Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

dinho_

Coenovi natočili další z řady výborných filmů, to bezesporu. Fargo je na jednu stranu úchylný a zároveň tak inteligentní snímek, že vám náladu určitě nezkazí. Nezapomenutelná drtička, výborné dialogy, poutavý příběh (který má velké plus v tom, že byl natočen podle skutečné události), dělají z FARGA opravdu dobrý film. Ale srdeční záležitost to pro mě tak úplně není. ()

Mainer

4 * a víc ani ťuk. Na pět hvězd to nestačí. Můj oblíbenec Steve Buscemi je nejlepším hercem filmu, šerifka nejhorší(jak můžou vůbec napsat takovou roli?) Značně minimalistické a to není můj šálek kávy. Povedená ústřední melodie, na začátku filmu mě příjemně dostala :) ()

david666

Bratři Coenové jsou asi zvláštní týpci. Jejich uchopení vážného tématu, způsobem, že se člověk i zasměje se mi dost líbí. Navíc herci tady jsou skvělí. Zejména dvojice únosců v čele s Buscemim. No a závěrečná scéna s drtičem si zaslouží absolutorium. ()

E.T.Martin

Nejprve dlouho úplná temnota, samé pokřivené a záporné postavy, už skoro nedoufáte, že film prosvětlí aspoň jediný paprsek světla, a najednou se objeví úžasná Frances McDormand, a vy víte, že alespoň někdo bude ve filmu OK. Velmi uvěřitelný příběh o tom, jak takový zpackaný únos může probíhat, a co to všem zúčastněným přinese. Ve Fargu všechno šlape na jedničku: režie, scénář, kamera, ale nejfamóznější jsou herci, počínaje Williamem Macym, přes oba únosce (Stormare a Buscemi), až po zmíněnou policistku McDormand. ()

T.S.Garp

Vynikající film, ale že bych kvůli němu nemohl usnout, to se říct nedá. Nevím... Buscemi skvělý jako vždy, tragikomika W.H. Macyho mi bylo chvílemi líto, ale totálně mě odboural "coenovský" zvrhlík Peter Stormare. Takový charakter přece ani nemůže existovat. Pořád jsem nepřišel na to, co mi k absolutní spokojenosti chybí. Třeba to přijde časem. Raději si jdu dát palačinky. ()

raxxx

Cynické,sradovni,mrazive,absurdni a krute. Americka stará škola (kež by se někdy něco natočilo i u nas) viz. "zmrveni sametovi vrazi".V Americe prostě drsnarny umi.... ()

esmoke

Hmm... já nějak na Fargu nevidím nic mimořádného, nic nadprůměrného, nic proč by mi ten film nějak utkvěl v paměti, žádný excelentní herecký výkon, nic na víc než tři hvězdičky...asi byla v roce 1996 krize na dobrý film nebo co a tak se kolem Farga vytvořil jakýsi kult. Co ten asijským kamarád na večeři? Co to neslmyslný jednání jednotlivých postav? Co ta nudná režie? No možná jsem se díval málo pozorně a asi mi něco uniklo protože ani tejle film amerických bratrů nepředčil očekávání, která jsem do něj vkládal na základě chvalozpěvů co se na něj snášejí. ()

Grim

...nádherná hudba doprovádzajúca sériu neočakávaných a zbytočných vrážd pre pár korún...už len kôli tej hudbe 1* navyše... ()

Sabsimplex

Joel Coen se svým bratrem Ethanem Coenem zrežírovali tento velice zajímavý film s nemalou dávkou černého humoru. Jedná se o příběh dvou nájemných vrahů, kteří jaksi zkazí svůj úkol a současně i příběh o těhotné policistce přibližně ve středním věku, která vyšetřuje jejich nepovedené zločiny a postupně jim přichází na stopu. Navenek klidného a necitlivého nájemního vraha si zahrál švédský rodák Peter Stormare. Role druhého vraha, který byl naopak velice upovídaný a vznětlivý se zhostil velmi charismatický americký herec Steve Buscemi. Celý film je složen z nepovedených událostí, shod náhod a zákonů schválností. Což dokazuje už začátek filmu, kde si manžel a otec rodiny (William H. Macy) najme nájemné vrahy, aby pouze unesli jeho manželku. Jenže situace se naprosto zamotá a zvrátí. Tuto neuvěřitelnou situaci se snaží vyřešit místní policistka, kterou hraje americká herečka Frances McDormand. Oblíbeným prvkem ve filmu, jak si můžete všimnout je spousta krve či nezvyklé způsoby vraždy (například rozemletí lidského těla v drtičce dřeva). I přes tyto výstřelky vyvolávající značný odpor se lze u filmu dosti nasmát, hlavně díky černému humoru. Tento film patří mezi ty, u kterých do poslední chvíle není vůbec jisté, jaký bude konec, což určitě dává filmu velké plus. Tento film bych doporučila spíše odolnějším povahám. ()

Johnysman

Opět sugestivně podaná záležitost od bratří Coenů. Kamera a scény jsou výborné a ději není co vytknout. Možná mi drobet neseděl představitel jedné z hlavních postav - William H. Macy. ()

Flahertie

Naprosto černý humor, tragikomedie s výbornou hudbou. Příběh začne jednoduše podvodem v němž jde o peníze a končí několika mrtvými. Některé scény jsou opravdu vtipné, u některých vás až mrazí. Nutno říci, že film byl natočen podle skutečné události, která se stala v 80. letech v Kanadě. Jinak Fargo vřele doporučuji. ()

reiser

Trochu mi to pripomenulo Jednoduchý plán (Sam Raimi), ktorý som videl skôr. Všade zima, sneh, napätá atmosféra, cool scenár plný zvratov točiaci sa okolo prachov, veľa strieľania a ostatných vecí ktoré má americké publikum tak rado. Tento film má o určite niečo navrch, čo je dané aj snahou bratou Coenovcov pojať príbeh filmu po svojom, viac umelecky ako komerčne. Vcelku v pohode, ale že by to bol dáky prevratný film v mojom živote, ani zďaleka. Celkovo si myslím, že táto dvojica filmárov je mnohými dosť preceňovaná - majstri nezávislého filmu? No neviem. ()

DonFrolimo

Dekor kamery, perfektně vsazená hudba a nevtíravý morální rozměr, v němž obyčejný člověk s příjemnou samozřejmostí vítězí nad brutalitou. ()

SelfishMan

Šedobílá depresivní pustina se postupem času barví na červeno krví nevinných (i vinných), protože se prostě připletly do cesty "hrdinům" tohoto absurdního a lehce zvráceného příběhu. Mistrně natočeno a napsáno, skvěle zahráno...přes to všechno mě to ale až tak moc nebavilo. zatím 75% ()

lister_dave

Pro mě nejhorší snímek od Coenů, které jinak uctívám. Vadila mi celková atmosféra filmu a (dle mého neodborného názoru) špatný herecký výkon Frances McDormand. ()

Fenri

Geniálně brutální film. Ačkoli to je v podstatě drama, člověk se po celý film usmívá. Za takový úlety mám Coeny rád. Navíc dobrá atmosféra zasněženého Wisconsinu, zima mi lezla obrazovkou přímo do bytu. ()

Maiken Algren

Úplne úžasné, k tomuto sa vždy rád vrátim. Oni tí Coenovci buď nenávidia Ameriku a všetko americké, alebo majú neskutočne skvelý zmysel pre humor. A v tomto filme sa to ukazuje asi najviac, slizké zbabelé postavy hrané nesympatickými hercami, každé druhé slovo Jeez, a hlavne: pamätné rande s Mikeom. To nemôže skončiť inak ako za 100 bodov. Jediná vec čo nepochopím, ako je to možné že niekto dokáže v princípe nudný a podivný skutočný príbeh napísať takto zaujímavo a vtipne, zatiaľ čo 94 % scenáristov oveľa veľkolepejšie námety volajúce po sfilmovaní iba dokope do otravného 2 a pol hodinového súhrnu pseudohistorických faktov. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)