba od Billa Contiho je uzasna (hra sa doteraz na kazdom druhom sportovom podujati na celom svete). ()

K.e.a.n.e.80

Jeden z nejlepší snímků, které byly kdy o boxu natočeny. I když u mě je až na třetím místě, nepochybuju, že je to asi nejslavnější film z tohoto prostředí. Kultovní film, který se dočkal neskutečných pěti pokračování v rozmezí třiceti let. Jasných 5*. ()

martin383

Tento film vynesl Sylvestra Stallona na úvodní stránky filmových magazínů. Jedna se o jeden z nejlepších filmů, které rozebírají prostředí boxu. Určitě lze říci, že Stallonův tvůrčí talent přinesl scény, kdy divák zatíná pěsti a fandí boxerovi ačkoliv v reálném životě by se na box nikdy nedíval. Postava Rocky Balboa se stala natolik oblíbená, že se film dočkal mnoha leckdy i úspěšných pokračování. ()

s.u.g.e.r.

Stalloneho životní role. Po něm přišly další skvělé filmy ze sportovního prostředí, ale Rocky, ten byl první. Hudbu netřeba komentovat. ()

Ospalek

Stallone u mě nikdy nebodoval, proto po shlédnutí prvního dílu už další raději nepouštím. Každý má "neoblíbené" herce a u mě se (?bohužel - bohudík?) do nich zapsal právě Sylvester Stallone se svojí proslavenou zakřivenou "tlamou". Snad příště :-). ()

Nilten

Tento film je již legendární díky němu podle mě také Sylvestr Stalon začal posilovat a vypracoval se do vysněné postavy. Tady tomuto filmu opravdu není co vytknout prostě pro mě to je fakt LEGENDA a mám před touto sérií filmů opravdový respekt ()

PanBlack

Jedna z mých největších srdcovek. Skvělé herecké výkony a režie, perfektní scénář, výborná komorní atmosféra doplněná, dnes už legendárním, hudebním doprovodem Billa Contiho. Přitom měl film rozpočet pouhý 1 milion dolarů, což je pravděpodobně podle názorů mnoha tvůrců současnosti neuvěřitelně málo na natočení dobrého filmu, ale oni to dokázali (a navíc za necelý měsíc!). Film zaslouženě oceněný Oscarem… jen škoda, že jej nedostal i Stallone, protože, ať už za ztvárnění Rockyho nebo napsání scénáře, by si ho rozhodně zasloužil. Jednoznačných 5 hvězd. Tohle je prostě klasika! ()

Zakarija

Rocky je filmem, který můžu vidět znovu a znovu a pokaždé mě pohladí po duši. Snímek má perfektní soundtrack a především jasný a nepřekombinovaný děj, který se dnes už moc nevidí. Nesnaží se udělat ze sebe něco, co není. V jednoduchosti je krása a přesně o tom Rocky je. Sly v mé nejoblíbenější roli. ()

apep

Sly je proste v tomhle filmu nej nej nejlepsiiiii.Napsat si tahle skvely scenar a jeste lip zahrat.Tenhle film mam v srdicku a Rocky je pro me jeden z nejlepsich filmu co jsem kdy mohl videt ()

QuietRioT

Sylvester Stallone,dovtedy neznámi herec vo svojej životnej roli, stvárňuje tuctového boxera akých nájdete na každom rohu. Neuveriteľná vnútorná sila a odhodlanie však pomôže outsiderovi nad všetky očakávania vyhrať súboj samého zo sebou a ustáť poriadnu nakladačku. Film ktorý sa nič nehrá, so scenárom napísaným za tri dni, môže konkurovať schopnosťou zaujať a postrčiť ktorémukoľvek filmu, aký som v živote videl. Paradoxne, Stalloneho najväčšia rola prichádza v začiatkoch kariery. Výborná hudba, ktorá by sa mala používať ako donucovací prostriedok vo fit centrách (hovorím o soundtracku Gonna Fly Now) vyvoláva spolu so zábermi na odhodlaného Rockyho zimomriavky. Jeden z nesmrteľných filmov :) ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers