Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

Anderton

Film som videl v 90tych rokoch a ešte som ho nebral, ako súčasť tvorby Coenovcov, zaujímal ma Paul Newman a Tim Robbins. Film sa mi veľmi páčil tým, aký je svojský a odlišný od suchých a vážnych filmov, zaoberajúcich sa obchodom. Je škoda, že práve tento film je v ich tvorbe taký opomíjaný, nepočul som o nikom v mojom okolí, kto by ho videl, alebo aspoň poznal. Tie tržby museli byť pre slávnych bráchov tvrdé K.O. VIDENÉ PO ROKOCH: Toľko nápadov som snáď v žiadnom coenovskom filme ešte nevidel. Niečo ako Brazil reznuté Frankom Caprom, Coenovcov by som v tom možno ani nespoznal. Možno to v závere trochu stráca dych a prejde to do vyšľapaných koľají sentimentality, priblblý výraz Paula Newmana pri zástave času a jeho zuby mi ale zostanú v pamäti ako jeho najvýraznejší výraz kariéry a presvedčil ma o plnom hodnotení. ()

nascendi

V spojitosti s týmto filmom ma napadá iba jedno slovo - somarina. A pritom som ho dopozeral až do konca, aby sa nestalo, že niečo veľmi významné sa skrýva v poslednej štvrtine filmu, ako v Unavených slnkom. Neskrývalo sa. Potreboval som asi pol hodiny, než som prestal bádať, čo tým Coeni mysleli. Nech mysleli čokoľvek, lúštenie je pre snobov. Ja považujem Záskok za nevydarený film a ľutujem iba to, že sa doň nechali angažovať dvaja kvalitní herci. ()

Tomco

este som nevidel zly film od coenovcov. par priemernych by sa vsak naslo a aj ked nerad aj zaskok sa zaraduje prave do tejto skupiny. kym zaciatok celkom slusne odstartuje aj vdaka vybornemu robbinsovi, v druhej polke sa uz len dohrava a mna to kazdou dalsou minutou prestavalo bavit coraz viac. skoda. ()

Vitason

Když prezident společnosti Hudsucker Industries vyskočí z okna, rozhodne se rada této korporace vyřešit situaci podobně jako česká vláda. Tudíž, že na jeho místo nastoupí ještě větší idiot. Ona linie Špidla-Gross-Paroubek vypovídá za vše. V Hudsucker Industries se tímto kašpárkem pro umělé sražení akcií stává Norville Barnes (Tim Robbins), který se ihned stává loutkou Sidneye Mussburgera (Paul Newman). Záskok je klasický film od Coenů s jejich tradičně propracovaným scénářem s určitou dávkou mystična a jejich režijními prostředky, kdy dokážou skvěle míchat různé žánry a staré řežijní postupy s těmi nejmodernějšími a opět silnou pozicí vypravěče. K tomu jim Carter Burwell napsal skvělou hudbu. Robbins, Newman a Jennifer Leigh odvedli skvělé herecké výkony. Záskok je velice osvěžují komedie se spoustou scén (poslední půlminuta prezidentova života, modrý dopis, anděl, kruh si nalezne chlapce), které jen tak nezapomenu a s příjemnými roličkami pro Bruce Campbella a Stevea Buscemiho. ()

Happens

Nepřílíš působivý, až moc jednolitý, abych se vyhnul slovu nudný, kousek bratrů Coenů, stojí hned za Nesnesitelnou krutostí. Spíš je to taková dobrá pohádka, jak na svět přišlo Hoola hop a frisbee. ()

Bachy

A mám Coeny zkompletovány. Pravda je, že do Záskoku jsem se příliš nehrnul, ačkoliv jinak bratrské dvojici hltám všechno. Při první půlhodině jsem si za svůj vlažný přístup trochu nadával. Jsou to Coeni každým záběrem a do scény, kdy se Robbins dostane na vrchol jsem vrněl blahem. Neuvěřitelně nadupané. Jenže...bohužel zběsilé tempo udržet nešlo a tak je celý zbytek filmu slabší. Zase se občas vynoří nějaká typicky Coenovská scéna, typu vyběhnutí kruhů...ale už rozhodně není tak zahuštěno jako z počátku. Tudíž ano - pořád super film, ale měl našlápnut ještě výš. ()

FrodoF

Bylo to celkem dobré a stylové, ale já prostě ty Coeny v jejich vtipné poloze tak nemusím (až na Big Lebowskiho), ikdyž je fakt že po technické a herecké stránce jsou jejich komedie vždycky výborné. Jen mi to nepřišlo dost vtipné a ani příběh mě moc nezaujal. ()

iamek

Hodně ujetá a povedená komedie se skvělým hereckým obsazením. Herecké výkony jsou vynikající, ale to už bylo jasné z obsazení snímků. Pochválit musím taky soundtrack a krásné prostředí New Yorku 50tých let. Jen škoda trošku zvláštního a přehnaného konce, který mi trošku kazil dojem z předchozích 100minut. ()

dopitak

Vtip celou dobu zápolí s trapností, a většinou bohužel prohrává. Vystříhat z toho rovným dílem vtipné pasáže a stavbu zápletky, dohromady asi na 80 minut, mohla to být povedená taškařice. Takhle je to křečovitost, navíc bez výraznějšího (byť jen třeba jednoho) hereckého projevu. ()

Chrustyn

Když jsem viděl "Biga Lebowskiho" říkal jsem si, že mají bratři Coenové výborný smysl pro absurdní humor a film považuju za jednu z nejlepších komedií co jsem viděl. Říkal jsem si tedy, že i tato o něco starší komedie by mohla být fajn. Ale nebyla. Alespoň tedy pro mě. Film mě nebavil a nenašel jsem v něm nic co by mě rozesmálo. Nejspíš jsem ho asi úplně nepochopil. Pro mě nejslabší Coenovka. ()

classic

Raz si hore, inokedy zasa dole, alebo pýche predchádza pád, či skôr obetný baránok by teda nebol úplne od veci... Bude potreba nasadiť totálneho “DEBILA” do vedenia spoločnosti Hudsucker Industries, pretože jej zakladateľ Waring Hudsucker vyskočil na Nový rok z okna mrakodrapu, a príchod nového človeka by mal vyhovovať správnej rade, najmä nebožtíkovej pravej ruke - Sidneymu J. Mussburgerovi, ktorý spočiatku zištne manipuluje s Norvillom Barnesom, ktorý sa ujíma novej funkcie šéfa firmy, pričom v hlave sa mu dlhý čas miesi jedna vízia, ktorú zrealizuje, a to sa nebude páčiť „veľkej rybe” , ktorá ho bude chcieť vyslovene potopiť. Stále to nestačí, lebo v samom úvode bude nasadená ďalšia „ploštica” , sympatická novinárka Amy Archer, ktorá naňho napíše nepekné veci, a zaslepený vizionár sa k tomu ešte do tejto sexy žienky zamiluje až po uši... Barnes mal byť iba dočasné riešenie, niečo ako psia kosť, ktorá sa potom odhodí. / K Česko - slovenskej filmovej databáze. Nerozumiem prečo stále uvádzajú, že i tentokrát režírujú súrodenci spoločne, keď to tak nie je !!! Mladší sa skôr orientuje na písanie a produkovanie a starší najmä na režírovanie + scenár. Nevadí, vysrať sa na to, aspoň niekto by mal vedieť, ako si usporiadať veci. Asi sa držia tohto pravidla : „Poriadok je pre blbcov, inteligent zvládne chaos” . Vo filme nevidieť bordel, viac- menej som si prišiel na svoje, Tim vo forme, Jen mu zručne sekunduje a veterán Paľo už iba náramne podtrhuje celkovú atmosféru... ()

lola3121

V tvorbě bratří Coenů postupuji tak nějak proti proudu času, takže po Po přečtení spalte jsem se přes Fargo a Big Lebowski propracovala i k Záskoku. Překvapila mě absence krve, násilí a téměř i mrtvol, a naopak přítomnost až romantických motivů, na které u nich nejsem moc zvyklá. Přesto jsem se dobře pobavila a těším se na další jejich kousky, které mi dosud zůstaly utajeny. ()

mat.ilda

Retro vzhled v retro provedení - aneb všechno, co milujete na poválečných amerických filmech, se vší tou parádou - kýčovitými buildingovými panoramaty, sněhovými vločkami, přehnaným verbálním i nonverbálním výrazivem i drama detaily - to vše s přidanou hodnotou humorné nadsázky - žel, poločas rozpadu nastává někde u předváděčky s obručí, kde se bortí iluze hrdinů i diváctva přesně v tom podání, které u poválečných amerických filmů často jen přetrpíte... Překvapivá Jennifer Jason Leigh. ()

poz3n

Podivný film s podivně pohádkovou atmosférou, která se dá asi nejblíže připodobnit k Burtonovo dnes již starším snímkům. Rozhodně bych nikdy neřekl, že tohle jsou Coenové. 7/10 ()

HellFire

Mám velmi rád takové překvapivé filmy. Dopředu o nich nic nevíte a neutvoříte si žádný úsudek. Proč jsem šáhl zrovna po tomhle kousku, to vám neřeknu. Ale byly to krásně strávené téměř dvě hodinky ve společnosti pana herce Tima Robbinse, který skvěle ztvárnil "imbecila" sahajícího po vrcholu své kariéry. A ten nápad s vynálezem hula hoop? Brilantní. O to větší překvapení, že film natočili bratři Coenové. Kdybych to věděl dopředu, budu automaticky očekávat skvělý film a taky by se mi to nemuselo vyplnit :). ()

Morholt

Výborná retro-komedie, u které jsem sice nevybuchoval v záchvatech smíchu, ale usmívat jsem se nepřestal a to především díky vývorným herců. Kromě Paula Newmana, který podal tradičně brilantní výkon, to byli především Tim Robbins, jako "geniální blbec" Norville Barnes a Jeniffer Jason Leigh v roli ukecané novinářky Amy Archerové, kdo mě bavil. Ale povedené byly i další postavičky, jako výtahový portýr, šéfredaktor z novin či údržbář věžních hodin. Prostě paráda. 90% ()

jerry12

70%. Zpočátku se Záskok tváří jako film dělající si srandu z korporátního způsobu života a recesivní až parodickou formou zesměšňující černou stránku kapitalismu. Místy obsahuje prvky šílené komedie typu "agent WC40", což relativně dobře funguje. Až do jisté chvíle. Velmi slušný film totálně podkopal snad ten nejstupidnější závěr, s jakým jsem se kdy setkal. Ano, chápu a respektuji, že ten film má působit bláznivě, ale tak to dopadá, když to autoři (v čele s Raimim, u kterého se mi jen těžko věří, že to dopustil) prostě a jednoduše přeženou. Škoda, Záskok měl celkem slušný potenciál na daleko lepší dojem. Přesto si zaslouží vyšší hodnocení především za první tři čtvrtiny filmu a tradičně stabilní výkon Tima Robbinse. ()