Akční hvězda Arnold Schwarzenegger je tentokrát frustrovaným předměstským šerifem Markem Kaminskim, který doufá, že se bude moci vrátit k FBI. Soukromě se pustí po stopách mafiána Luigi Patrovity, který kontroluje organizovaný zločin a černý trh v Chicagu. Oficiální kruhy nejsou schopny proti mafii nic učinit, ale Mark městu pomůže... (Bontonfilm)

rakovnik

Arnold je můj hrdina od dětství dodnes. A jako každý hrdina, i on má své slabosti, jako měl Superman svů Kryptonit. Za něj považuji právě tento film, kdy se Schwarzenegger v době své strmě vzrůstajcí slávy pustil i do krimi, navíc do krimi s velmi slabým scénářem. S krvácejícím srdem píši: nezáživná jednoduchá jednohubka. Možná že v osmdesátých letech se dalo na tento film dívat, ale dnes působí opravdu úsměvně. Na rozdíl od tohoto filmu se Komando alespoň nebralo tak vážně. Naivní, hloupoučké, o ničem. Komicky působí závěr, kdy zmizela milovaná žena a dojemné scény si nechali autoři na přátelství. ()

Figu

Po letech jsem měl chuť si společně s Arnoldem ušpinit pracky na týhle dohodě a osvěžit si trochu paměť. Rád jsem zavzpomínal! Švancík je zde naprostej suverén a je vidět, jak si pomalinku vyšlapává cestičku mezi největší akční ikony filmovýho světa! Béčko jak má být, ovšem existujou daleko lepší Arnieho patálie! 65% ()

Jino

Jeden z těch horších Arnoldových filmů. Docela bych to toleroval kdyby to bylo v začátcích jeho herecké kariéry, ale před Špinavou dohodou vznikly takové kousky jako Terminátor, Barbar Conan či Komando. No nic na plat, Arnold se sice snaží házet hlášky, ale není to moc platné když při tom vypadá blbě a hlavně se tento člověk nesmí smát nebo dělat opilého, protože to pak vypadá ještě hůř :-) Co dodat k akčním scénám? No pokud vezmu v potaz, že by se jednalo o televizní film s neznámými herci, tak by mě to bylo vcelku jedno, ale pokud je u toho napsané jméno Schwarzenegger tak o nějaké schovývavosti nemůže být ani řeč. Všechno to prostě spadlo režiséru Johnu Irvinovi na hlavu, moc dobře si s tímto scénářem neporadil, i když napsané to bylo taky špatně. Což jsou některé Arnoldovi filmy taky, ale aspoň jsou o hodně víc koukatelné než tato špína, promiňte Špinavá dohoda. 50% ()

MrPierc

Až na finále se drží film velmi při zemi oproti jiným akčním filmům s Arnoldem. Líbilo se mi normální chování Arnolda, který běhal ve flanelové košili jako místní strejda s trochu větší muskulaturou. Policajt se musí infiltrovat do mafie, aby mu uvěřila, musí se stát jedním z nich. Už jste ale viděli rodilého Rakušana, aby byl nevýrazný a splynul s davem ? Zlatá střední cesta akčního filmu = akční, lehce vyprávěné, velké finále, hlášky. ()

bourec

Tenhle film je taky dost těžkopádnej. Obsazení kromě Arnolda nijaký, akce prkenná. Z nějakýho mě neznámýho důvodu to ale mám rád. Koukám na to celkem pravidelně. Irvin by celkem průměrnej rejža. 70%. ()

c.tucker

Čajíček, nic moc akce, nic moc i vše ostatní. Hvězda navíc je za hlášku: "Neměla bys pít, když vaříš." Scénář nedává vůbec smysl, ale to se od béčka z 80. let dá očekávat. ()

dr.fish

Arnold uděl zásadní chybu- začal mluvit. A jelikož mu to mluvení jde asi tak jako hraní, to jest vůbec ne, je to zkrátka průser. Film navíc není ani dobře natočený, scénář téměř chybí. Akce není zas až tak moc, jinak samý zbytečný kecy. Není nutno vidět. 50% ()

otík

Typický akčňák 80tých let, kde Arnie ukazuje velké bicepsy, drsný pohled odhodlaný k čemukoli, přesnou mušku i z rychle jedoucího auta na běžící terč a umění vybouchat bar plný darebných tvrďáků. Je to totální blbost, jsou zde zcela stupidní dialogy a trapné herecké výkony. Přesto jsem se u tohoto filmu výborně bavil a smál se na celé kolo, protože každá Arnieho věta je perla. A jak je ulízaný, tak jeho výraz ve tváři je ještě pitomější. Mám Arnieho filmy rád a tento je asi ten nejhorší z jeho akčního šuplíku, přesto ho nezavrhuji - vždyť tu má bicepsy větší než v Predátorovi=) ()

Deyw

Docela o nicem...celej film na "neco" cekate a pak nic ..akce tam moc neni ale kdyz tam je tak stoji za to :) a Arnie jako vzdycky dobrej --- změna názoru.-- skvělá akce,která je našlápnuta skvělou hudbou..po komandu přichazí raw deal ;-) ()

tom88

Jeden z tých slabších Arnieho filmov, ale stále sa dá na to pozerať a dobre sa pri tom baviť. Dej je obyčajný a dosť americký. Arnold sa mi tu až tak nehodil, ale beriem to. Prestrelky sú brutálne až moc bláznivé či nereálne. Arnold je opäť nezasiahnutelný hrdina, ktorý všetko prežie v perfektnom zdraví. Všetko mu všade vyjde ako si predstavuje, všetko vie, všade sa vyzná, ale to už je jeho zvyk. Je to akčňák, ktorý mi z hlavy vyfučí veľmi rýchlo. Nad hodnotením prižmurujem oko, keďže som ten presne tisíci hodnotiaci :). 55% ()

Mr.Bulanek

You shouldn't drink and bake. Jedna z Arnodlových TOP hlášek. Já proti vaření a pití nic nemám. Jednu já, jednu jídlo. V lepších případech obě já. Paní zřejmě neměla natrénováno a nezvládla tento stupeň vaření, v tomto případě pečení. Po akční stránce byl film klasický Arnold, vymlátil a vystřílel co se dalo, když to na něho přišlo. ()

Savo

Jedna hvězdička za akci v lomu, kde celou tu nudu trochu oživují Rolling Stones puštený na plný pecky v Arnieho kazetáku :) ()

noriaki

Rok po Komandu a rok před Predátorem si Arnie zahrál v tomhle polozapomenutém akčňáku. Mimo jiné je na něm vidět, jak skvělý režisér je James Cameron. Ten z podobného námětu natočil špičkové Pravdivé lži a John Irvin se zmohl jen na stylové béčko. Špinavé dohodě by prospělo zasezení do komedie. Lehce absurdní zápletka a žoviálnost svalovce v hlavní roli si o to přímo říkaly. Náznaky jsou tu vidět, ale film se bohužel bere nesmlouvavě vážně. Dokonce i v epické pasáži v nočním klubu, která připomíná to lepší z Komanda, nebo ve scéně na letišti, která nestydatě vykrádá Casablancu. ()

Kubaso

Arnie má sice i lepší filmy, ale už kvůli těm hovadinám, co mu lítají z huby, to stojí za vidění ("My v Miami předpovídáme všechno kromě počasí."). Akce tu sice moc není, ale když už na ní v závěru filmu dojde, je na co se koukat. Nejvíc jsem se pobavil, když po tom neskutečným masakru za zvuků Rolling Stones Arnie s přiblblým výrazem povídá donašeči: "Kvůli TOBĚ umřelo hodně lidí!". Věčná škoda, že tak nevypadá i zbytek. ()

JohnSmith

Troufnout si natočit film o mafii v Chicagu je celkem odvaha.Už proto,že dobré filmy o mafii dokáže natočit a napsat jen pár jedinců. Když do takovýho filmu šoupnete Arnolda Schwarzeneggera, nemůžete čekat něco ve stylu Kmotra nebo Neúplatných. Vzniklo tak klasický Béčko s neohroženým policajtem co drtí mafii zevnitř. Je to špatně napsané a špatně natočené. Hlavní problém je v Arnoldově roli, protože mu prostě nesedí. Nevěříte mu ani slovo ani gesto. Takže dvě * za trochu té slušné akce z nostalgie k osmdesátkám. ()