Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

heyda

Hodně těžký úkol stál před Jonathanem Mostow. Převzít otěže po veleúspěšných Cameronových terminátorech. A já myslím, že se mu to docela povedlo. Už to nemá sice takové grády, ale já čekal, že to půjde úplně do kytek, ale to se nestalo! Napomohla tomu i Norská kráska Kristanna Loken. Úžasný výkon!!! ()

Dr.film

Jonathan Mostow nezklamal - tedy ne úplně. Technicky film nemá chybu (viz.dech beroucí demoliční scéna). Arnold se role robota ujal jako vždy, mohutná postava, kamenný ksicht, mírná robotí naivita, tohle umí opravdu jen Arnold. Co tu tedy schází? Alespoň trochu temné atmosféry kterou tolik uměl ztvárnit Cameron, ale každopádně je to opravdu dobrá zábava. ()

MontyBrogan

Jasné, žiadny Cameron. Ale film sa krásne pohráva s vnímaním akčného hrdinu divákom. Možno mi stačí málo, keď už mám raz za sto rokov chuť na žánrovku, no fascinovalo ma, že, zatiaľ čo v jednotke je Arnoldov terminátor jednoznačne zlý a v dvojke jednoznačne dobrý (sic!), no s odstupom samostatného filmu to nepôsobí ako žiadny mind-fuck, tak v trojke sa nám vehementne pripomína, že on je predsa iba fuckin robot! Nič nie je jednoznačné. SPOILER: Bol naprogramovaný, aby zachránil Johna Connora, pretože ho v budúcnosti zabil pri príležitosti sa k nemu dostať vďaka sentimentu z toho, že ho v minulosti chránil. Tak teraz, v budúcnosti oproti času, kedy ho chránil, ale v minulosti oproti času, kedy ho zabil, ho bude zase chrániť, kým ho T-X takmer neprehodí znovu na jeho zabitie, takže sa bude musieť reštartovať, aby ho chránil. Wow. ()

anais

Jít na to do kina byl zážitek. Po dlouhé době skutečně kvalitní Arnoldův film na plátnech. Film jsem ale nedávno opět viděl, a to kouzlo, které bylo výsledkem radosti z příjemného setkání s oblíbeným kulturistou, je pryč. Mostowův film postrádá hloubku, která byla tak příznačná pro Cameronovi filmy. Pravda je, že se o to ani nesnažil. Terminator 3 je akční jízda ze staré školy, a jako taková to není vůbec špatné. Při srovnání s předchozími díly mi ale pár věcí vadilo. Barevnost obrazu se posunula od chladných, namodralých odstínů do prosluněných tónů žluté a červené. Ta tam je všudypřítomná deprese. Terminatrix je sice pěkná slečna, ale její speciální schopnosti jsou příliš komplikované, nedosahuje to smrtící jednoduchosti bodných a sečných zbraní T1000. Za pochvalu ale stojí závěrečná pointa. T3 je velmi dobrý akční film ochucený notnou dávkou zklamání. ()

HellFire

Hodně nepovedené pokračování kultu, které potápí hrozný scénář. Nejvíce mě rozesmály nesmyslné zvuky šelem ve dvou scénách. ()

eraserhead666

Jako akční jízda, která začne deset minut po začátku filmu a skončí deset minut před koncem filmu, je to hodně dobrý film (kterému bych klidně těch pět dal) - scéna s náklaďákem, demoliční rvačka na záchodcích jsou super scény. Kristana Loken svou terminátorku zvládla navýsost skvěle, Arnolda nemá cenu ani komentovat, jen mi trošku vadilo, že toho namluví mnohem víc, než jsme zvyklí, ovšem výběr Nicka Stahla a Claire Danes (kterou mám rád minimálně za Romea a Julii) považuji za velkou chybu a to je na tom Danes ještě docela dobře. Stahl mi na Connora prostě nesedí, nechápu, proč ho nemohl hrát dále Furlong, věkově by na to měl. Ale jako součást terminátoří mytologie je to špatné. Spousta nových prvků, Connor tady chytá esenci přesně toho vyvoleného, kterou na filmech nesnáším (úvodní záběr před americkou vlajkou mi zvedl žaludek), T3 staví na hlavu spoustu dějových zápletek a zmínek z předešlých dvou dílů a tak nějak celý příběh přivádí do pasti nelogičností a nemožností (pamatujete jak v jedničce Reese říká Sáře, že odeslali jeho a pak ty přístroje na přesun času zničili?) Ale pokud se nebudete vrtat v tomhle, film si náležitě užijete, Arnold hláškuje, sebeparoduje sám sebe a ta akce je fakt nabouchaná. Jen si myslím, že Terminátor jako příběh měl zůstat v realitě před soudným dnem (v tom spočívala jeho krása) a ne dojít až k němu. Škoda. Až se bojím jít do čtyřky. ()

MM11

Bylo by opravdu bláhové si myslet, že třetí díl bude konkurovat předchozím dvěma, ostudu jim však určitě nedělá. Tentokrát chybí Linda Hamilton a tak nějak mi hodně scházela. Občas se také vtipné situace až příliš mísí s akcí, ale naštěstí to tolik nevadí, jak by až mohlo. Přesto bych už nechal téma zaspat. Třikrát stačilo, vlastně už dvakrát. Třetí díl má jedinou výhodu v tom, že nabízí onu poctivou dávku akce v nadprůměrném zpracování, byť v jiné lize než předchozí slavné dva díly. ()

Deschain

Tak tento Terminator s dvoma predchádzajúcimi časťami nemá veľa spoločného. No dobre, je tu Connor aj Arnie, ale atmosféra (najmä z môjho obľúbeného prvého dielu) tu úplne chýba. Nick Stahl, ktorého mám veľmi rada, je tu celkom obstojný, Claire Danes je fajn, ale unesená som z nich nebola. Najviac dáva Arnie, vždy keď povedal "hier" namiesto "here", nasledoval smiech. Nechápem to, ale mala som dojem, že tu znel viac rakúsky ako v prvom diely :) Za najslabšiu časť považujem prvú automobilovú naháňačku, ktorá ma už po prvej pol minúte vyslovene nudila. Najlepší moment: "Drop your weapon! And the coffin!" ()

SOLOM.

Trojka není vyloženě špatný film, ale už to nemá ty správné grády jako jednička a už vůbec ne jako dvojka. Arnold je pořád ten správný drsňák, ale tentokrát na to sám nestačil. Zbytek osazenstva hráli druhé housle, absence Lindy hrála zásadní roli a ani akční scény už nebyly tak dobré jako v minulosti. Nešlo o vyložený průser, Kristanna Loken byla dobrá, ale Robert Patrick byl prostě lepší. Popravdě jsem od toho moc nečekal, protože čím víc dílů se natočí, tím to stojí víc za hovno. Tohle není ten případ, ale Mostow prostě nedokázal vytvořit takovou atmosféru, aby diváci klesli před jeho filmem na kolena. Ve dvojce se dost sázelo na psychologické prvky, ale tady šlo o čistý akční „nářez“. Který navíc místy trochu skřípal a místo lapání po dechu to začalo zavánět nudou. Tím nechci říct, že bych se u filmu vyloženě nudil, ale našlo se tu několik míst, které mě prostě moc nenadchly.60% ()

Ilicka

Asi jsem před návštěvou tohoto filmu měla shlédnout předchozí dva, jelikož jsem v kině seznala, že to nechápu... Arnold jako stroj byl slušný, ale jinak nic... bohužel... ()

claudel

S notnou dávkou nostalgie jsem zavzpomínal na devadesátá léta a kultovní filmy, které v té době vznikly. Nemohl jsem opomenout druhý díl Terminátora a uvědomil jsem si, že jsem vlastně neviděl další pokračování s opěvovanou Kristannou Loken. Tak jsem se na třetí díl hned vrhl a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Akční zábava, úsměvné Arnoldovy hlášky, nějaké to překvapení a celkově se dívá dobře na film, když hlavního padoucha hraje norská modelka. Čtvrtý díl jsem viděl a jednou stačilo, takže skočím na pětku, která ale moc slavně nedopadla. Nechám se překvapit. ()

ARI50

Každým dílem jdeme pořád nahoru a já jsem čím dál tím víc spokojený. Je tady spousta našlapané akce výborných efektu a skvělého příběhu který vůbec nenudí. ()

Ištván87

Nejsem si jistý, co tomu mám dát. Na jedné straně to naprosto odporuje tomu, co stvořil William Wisher spolu s geniální režií Jamese Camerona, ale na druhou stranu tu Arnold dost slušně hláškuje. Když hodně přivřu oči, tak je to za 4*. ()

JASON_X

Můj nejoblíbenější Terminátor ze všech tří Arnoldových Terminátorů. Zásluhu na tom má nejen akcí a pohlednými triky nadupaný děj, na své poměry skvěle hrající i hláškující Arnold, ale i terminátorská chic bloncka v červené kůži - výborná postava a výborný nápad tvůrců filmu. Když v jedné scéně popadne Arnolda za rozkrok, použije ho jako beranidlo a probourá jeho hlavou několik zdí, musí být každý ctitel b-žánru na vrcholu blaha. Film si občas tropí sám ze sebe žerty, což skalním terminatoristům nemůsí být po chuti, ale mně to dobře sedlo. Nejslabším místem se mi jeví slabošská, ukňouraná, zkrátka nemužná postava Johna Connora, potažmo nemožný způsob, kterým ji Stahl ztvárnil, ale jinak velká spokojenost. Jsem terminován. ()

Bauer

Ženská jako zlý Terminátor?????To už je trochu moc.Schwarzenegger hrál docela slušně ale je škoda že někdy to vypdalo jako komedie například: " Řekni to mé ruce" . ()

Mgb21

Po Soudném dnu jsem pochyboval, zda se trojka alespoň přiblíží svým předchůdcům. Jaké bylo udivení, kdy jsem zjistil, že se v trojce objevují nejen výborně zvládnuté akční a trikové sekvence (scéna s jeřábem patří na mém domácím kinu k nejhranějším), ale i prvky parodie. A nejlepší na tom vem bylo, že film paroduje sám sebe. Když Arnold vyjde z baru a místo tvrďáckých černých brýlí má obroučky ve tvaru hvězdy, tak se vždy neudržím. Tenhle nadhled mě příjemně překvapil a doporučoval bych ho i ostatním akčním hrdinům. ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)