Píše se rok 1941 a mladý neurotický scénárista prožívá v nehostinném hotýlku mučivý existenciální zápas při psaní scénáře na objednávku hysterického šéfa hollywoodského studia, nucený přitom odložit vlastní autorská kritéria. Jeho jediným přítelem v osamocení a prázdnotě je tlustý pojišťovací agent z vedlejšího pokoje, ironicky krásná, permanentně indisponovaná postava. Atmosféra je plná tajemství, stínů a Finkových obsesí. Film je proložený množstvím zvukových a obrazových znaků (makrodetaily, zvláštní záběry). Interiéry i exteriéry jsou důsledně stylizované (světlé barvy prostředí spjatého s vedením studia, resp. pochmurné červenohnědé odstíny a pološero Finkova působiště). Sugestivnost pohybů kamery (bratři Coenové se ve všech svých filmech famózními jízdami kamery těší z kinematografických možností), herectví a zvuku (zvuková rovina je povýšena do neobvyklé významové polohy) dramatizuje banality a vytváří falešné napětí s absurdními zvraty. Film je jakousi kombinací Kafky, Hitchcocka a Harolda Lloyda. Bratři Coenové ve svých znamenitých dílech představují vtipný surrealismus dneška, baví se hrou citátů, rafinovaností a klišé. Jejich absurdní noční můry plné krutosti a černého humoru prozrazují zájem o klasický "film noir" a drsnou školu a vytvářejí stylově vycizelovaný, skeptický obraz lidské existence. Lehké komediální nadsázce jejich filmů odpovídá částečně exaltovaný herecký projev i občasná, s kýčem hraničící symbolika. Patří k čelným představitelům podnětného proudu amerického nezávislého filmu. Film byl roku 1992 nominován na Oscara v kategoriích výprava, kostýmy, mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Michael Lerner). (oficiálny text distribútora)

salalala

Na sourozence Coenovi dost netypický film, který se v jejich filmografii poměrně vyjímá. Pro ně naprosto signifikantní černý humor a absurdní situace tu buď chybí, nebo nejsou v takové míře a celé to má spíše kafkovskou a velmi zvláštní atmosféru. Příběh je rozehraný poměrně dobře a dlouho vypadá, že se bude věnovat tvůrčí krizi a jakési satiře na Hollywood, postupem času ale trochu uhýbá a přidává kriminální zápletku, která se zřejmě zcela záměrně uspokojivě nevysvětlí a nechává v divákovi pocit tajemna. To je na jednu stranu dobře, protože ho to udržuje v jakési pozornosti, na tu druhou to ale působí trochu lacině a prvoplánově a spíše se zdá, že bratrské duo si tentokráte nevědělo moc rady s pointou. Někdy ve třetině snímku je vesměs jasné, že jde o metaforu, nikdy ale není vysvětleno čeho a ani symbolika moc nefunguje. Je až s podivem, jak je první polovina pomalá a lehce nezáživná. Když se ovšem rozehraje kriminální zápletka, najednou je to o něčem jiném, tempo je svižnější a coenovský přístup je znát mnohem víc. I při těch nejrozpačitějších momentech ale funguje obsazení, které je naprosto skvělé a titulní John Turturro je vynikající, podobně jako John Goodman, i ostatní ale odvádí výtečné výkony, i když jejich postavy třeba nemají mnoho prostoru a zmizí bez vysvětlení (typicky Steve Buscemi). Zmínit se ale musí i exkluzivní a dokonalá dobová výprava a famózní kamera Rogera Deakinse. Barton Fink je asi tím nejzvláštnějším, co bratři Coenové natočili a mnohé dost překvapí zvoleným přístupem a serióznějším příběhem. 70 % ()

Anglie

Tohle mne nezaujalo, ale taky je fakt, že ten film vyžaduje od diváka dost přemýšlení(ikonická postava krásné dívky jako nedosažitelného cíle). Poměrně originální, ale až skoro nesrozumitelné.. ()

Sheldra

Že jsou filmy bratří Coenů divné, mi ani v nejmenším nevadí - naopak, coenovská divnost je přesně moje gusto, jenže tohle je divné tak nějak lynchovsky. Atmosféra je super, dvojka přízemní Turturro a démonický Goodman (i když to obvykle bývá obráceně) je perfektní, ale dějově to skřípe - příběh je roztahaný a místy nudný. Závěr v hotelu je geniální, ale doslov na pláži mě přiměl čučet na obrazovku s otázkou: co to sakra mělo být? Asi mi něco nedošlo... Ethan a Joel to rozhodně umějí roztočit (a natočit) líp. ()

SgtPepper

Zatím nejlepší Coeni,co jsem měl možnost vidět.Pořádně se mi to zažralo do mozku a nemůžu na to přestat myslet. Dokonale zvrácený (snový?) film. A ten smysl pro detail! Musím to sjet znovu... ()

Morloth

Kafka, Hitchcock a Lloyd, to myslím sedí, navíc bratři Coeni vytvořili svůj vlastní kult, tzn. je bych do jejich filmu šoupl též. Velmi zábavné... ()

M.i.k.e

na oko rozvláčné tempo může diváka zmást,nicméně Barton Fink je Coenovkou se vším všudy.Postaveno hlavně na dialozích a skvělých hercích (hlavně Turturro a Goodman).Vše navíc dotvořené skvělou atmosférou,opět jeden z filmů bratrů Coenů,který se řadí do jejich nadprůměru a je fajn ho vidět...80% ()

ad

Těžký a téměř dokonalý "mindblowing"... Kdyby byly všechny filmy takovéhle, asi bych se brzy zcvoknul,ale jednou za čas je to příjemné osvěžení... Coeni potvrzují svoji jedinečnost a Turturro a (především) Goodman svoji hereckou výjimečnost...Rozhodně stojí za shlédnutí ()

TomikZlesa

Zvláštní Coeni, první polovina hodně klidná, až ubíjející svou pomalostí, jenže pak se všechno díky jednomu komárovi posere a nastává zvrat, možná až moc velký a krapet psycho. ()

Topco

Raní Coenovci, ktorých si vždy rád znova pozriem. Dobový film o filme (najmä o autorskom procese a očakávaniach štúdia), čierna komédia, psychologická dráma, noir i trochu horor. Coenovcom opäť funguje žánrový mix. A pre filmových fajnšmekrov je najzaujímavejšia práve prvá spomínaná rovina filmu o filme, ktorá hovorí o tvrdom chlebíčku scenáristov, ktorých producenti a šéfovia štúdia ako velebia, tak i hanobia. Scenáristi sú vykresľovaní ako alkoholici, za ktorých pracujú ich asistenti; majitelia hollywoodskych štúdii zas ako bezohľadní bohémovia. ()

dubinak

Moje, v řadě už pátá zkušenost s bratry Coenovými u mě dopadla spíše průměrně. Film měl sice tu moc mě zaujmout velmi rychle a stejnou rychlostí jsem si oblíbila i zakřiknutého Bartona a ještě více snad Charlese v podání Johna Goodmana. Co mě ale na tomto snímku zklamalo, byla asi ta příběhová plochost a mělkost. Sice se tu ke konci objevil určitý zvrat, ale po celou stopáž jsem čekala na něco trochu víc, co nepřicházelo a na konci mě zamrzelo, že se děj neměl kam roztáhnout a nějak více mě šokovat. Ovšem styl bratrů Coenů musím ocenit už jen z povinnosti a to hlavně díky absurdním situacím, které mají skvěle zvládnuté souběžně s dialogy, ponurou atmosféru, do které dokázali vloudit i několik až surrealistických záběrů, jež ve mně na pár sekund evokovaly rysy Davida Lynche. Klidně bych zde ale uvítala o kapku víc černého humoru, protože jsem na něj u Coenů zvyklá. Obecně se vlastně podle mého názoru Barton Fink od ostatních coenovských děl dost liší a to asi hlavně v tempu vyprávění. Většinou jsme zvyklí od nich dostávat jednu palbu za druhou, kdežto v tomto případě se naladili na úplně jinou skepticky plynoucí „noir“ vlnu. ()

C0r0ner

Místy mi ta abstraktnost vadila, což se nakonec projevilo na hodnocení, na druhou stranu mě zase zajímal ten příběh spisovatele, který najednou neví, co psát. Dohromady se ale Coeni moc nepředvedli a existuje od nich mnoho lepších filmů než zrovna Barton Fink. 50% ()

Wormboy

Spociatku som sa dost bal, ze Coenovci sa snazili o dalsiu variaciu na temu scenarista v autorskom bloku, pretoze Woody Allen a Charlie Kaufman (aj ked tento az par rokov neskor) uz tuto temu preskumali dostatocne a myslim, ze neprekonatelne. Od druhej polovice filmu vsak prichadza klasicky Coenovsky cierny humor, ktory film zachranuje. No a John Goodman bol genialny! 3,5/5* ()

lakikaki

„There's plenty of poetry right inside that ring [film], Fink.“ Sčasti sebareflexívny, často metaforický a celkovo veľmi neobyčajný film. Turturro a Goodman skvelí, Shalhoub vynikajúci. Navyše čím viac o Bartonovi Finkovi premýšľam, tým viac sa mi páči. [80%] ()

c.tucker

Výborné dílko z pera a rukou bratří Coenů, které opravdu klade důraz na zamyšlení. Krabice sem, krabice tam, co já s ní udělám? Výkony Turturra a Goodmana jsou jako třešnička na už tak výborném dortu, ale jejich další filmy se mi líbíli ještě více. ()

mortak

O jednom turistovi ve světě, který chtěl svým psaním oslavovat prostý život, aniž poznal bolest a spalující oheň v duších těch "prostých" lidí, aniž se snažil poznat, co se odehrává za zdmi jeho pokoje (stačí si přece stěžovat na recepci). Film ale sráží zdlouhavé a prvoplánovité scény s monology šéfa studia. Možná by bylo lepší uzavřít celý film do klaustrofobické tenze jednoho laciného hotelu. ()

PanZahadnyCZ

Rozporuplný film. Já se přidám k té zklamanější straně diváků, jelikož opravdu nevím co tímto filmem Coenovci chtěli sdělit, protože po zhlédnutí přetrvává mnoho nedořešeného a v podstatě žádné dovršení už tak prázdného děje. Cenou útěchy však zůstává perfektní John Goodman. ()