Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

ywo666

Milovaný a nenávidený film. Posledná vec, kde Arnold ešte nebol dedkom a vyzeral cool. Keď som to videl kedysi, prišlo mi to solídne ale ničím výnimočné. A také isté mi to príde teraz. Kristanna Loken ako terminátorka dobre zapadla do filmu aj konceptu. Zato Stahl a Danes ma už bavili viac. Bavilo ma to. A stále ma to baví. Dám v pohode 4*. Ale s vedomím, že to bol aj tak slabší diel. ()

pytlik...

Jen pár postřehů: 1. Emancipace v budoucnosti pronikla i mezi stroje, centrální mozek robotstva si už nedovoluje vyrábět pouze mužské verze terminátorů. 2. Švarcík by si měl zopakovat základy slušnýho chování, myslím, že Špaček by jemně nesouhlasil, když té terminátorce T-X šlapal na obličej, strkal hlavu do záchodu (ne, tohle ani při nejlepší vůli nelze považovat za součást něžné předehry!), mlátil plynovou bombou a dokonce praštil pisoárem (tady ho trochu omlouvá to, že ženská nemá mužskejch záchodcích co dělat). 3. Minulý díl končil tak, že zešedivělá a stará Sára Connorová se těší ze svých vnoučat, a tady se najednou dovídáme, že umřela velice brzy, snad když bylo Johnovi 13. Z toho vyplývá: a) buď ji souboj s terminátorama tak vyčerpal, že předčasně zestárla, a zároveň se John pochlapil, během jednoho roku stačil mít děti i vnuky b) nebo se ten krásný život Sáře jenom zdál, takže se jednou po vzoru Bobbyho z Dallasu probudila ve sprše se slovy "Fuj, to byl ale nádherný sen!". 4. Při souboji s terminátorem poslední generace ze zásady mějte kovovej pouze samopal, jinak se společně s tím zlosynem přilepíte na magnet. Nebezpečné jsou zejména náušnice, nánosnice a piercingy kdekoli vůbec. 5. Překvapuje mě, jak byl terminátor poslední generace zaostalý, v podstatě ho odpravili stejným způsobem, jak Švarcíka v jedničce (ukrojili mu nožičky). Možná je to právě tím ženským pohlavím, chlapovi nevadí být beztvarý a tekutý, zato žena si na pevné postavě zakládá, takže trvala na stálým skeletu. ()

haj

Celkem by mě zajímalo, na čem spotřebovali tolik peněz, protože tak velký rozpočet není na filmu rozhodně znát. Výsledek sice není tak špatný, jak jsem se bál, ale bohužel postrádá atmosféru předchozích dílů, která by mě do filmu vtáhla. Asi jediným nečekaným, ale příjemným překvapením je množství vydařených hlášek. Nevím, čím to je, ale tenhle rok mě více nebo méně zklamaly snad všechny akční "blockbustery" (Dnes neumírej, X-Men 2, Matrix Rel., Charlies Angels, Tomb Raider (ten překvapivě asi nejmíň) ). Co bych dal za pořádnýho hongkongskýho Johna Woo:-) Třeba to napravý Kill Bill. ()

Kerion

Podle mě tento film není důstojným nástupcem Cameronovi dvojky. Je tu až přemíra níc neříkající neosobní akce a hodně tím trpí příběh. Jediné co se mi na tomto filmu zamlouvalo, po dějové stránce, byl konec. ()

Aven

Velice nadprůměrný akční film. Co si budeme povídat, na T2 žádný akčnák mít nebude, ale třetí terminátor se rozhodně povedl. Místy sice režisér balancuje na hraně sebeparodie, naštěstí to vždycky nějak ustojí a za hranici degradující film nespadne. Kristanna Loken se umí tvářit zatraceně přísně, na Arniem je vidět jak moc si tenhle film užíval, k tomu vizuálně nádherné akční scény, Arnieho nezapomenutelný přízvuk a hlášky, obligátní theme při závěrečných titulcích....... Sečteno a podtrženo: já od tohodle filmu dostal přesně to, co jsem chtěl. ()

dANo

Asi som nepochopil zmysel tohoto pokračovania Terminátora (teda okrem finančného uspokojenia producentov, prípadne ešte aj Arnolda:), lebo dejovo sa to nikam nepohlo, otvorilo sa len zopár nových tém ohľadne budúcnosti a jediný rozdiel oproti T2ke bol vo veku hlavnej postavy... Ináč to bola len obyčajná akčná nuda s množstvom vizuálnych efektov. ()

JohnSmith

Jonathan Mostow příjemně překvapil a tvůrci si nechali pěkně otevřená vrátka pro další díl.A ten apokalyptický závěr byl jedinečný.Soudný den nejde zastavit, jen oddálit ()

Všivák

Další díl Terminátora pokračuje v trendu, co nový díl,tím větší akčnost a destrukce. Totálně našlapaná akce podpořená naprostou destrukcí. Hluboká myšlenka se sice někam vytratila. Ale na co, když je to takovej biják. Film se nebere moc vážně. Arnold je tu opět ve skvělé formě a sype hlášky jak na běžícím pásu. A když byl teda ve dvojce tekutý kov, tak teď i logicky musí přijít něco nebezpečnějšího a smrtelnějšího. Jen škoda, že teda Arnold není tekutý kov. Tomuhle řikám pořádně odpočinkový výplach mozku. Uzavření jedné fantastické trilogie. Další film, na který se rád podívám zas a znova. ()

Master19

Je to nadupané a s opravdu luxusními efekty, ale co se dá dělat, je to tak nějak na jedno brdo... Obávám se, že vrchol této série už zůstane nepřekonán. ()

Danny F.

Na předchozí díly opravdu nemá. Hrozně jsem se těšil a byl jsem trochu zklamaný. Po zběsilosti druhého dílu jsem marně v tomto filmu tápal. Tento díl trochu ubral na obrátkách. Terminátor je terminátor a Arnold dal těmto robotům duši. 80% ()

hroubek

Poctivé pokračování, které je jedna dlouhá akce. Arnie si dokázal ze sebe udělat legraci, ale pořád je jasné, že se pro tu to roli narodil. Nová Terminátorka je pohledná a taky o dost vymakanější něž starý Arnie. Film se mi zdál krátký a to dost. A ve finále jsem konečně dostal to o čem se celý tři díly mluvilo, konec normálního světa. Mostow odvedl slušnou práci, ve které se spíše snažil pobavit, než překonat Camerona. ()

darek kartac

Tak na tomhle kousku jsem byl v kině a bavil mě také. Ale něco málo tomu už chybělo a něco to postrádalo. Proti Arnoldovy byla žena, která t měla údajně zlepšovat. Její ksicht mě, ale po celý film sr*l. Dávám za už ne tak dokonalou terminátorskou podívanou 3*. ()

Krustyburg

Ale jo, to by šlo - sice už je to ohraný příběh, ale terminátorovy hlášky jsou legendární a ta akce taky stojí za to. A terminátor žena? Originální. 3+ ()

Terzeus

Schwarzenegger v T3 vyzerá "cool as ever". Zvyšok filmu ale rozhodne nie je lepší ako T2. Čo ale neznamená, že je zlý film. Naopak. Je to vskutku parádna jazda od začiatku až do konca s príbehom hodným série pokiaľ sa človek zmieri s od-ignorovaným koncom rozšírenej edície T dvojky. Dávať za to filmu mínus je ale nespravodlivé nakoľko T3 so svojím materiálom vrcholí vo fantastickom záverom, navyše vo svojom žánri (a akcii hodnej Arnolda) funguje vcelku dobre s absenciou hluchých miest. Zvuková a vizuálna úprava, rovnako ako technologické zvládnutie niektorých scén je na úchvatnej úrovni. Akurát postavy Kate a Johna nie sú emocionálne nejako nadpriemerne zaujímavé plus tu nezažijete veľa silného napätia (okrem posledných pätnástich minút), ktoré by za to stálo... vrcholná pointa filmu tiež nijako nezazvoní. T3 by som zhrnul ako výborný akčný film s vcelku fajn eskaláciou a päť hviezdičkovým vyvrcholením hoci stavia úspech hlavne na Arnoldovi a bezchybnej akcii. Zabúda pritom na rozvíjanie postáv a to, že divákovi by malo vlastne aj záležať na tom aby prežili. ()

Fakipics

Protože mi jednou jeden vnímavý pán řekl, že za Arnýho prostě musíš dát dvě hvězdičky ať už hraje v jakémkoliv sebevětším smetáku, tak jsem se tady musel hodně zapotit a trhnout krkem, abych nedal odpad.(Já ho tam dal. Náprava sakra složitá). Nakonec jsem usoudil, že bych filmu až moc křivdil(né, nekřivdil). Nervozně zvyšuji na dvě hvězdičky, protože můj otec vzal matku na výročí právě na tenhle snímek, který obohatil komentářem "pojď, vezmu tě na romantiku". ()

harryy

Terminátora 3 som sa začal obávať už od prvého zhliadnutia mimoriadne zlého traileru.Okrem Arnolda neznáme herecké obsadenie neskúsený režisér, veľké obavy sa našťastie nenaplnili do každého detailu ale výsledok nesiaha predchádzajucim dvom častiam ani po kolená.Režisér chcel držať rytmus a rýchlu gradáciu deja ale to ma nezbavilo pocitu že sledujem odfláknutý presne nalinkovaný a vo svojej podstate veľmi prázdny film na ktorý si o pár dní ani nespomeniem.Osobitou parketou sú efekty a niekoľko akčných scén ktoré bohužiaľ tvoria celý film a nebyť ich nebolo by už vôbec na čo pozerať. 60% ()

VanTom

Navazování na nepřekonatelné duo klasických Terminátorů, navíc bez jejich duchovního otce, prorokovalo mnohonásobně horší výsledek. Tady nemám skoro co vytknout, snímek bez skřípání zapadá do daného univerza, nepostrádá temný fatalistický feeling, přitom dokáže být odlehčený a humorný. Výborný scénář překvapuje, božský Arnold v roli ožívá, no a akční scény strhávají a vypadají opravdově, nikoliv digitálně. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)