Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

kobejn

První Slyův film, který byl uveden v kinech ČR (když nepočítáme zázračné uvedení Ramba 1) v roce 1991...jaká škoda, že se Slyovi nejlepší filmy u nás v kinech nehrály...Kriminál je Slyův návrat na začátek, není to špatný film, jen trochu vadí jako obvykle u Stallona sentimentalita balancující na hranici snesitelnosti. ()

Ellmariachi

Sylvester Stallone v chládku po prvé!! Klapka a jedem!! Podle mého názoru trošku nedoceněný Stalloneho kousek. Komu z vás nezamrazilo v zádech když DS vytrhne Franka Leoneho z "idilky jeho domácího vězení". Vítej v Getaway Leone. Už jsem na tebe čekal. - Ať už si ti dva udělali cokoliv, věděli jste, že Sly má průser. Film není klasickým akčňákem tý doby. Charakterem hrdiny ano. Klasický dobrosrdečný pohodář, co se nebojí vzít věci do svých rukou. I charakter hlavního rypáka je super. Slizkej Donald, kterýho by jste nejraději nahnali do sprch s klukama z bloku G4. Dozorci si zasloužili fakt hnusnou smrt a mezi nima jeden dobrák. Jenže zbytek se jede tak trochu jinak. Frank cítí bolest. Má opravdové city. Bolí ho ztráta kamaráda a bojí se o ženu. A na to film hraje. V prvních dvou částech se rozjíždí místy až psychologické drama. Scéna s demolicí auta, hrozby týkající se Leonovi milé a několik dalších silných momentů. Pointa naplnit Slyův pohár trpělivosti je cítit každým krokem. V cestě kdy se Sly proměňuje v nezlomitelného, později v naprosto zničeného a nakonec ze země se sbírajícího hrdinu navíc Sly opravdu skvěle hraje. A to si nenechám vymluvit. Pokud se emoce z obrazovky dostanou i k vám do pokoje je to minimálně v pořádku. Když se film přehoupne do poslední části, tedy k tomu kdy pohár přeteče, sklouzne to ke klasické akci. Ale i ta baví. A vy Frankovi držíte palce. A když to dokáže máte pocit, že jste to dokázali s ním. 92 procent za přenesení emocí mě přímo k nohám a skvělou podívanou s mým nejoblíbenějším hercem. ()

MikO_NR_1909

Väzenské klišé, so všetkými jeho parametrami. Prekvapilo ma však dialógové ťažisko deja, to dokonca zatienilo feelingovú akčnosť, akú pri obdobných žánrovkách pociťujem. Ale nič extra. Vnemovo som dostal presne to, čo som očakával. ()

gogos

Opět film s vynikajícím hereckým obsazením. Hraje zde i můj oblíbenec z Rodriguezových filmů, Danny Trejo... Je to tuším první kriminálka, která se Slymu povedla. Opravdu povedené drama. Dostalo se mi opravdu více než jsem očekával. Je to taková pohodová podívaná. Je vidět, že Sly není jen ničící stroj.... ()

blackrain

Šest měsíců vězení se pro Franka Leoneho stalo peklem na zemi. Dostal se do nejpřísněji střeženého vězení kam nepatří. Musí vybojovat nějtěžší boj svého života. Musí přežít. Fotbal v bahně byl hodně drsný. Donald Sutherland hrál pěkného bastarda. Skutečně zmetek k pohledání. Na Sylvesterovi opět hrály všechny svaly, ostatně, jako ve všech jeho filmech. Viděla jsem dabovanou verzi. Stalloneho mluvil Pavel Rímský. Jeho hlas mu velmi dobře seděl. Drsný,ale hodně klidný hlas,pro Stalloneho jako vyšitý. Velice zdařilý snímek z vězeňského prostředí a že jsem jich viděla poměrně dost. ()

slunicko2

Klasický Stallone v base. Pěkně udělaný film, kterému bych vytknul jedinou věc - deset minut po skončení se všechny emoce vypařily a zůstala mi jen vyprázdněná vzpomínka na pár akcí. ()

topi

Vynikajíci vězeňské drama, kde Sly opět dokazuje, že nepatří pouze do škatulky akční hrdina. Donald Sutherland v záporné roli ředitele věznice je taky výborný. Malinkou roličku si zde střihl " Macheťák " Danny Trejo v roli člena vězeňského gangu. Perffektní práci odvedl i hudební skladatel Bill Conti (známý hlavně díky Rockymu). ()

MATADOR

Kriminál je o drsném životě ve vězení, na úkor hlavního hrdiny Franka Leoneho, který měl svůj pobyt ve věznici, až moc jednoduchý. Potom byl ale odvezen do jiné věznice, kde začíná příběh útlaku, pomsty a ponižování. Kriminál působí na první pohled dosti věrohodně a tak jsem k němu ze začátku také přistupoval, ale finále, které by mělo být slušné (neříkám, že není) je prostě takové zvláštní, až moc jednoduché. Chápu, že se to tvůrci snažili udělat co nejlépe, ale ve výsledku to bylo jediné, co mi kazilo dojem, z jinak dobrého dramatu. Stísněné drama s málo uvěřitelným koncem. ()

decouble

Stallone si ani ve vězeňským thrilleru neumí odpustit střihovou montáž, ve který se na sebe culí parta osvalenejch chlápků a při tom na sebe stříká vodou z hadic. ()

Dexter1

Filmy z väzenského prostredia mám veľmi rád. Mal som strach, že toto bude akčná blbina so Stallonem, ale nestalo sa tak. Film je až na pár hluchých miest úplne skvelý. Má jasný dej, pekné posolstvá, Stalloneho svaly a neuveriteľne napínavý záver, ktorý sa napínal až takých 15 minút. ()

dyfur

.......S.S. v plnej fyzickej kondícii....začiatok 90-tych rokoch a klasický thriller....osamelý hrdina proti systému...veľmi slušné - hlavne na plátne.... ()

Martin741

Film z vazenskeho prostredia s italskym hrebcem v hlavnej role. Kolkoze som videl takychto filmov? Nepamatam presne, ale na desiatky sa to pocita isto, a veruze niektore boli lepsie /namatkovo spomeniem Cold Hand Luke z 1967,Sieglov Utek z Alcatrazu 1979/ 69 % ()

Wiikii

Téměř neznámý snímek se Slyem, což se divým, protože patří určitě k těm lepším. A to nejenom v žánru Stallonovek, ale i celkově ve filmech jako takových. .... HODNOCNÍ: 75% (4*) ()

kaposlav

Myslím si, že tento film Stalloneho patrí medzi jeho najlepšie, keď neberiem do úvahy sériu Rocky a Rambo. Počas sledovania som si nevšimol logické chyby a scénky prebiehali v reálnych medziach. ()

Jino

Asi po pěti letech jsem se na to znovu podíval a musím uznat, že tento film má něco do sebe. Výborně gradující drama, které trpí snad jen značně nevyváženým scénářem, který je v některých momentech hodně klišovitý, ale tenhle nedostatek Kriminálu odpustíte pokud se necháte strhnout dějem. Slyovi průpovídky a chytrosti značně připomínají Rockyho, což pro mě ve výsledku vyznělo příjemně. 85% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore