Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Jevablo

Pretty woman pro chlapy, asi nějak tak lze charakterizovat tento snímek. Lze se na něj dívat znovu a znovu. Ocenil bych zejména to, že si na nic nehraje - žádná filozofie, speciální efekty ani nic podobného, jen jeden stárnoucí boxer, který se nepříliš obratně snaží sbalit nepříliš krásnou slečnu a pak jde do největšího boje svého života. ()

Joker 16

Stallone zaslouží čestné uznání od všech boxerů na světě. Nastínil box tak, že se během chvíle z tohoto sportu stal jeden z nejoblíbenějších po celém světe. Rozhodně Rocky je nejslavnější boxer historie a vůbec nemusel boxovat. ()

Mr.Hackels

Klasika. Není třeba moc toho dodávat. Stallone našel roli, pro kterou se narodil. Spolu s Rambem určitě to nejlepší, co natočil. Prosťáček, který dostal životní šanci, ji chytne za pačesy. ()

enzo_cz

Absolutně nejlepší Stalloneho film. Sice jde o čistou esenci amerického snu ve světě boxu, ale co na tom. Vynikající scénář a herecké výkony jen umocňují atmosféru, ve které sledujeme nulu, která to málem natře skutečnému profi boxerovi a ještě k tomu mistrovi světa. Bohužel tento snímek až na drobné výjimky potvrzuje fakt, že kvalita se s dalšími díly posouvá více a více dolů. ()

pirate

Nechci se nikoho dotknout, ale podle mě je film o ničem. Chlápek, který si musí vydělat peníze, má život na houby a šampion v boxu ho vyzve k boji, tak začne trénovat a nakonec po dlouhé době si to s ním rozdá. Až zbytečně dlouhý film a ačkoli nenudil k smrti, tak rozhodně nebyl o něčem moc podstatném. Jediná záživná scéna ve filmu byla ta, jak Rocky trénoval a jak boxoval na konci. Což je asi možná tak maximálně 15 minut z filmu. Rambo byl tedy daleko povedenější a když už né napaditější a originálnější, tak ho alespoň držela skvělá akce. PS: ,,Víš, co myslim." - asi nejpoužívanější slova v celém filmu. 30%. ()

AlohaAnty

Nelze dát nic jiného než 5 hvězd. Na tomto filmu vyrostl každý kluk. Tento film otevřel Sly cestu ke kariéře :) A navíc je to napsané podle skutečného boje :) ()

LIMBUS

Pre mňa osobne najväčšia filmová legenda. Začiatok Slyho filmovej kariéry a tá mu vyšla na výbornu. Film síce má už vyše 35 rokov ale stále má svoju kvalitu a vôbec nenudí i keď s českým dabingom to neodporúčam pozerať. ()

Ounak

Americký sen spojený s boxem. Sympatický Rocky Balboa, nula z ulice dostává šanci boxovat se šampionem. Příběh o člověku, který dal do svého snu všechno svou energii, duši i srdce. K tomu Vám ještě naservírují milostnou zápletku s jeho milou a srdceryvný zápas se šampionem z kterého oba odchází jako vítězové ( obrazně řečeno ). Sylvester Stallone se zapsal do dějin filmového plátna. ()

Rhapsody91

Tento film som videl už minimálne 20 krát ,ale vždy keď vidím niekde upútavku tak sa znovu teším ,že sa naň pozriem. Sly si rolu na seba ušil na mieru, hudba vo filme super a zápas s Apolom nezabudnutelný. ()

wewrka

Tenhle příběh si zaslouží hvězdy už za vznik. Je to dávno, co jsem ho viděl maposled, ale příběh je fascinující tím, že je skoro nereálný ... až na to že se vlastně opravdu stal.... ()

Archen

Vzhledem k množství ocenění a celkovému hodnocení jsem čekal poněkud lepší film. Prezentace americkéhu snu italského boxera ve formě absurdního divadla není prostě můj šálek kávy. Film má neuvěřitelné množství hluchých míst, kde se neustále dokola opakují ty samé dialogy, jak když si postavy ověřují, zda vůbec umí mluvit. Celé to pak kontrastuje s momenty jako například muzicírující chlapecký zbor složený z chudiny velkoměsta. První hvězdičku dostává toto dílo alespoň za snahu vysvětlit pomocí toporných dialogu motivy jednotlivých postav a ta druhá je samotné zakončení závěrečného zápasu. ()

Paulo.cz

Děj je vcelku jednoduchý, ale zato je to naprosto chytlaví a film si diváka udrží až do patnáctého kola, scénář Sylvester taky napsal skoro za tři dny, to se není čemu divit. Pokud se chci motivovat na nějaký sportovní výkon, tak Rocky Balboa je ta nejlepší věc. Gonna Fly Now je prostě úžasně motivační a dodá energii na další výkon. U mě si vyboxoval celých 82%. ()

ricky4

Naprostý úkaz, co se dá vytěžit z nízkorozpočtového filmu. Obrovsky geniální scénář o tom, jak si typický outsider plní svůj americký sen, v závěru potrápí obrovského favorita v přímém souboji a i když prohraje, sklízí velké ovace a stává se hrdinou, tím pravým vítězem. Ačkoliv zní to v dnešní době strašně ohraně, musíme brát na vědomí, že film vznikl v roce 1976, tudíž inspiroval budoucí vzniklé paskvily na toto téma... A i kdyby to bylo naopak, Rockyho jsem si tak oblíbil, že by mi to nevadilo. Film je neskutečně inspirativní. Stallone je perfektní, myslím že to je jeho životní role (a že si ji sám napsla tak trochu na tělo). Hudba? Každý člověk na světě musí těch pár tónů znát... Stejně tak záběr jak Rocky vybíhá schody v Philadelphii. Naprosto zasloužená fanouškovská základna, i počet Oscarů. Možná je škoda, že vznikly později neúspěšná pokračování. Co na tom, když mě ale Rockyho příběh neskutečně motivuje a zajímá? Klidně ať to pokračuje dál!!! 90% ()

chicotomas

Rocky je velká guma. Scénář k němu byl dost nemilosrdný a v podstatě se vyjadřuje a komunikuje na úrovni základní školy. Přesto to má své kouzlo a ten příběh je kouzelný, takový pravý americký. A navíc pro mě o to osobnější, že jsem sám po "Rockyho schodech" běhal! ()

abrat

Vyborny sportovy film... Kto sa zaujima sportom, tak by ho mal pozerat pravidelne. Povzbudive, drave, cesta z nicoho na vrchol. A po Rambovi, Stalloneho zivotna rola. Zaujimave, ze robil aj scenar... ()

filiperros

Rád bych vám něco řekl o Rockym. V posledních měsících jsem ze zvědavosti viděl všechny jeho pokračování a zjistil jsem zásadní poznatek: Rocky je výbornej film se silným příběhem a kvalitním hereckým výkonem. Je to dobře napsaná a dobře odvyprávěná story. Někdy mi připadá, že v našich končinách všichni posuzují celou sérii podle Rockyho IV, který se se svým soubojem USA vs. SSSR v polovině 80. let rozhodně trefuje na správnou notu, ale sám o sobě je absurdní kravinou a hůř natočenou trapárnu jen tak nenajdete. A když se u nás řekne Rocky, většina lidí si vybaví právě čtyřku, která je ale natočená naprosto odlišným stylem než všechny ostatní filmy. Úplně jinej svět. V ostatních filmech existuje vždycky aspoň psychologický moment, nebo druhá (věšinou romantická nebo rodinná) příběhová osa, která dodává aspoň trochu hlubší rozměr a uvěřitelnost. Mají odlišnou atmosféru a navazující příběh, který je všechny spojuje. Jsou to vyprávěné příběhy, zatímco čtyřka je jen sled záběrů na trénující a boxující duo Italo-američan vs. Robo-rus. Prostě jde o to, že tady existuje dost jednoznačný předsudek o filmu Rocky, který je způsoben jeho čtvrtým a nejhorším pokračováním. Přitom ve skutečnosti jde o fajn příběh o chlapovi, kterýho život celkem mele, ale jednu věc umí a umí jí vážně dobře: Boxovat. Protože ví, že nezáleží na tom, kolik ran rozdáš, ale kolik jich dokážeš přijmout. Jak v ringu, tak v životě. ()

mcamino

Film natočený mnoho let před mým narozením, skvěle zachycená atmosféra Ameriky 70. let. u lidí kteří na tom nejsou zrovna nejlíp, prostě život průměrných občanů, příběh o tom jak se jeden takový občan změnil z nuly na hvězdu. Skvělý herecký výkon tehdy ještě pramálo zkušeného Stalloneho, prostě zážitek, hodně pěkný počin. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers