Atraktivní Liberty Wallace je manželkou a současně obchodním partnerem bohatého zbrojního magnáta Victora Wallaceho. Jednoho dne se její cesta na pravidelnou schůzku s milencem, hercem Russellem, změní v drama, když jí cestu zkříží tajemný střelec. Muž, který si říká Joe, přepadl v šatně divadla Russella, chystajícího se na představení, spoutal ho a umístil do šatny časovanou bombu, která je sice nastavena na devadesát minut, současně však reaguje na prudké pohyby a zvuky, které ji přivedou k explozi okamžitě. Potom zavolal na mobilní telefon Liberty, řekl jí, co udělal a přikázal jí, aby se přímo na náměstí v blízkosti divadla připoutala želízky k pojízdnému stánku s hot dogy. Potom jí prozradí, že ve stánku je umístěna další bomba, která exploduje, pokud zavěsí, nebo se jí vybije baterie. A navíc ji má na mušce speciální odstřelovačské pušky, jednoho z úspěšných výrobků zbrojařské společnosti, kterou Liberty zdědila po svém otci. Zpočátku nemá Joe žádné požadavky, ale nakonec vyjde najevo, že jeho malá dcera byla ve škole zastřelena spolužačkou s pistolí, kterou vyrobila její továrna. Netají se tím, že Liberty zabije, dává jí však na vybranou. Může zemřít jako hrdina, pokud přizná špinavé obchody své společnosti a politické čachry stojící v jejich pozadí. A protože je Joe bývalý agent CIA, je jisté že zneškodnit ho nebude snadné. (oficiálny text distribútora)

kadef

Tak tohle je fakt blbost. Když se celý film nachází na jednom místě, tak je jasné, že nemůže být zajímavý. Tenhle byl navíc ještě nudný. Snipes umí zahrát líp. ()

Mustaffa

Film na hodně místech působí až béčkovým dojmem, což je škoda, protože tím to sráží kvalitu a výsledný dojem diváka. Wesley Snipes je chladnokrevný zabiják, u kterého nevíte co udělá za malou chvíli. A ani vlastně nevíte, jestli mu máte fandit nebo ne. Až do poslední chvíle jsem trnul, jak to všechno dopadne, což se mi u nízkorozpočtových filmů opravdu nestává a snad ani ještě nestalo. ()

Marty_cz

Velmi zajímavý film. Hlavní náplní filmu je s převážné většiny jenom dialog mezi dvěma hlavními postavami nic méně i přes tento fakt film dokáže zaujmout a co víc zabavit a neunudit. Je hodně filmů, které se zaměří na tématiku odstřelovače, ale tenhle film je od nich lehce odlišný i když na první pohled nabízí to co všechny ostatní filmy tohohle typu, ale co si budeme povídat, převážná většina těchto filmů jsou přinejhorším dobře zpracované filmy a nezbývá než doufat, že se to v těchto kolejích bude držet dál… Jinak obsazení, hudba, scénář,… bylo dobře udělané a do filmu vše sedělo, jak mělo palec nahoru. ()

TesterX

Tise doufam, ze "Telefonni budka" je aspon napetim o rad lepsi. Cely film zachranuje vytecny hudebni doprovod. Klidne bych si film pustil jen s hudebni stopou bez hlasu a efektu. ()

rytir1

Někteří rádoby kazisvěti kritici dobrých drama filmů by si napřed měli zjistit premiéry a roky natočení filmů, jestli je tedy vůbec kdy sledují, než běží z kina komentovat a pak teprve kecat že někdo něco kopíruje. Takže pro pořádek, nikoli Sniper Telefonní budku, ale Telefonní budka kopírovala Snipera, jelikož Sniper měl premíéru v lednu 2002 kdežto budka vznikla až po něm a do kin šla v červnu 2003. Možná tento film není tak hvězdně obsazen, ovšem coby odstřelovač je Sniper Snipes rozhodně lepší. ()

wewrka

Kdo viděl telefoní budku, tohle se mu líbit nebude. Pokud jste viděli tohlle, budku si nenechte ujít. Tohle je plagiát a o dvě třídy horší. ()

CrazyWolf

Telefoní budka má sice podobnou myšlenku, rychlejší spád... ale to neznamená, že je to lepší film, i když si to hozně lidí myslí. Podle mě jsou oba tyto film stejně kvalitní variace na podobné téma. A i když budka měla zajímavější pointu na konci, Sniper se mi jako celek líbil o něco víc. ()

sugar80

Klasické akční béčko do televize, nijak extrémně neurazí, ale rozhodně nehrozí, že byste se na něj museli dívat i podruhé. Snipes ani Fiorentino nemají moc možností zazářit, příběh kopíruje Telefonní budku, jen je horší.______ PLUSY: Zajímavý námět ______ MÍNUSY: 100x viděné blbé kecy o morálce ()

+sfinx+

Promyšlené, jednoduché a přesto poutavé - úvahy nad 2.dodatkem sice vyplňují z velké části tento film, ale film nikdy neupadává do monotónnosti. O tohle se postará dávka akce, která sice není dlouhá, ale zato je dostatečně intenzivní aby film nebyl soustem jen pro filozofy zabývající tématikou zákona o držení zbraní. Konec byl důstojným vyvrcholením parádního filmu a tak nenajdu nic velkého, co by se dalo vytknout. Místy nižší úroveň dialogu zachraňuje rozhovor dvou hlavních představitelů, kteří ztvárnili role na výbornou. Obzvlášť Liberty se předvedla, a její proměna v tomto filmu je úžasná. -Možná trochu moc oficiální, ale upřímné hodnocení :) ()

Puchyr

Mě se líbila ta depresivní atmosféra že vás neznámý odstřelovač nepustí ani na krok a váš život je jen v jeho rukou. Nebejt Wesleyho asi by mě to nebavilo, vím že je to "B" ale děj mě baví. Na Telefoní budku to opravdu nemá, ale já si si tam to kouzlo našel. ()

kecal

Zajímavý film o problému na právo držet zbraň, který se v americe řeší do teď a jen tak se nevyřeší. Ani tento film k tomu nijak nepřispěl i když se o to autoři asi snažili. Do průměru ho sráží scénář a nehodící se hudba. ()