Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

GOREGASM

Firemní kolos v čele s Paulem Newmanem versus jeden nadějný a stejně tak trdlovitý Norville Barnes v precizním podání Tima Robbinse. Coen brothers s velkým nadhledem a opojnou dobovou atmosférou kočírují zcela obyčejnou, přesto jedinečnou story s velkým citem a skládají hlubokou poklonu snímkům několik desítek let zpátky. Nicméně ve zcela novém kabátku. Všudypřítomná nadsázka jasně vyděluje síly dobra a zla a podobné happy endy prostě nelze odmítnout. 100% ()

MickeyStuma

Naivní obchodní absolvent je povýšen na prezidenta obchodní společnosti v rámci plánu o akciový podvod. Lehce humorný snímek se pohybuje v oblasti neokázalého romantismu se směsicí vážnosti, komediálních gagů a místy i grotesek. Co na první pohled upoutá je neobvyklá atmosféra a skutečně vážný tón v karikatuře, ve kterých se ukrývá i kus pravdy. Film je tak ve svém vyznění daleko hmatatelnější, než by se na první pohled zdálo. Zvláštní film, který ke správnému uchopení potřebuje i zvláštní divácký pohled. To, oč tu běží,je především morálka, která je cizí pro mnoho lidí. ()

Kingjiri

Sousloví "inteligentní komedie" zmiňovaný několikrát v komentářích mě nahánělo trochu hrůzu a já očekával něco ve stylu Woodyho Allena. Nakonec byly všechny moje obavy zbytečný, protože jsem se příjemně pobavil. Sice nemám moc rád (lehce fantasijní) stylizace do poloviny minulýho století, ale i to jsem nakonec překousnul. O žádnou bombu nejde a nejspíš si to už znova nepustim, třetí hvězdu však musim dát minimálně za scénu při příchodu do zaměstnání a parádní gagy s kruhem neboli "you know, for kids". ()

Biopler

S pribúdajúcim časom ma to stále viac a viac nebavilo, v podstate od polky filmu, keď na scénu príde hulá-hop, to ide pekne z kopca. Uletená komédia, ale nezvládnutá. Za zmienku stojí len to, že Coeni majú fakt patent robiť z uznávaných hercov prostredníctvom rolí v ich filmoch skutočných blbcov. ()

tranquill

"Získal si srdce a hýždě všech amerických dětí!" Tahle "retro" komedie rozhodně nebyla špatná, škoda té délky, protože ke konci už začala nudit. ()

Blowler

Na tenhle film jsem narazil úplnou náhodou a strašně se mi zalíbil. Naprosto přesně se mi trefil do nálady. Byl tak zvláštně střeštěný. Naneštěstí si svou střeštěnou atmosféru neudržel moc dlouho. Druhá půlka už nic moc. Škoda. ()

chlebos

Coenové si se svým kamarádem Samem napsali film pro radost. Film je báječná podívaná, která má úžasnou pohádkovou atmosféru a skvělé herce v hlavních i vedlejších rolích. ()

arkie

Začiatok je nádherný, natlačené úžasnými nápadmi - pripomína to trochu Brazil, ale trochu odľahčenejší. Neskôr to už ale stráca šťavu a začínal som byť predávkovaný pátosom. Prekvapivo to zlyháva na scenári, keď sa Coenovci snažili tomu dať rozprávkový záver. Prekvapivo mi tam vadila aj Jennifer Jason Leigh, ikeď jej výkon bol skvelý - hlavne tie guľometné salvy novinárskych hlášok. Raz vidieť stačí. ()

mdouglas

Hudsucker Proxy. To je snímek, který jsem viděl od Coenů jako úplně poslední. Moje reakce? Byl jsem nadšen. Jako kdyby se Ethan a Joel oženili s Timem Burtonem. Alespoň tak na mě celý film dýchal. Navíc k tomu takový příběh, který jsem ani nečekal. Výborné vtipy. Hodně mě pobavila část v "útrobách" firmy ze začátku :) Další výbornou věcí bylo "You know for kids". Ani mi nedošlo o co se jedná, protože jsem předtím neviděl přebal filmu. Nevadil mi ani happy end. Nějak mi k tomu prostě sedl. Těch 111 minut mi uteklo tak rychle, že jsem si na konci, krom naprosté spokojenosti, řekl: "to už je konec?" Podivuju se 77% a za sebe dávám 90%. ()

gemi

Výborná komedie. Hodně skrytých fórů, velké dávky vtipů střídají hluchá místa. Škoda jich, jinak by to byla pětka jako vyšitá, a to i přes to, že jsem měl prvních deset minut pocit, že se jedná o remake filmu Tajemství mého úspěchu s M. J. Foxem; pracovně nezkušený mladík nastoupí do obří korporace jako interní pošťák a posléze se dostane do vedení společnosti. Od tohoto bodu se příběhy (naštěstí) rozcházejí. Záskok je také servírován s podstatně větší dávkou nadsázky a humoru. EDIT: 11. 4. 2022, druhé zhlédnutí (první 4. 8. 2009). Hluchých míst není moc. Pár jich ale je. Možná se mi to zdálo proto, že poprvé jsem to viděl v českém dabingu, který mohl řadu vtipných momentů pokazit. Většinou to není komedie, ale vysloveně groteska. ()

Psycho.R

V prvních dvaceti minutách dojde ke kulometné várce oroginálního humoru, který si mě získal. Poté se, bohužel tempo zpomalilo a s ním se i příběh stal spíše banálním a mnohokrát viděným. Ovšem viděl jsem i horší variace na dané téma. ()

Bounded

Výborný film. Nádherná atmosféra a hlavně skvělá režie a žádné hluché místo ve scénáři. Ke kladům patří také hudba Adama Khachaturiana a o hereckých výkonech snad ani nemluvě. Pro mě ideální film na odpočinek. ()