Akční hvězda Arnold Schwarzenegger je tentokrát frustrovaným předměstským šerifem Markem Kaminskim, který doufá, že se bude moci vrátit k FBI. Soukromě se pustí po stopách mafiána Luigi Patrovity, který kontroluje organizovaný zločin a černý trh v Chicagu. Oficiální kruhy nejsou schopny proti mafii nic učinit, ale Mark městu pomůže... (Bontonfilm)

AdamesWWE

[7.5/10] Další velmi dobrý akčnák s Arnoldom. Ten tu má dobrú úlohu a musím povedať že v tomto filme ma bavil takmer rovnako skvelo ako napr. pri Terminátoroch. Ten jeho prístup, vystupovanie a štýl sa mi páčil, do príbehu sa taký hrdina skvelo hodí. Film sa pomaly rozbieha, čo nieje zle v tomto prípade lebo sa deje dosť zaujímavých vecí a scén, príbeh je dosť premyslený, sem tam je nejaká akcia ktorú zpočiatku tvoria len ručné strety a potom v závere sa to poriadne rozbehne. Nahánačky, strelba, výbuchy. A k tomu dobre vybraný záporáci a velmi sa mi páčila aj úplne posledná scéna. Hodnotím pozitívne, aj ked´ to nieje úplne čistý akčný film kde sa iba a iba zabíja, tu ide aj o príbeh, k tomu skvelý Arnold a vydarená akcia. ()

Paldiny

Raw Deal má jednu nevýhodu a to, že prišiel v dobe Cobry, Komanda, Ramba a Terminátora, kedy sa očakával priamy ťah na bránku a na pomrkávanie bolo ešte priskoro. Pri sledovaní sa tak nedá zbaviť dojmu, že ide len o kalkul, navyše natočený bez iskri. Našťastie sa producent Dino DeLaurentis po druhom Conanovi poučil a poteší aspoň krvavou akciou. ()

Lefty86

Jeden z takových těch méně známých , méně slavných Arnoldovek. Příběh se hodně podobá francouzským thrillerům ze 70 a 80. Let. Říznuté příběhem Donnieho Brasca a třešnička je Arnold který rozbije pár hlav a procedí pár hlášek. Z dětství si nejvíc pamatuju "Neměla bys pít když pečeš " 🤣 jinak jsem to jako kluk neocenil, ten příběh není čistá akce, kterou jsem chtěl jako dítě. ()

Emo-haunter

Velikonoční dny jsem se rozhodl využít právě ke sledování nějakých nenáročných osmdesátkových filmů, a tak jsem si doplnil vzdělání v kinematografii mého oblíbence Arnieho v podobě Špinavé dohody. Komorní pohodová podívaná s dobrou akcí, hláškami a Arnie jakožto mafián fakt do té role seděl a byl hustej :D Uděluji lepší tři hvězdičky.  6/10 ()

kecinzer

Mno, shlédnul jsem předevčírem na Nově a musel jsem se tomu smát. Ty 3 hvězdičky jsou v podstatě z recese za to, jak byl Arnie dokonalý. Na konci to byl prostě hustý masakr. ()

Brejlil

Celkem nezajímavé béčko se vším, co k takovému filmu poloviny 80. let patřilo. Pár věciček potěší, ale nenadchne. Jediná výhoda snad je, že film se snadno zapomene, a po 10 letech opět trochu osvěží nudné lednové odpoledne. ()

Bozvav

Arnold Schwarzenegger ve svých nejlepších letech a v plné parádě. Tento film jsem viděla naposledy jako malá holka, teď po letech znovu bavil. Jistě střílečky jsou primitivní, Arny se trefí do všeho, do něj víceméně nikdo, dialogy skoupé, ale i tak super nářez. Arnymu to sluší, hudba dobrá a pár skvělých hlášek by se taky našlo. Za mne slušná oddychová akční zábava kterou ocením čtyřmi hvězdami. ()

jesus666

Slabšie ako Komando, ale napriek tomu by som Raw Deal zaradil k akčnej klasike 80-tych rokov. Je tam všetko čo tam má byť. Toporný Arnold Schwarzenegger, primitívny scenár, výbuchy, cca. 20 000 vystrelených nábojov a zopár zloduchov, ktorý pred smrťou (po tom čo dostanú dávku zo samopalu) ešte stihnú predviesť niečo, čo pripomína tanec 15 ročných adolescentiek na diskotékach. Super film. ()

FilmWave

Schwarzeneggerův "Donnie Brasco" byl šlápnutím vedle. Hlavní neduhy filmu jsou dva: obrovské množství dialogů, se kterými si Arnold neví rady a často vypadá směšně, a velmi slabá akce. Na druhou stranu i nepovedený odvážný pokus se počítá. "Dont drink and bake!", je to prostě milé. ()

Deratizer

No tak svým způsobem to rozhodně nepatří k Arnoldovým největším perlám, je to normální akční a tuctový béčko a celkově pod úroveň jeho áčkových trháků, ale tři hvězdy v klidu dám, jelikož se na to dá dívat, přesně typ filmů, kde by mi byly 2 hvězdičky málo, pač ty dávám horším filmům a tři dávám standardu. Není to nijak vyjímečnej a zvláštní film, prostě jen obyčejný akční béčko, stylově v duchu mafiánských akčňáků se Seagalem. ()

skipercak

V dobach Arnieho najvacsej slavy som tento film bral ako taku miernu slabotu...To kvoli tomu ze som doslova fical na Arnieho najlepsich kuskoch ako Conan, Terminator alebo Predator. S odstupom casu som si ale zacal vychutnavat aj toto jeho male akcne dielko a zistil som ze to vobec nie je take slabe ako som si niekedy myslel. Arnie tu ukaze ze sa vie celkom dobre ohanat rukami, charizmu rozdava v kazdej scene a ten zaver je samozrejmy. Uplne v pohode akcna oldschool pracicka so tradicne skvelym Arnoldom. ()

MickeyStuma

Arnie se v osmdesátých letech nedržel jen jednoho žánru a zkoušel zabrousit i do jiných vod. Většinou úspěšně, ale tady je to bohužel vyjímka. Tento akční thriller prostě fanoušci nevydýchali. A přitom žánrově to není zase až tak špatné. Hrát Arnoldovu roli někdo jiný, určitě by to nebyl takový propadák. Hlavní devízou je děj. Akční scény tu jsou samozřejmě také, ale ne tak razantní, jak by se dalo očekávat. Inu, u thrilleru je to tak stanovené. I když to po oslňujícím výbuchu z počátku snímku tak nevypadá. 80. léta jsou znát, ale ničemu to neubírá. Role mstitele Arniemu rozhodně sedla. Že nesedla divákům je jiná věc. ()

GOREGASM

Kdyby nebylo posledních pětadvacet minut, kdy se to zvrhne v suprčupr bullshit, tak bych tady básnil Švajcikovi ve formě, kterému jeho dřevorubecké herecké neubližuje, ale naopak posiluje údernost jeho postavy zejména, když se verbálně projeví a zařízne vaše sluchovody větou, která končí "... mutilated hrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr". Tady je to eRko ještě fakt brutální, ale Arniemu, který se v každé scéně promenáduje jako sebevědomá krabice od bot, to jen a jen posiluje jeho alpské charisma. Hláškama se tady taky nešetří a Arnold je umí prodat. Fakt škoda té koncovky, protože tohle mohlo být takové malé mafii infiltrující komando. 68,5% ()

helloween93

Pozapomenutý akční krimi Arnieho, který spojil síly s režisérem Johnem Irvinem. Ve filmu Raw Deal zkoušel Arnold jiný typ filmu, kdy se většina filmu dá charakterizovat jako “undercover cop kriminálka” s několika bitkami. Ke konci se pak film překlopí do klasické akční podívané, kde nechybí automobilová honička, tradiční Arnoldův gearing up, přestřelka v kamenolomu a velká final přestřelka. Přesto film v kinech spíše zklamal a nikdy se mezi ty největší Arnieho pecky nezařadil. Myslím si, že diváci šli do kina na další akční film typu Terminátor nebo Komando a dostali spíš policejní krimi s akčními prvky. Film jsem kdysi měl na DVD z edice Blesk. 3* ()

tequilla

Raw Deal sice patří k průměrným kouskům od Arnieho, ale nesouhlasím s výše uvedeným hodnocením (Pouze mezi 50%). Ale asi je to pravděpodobně tím, že většina diváků to spíše shlédla na TV s oříznutým a rozmazaným obrazem(ANO!!!. V televizi to vypadalo jako nějaký nízkorozpočtový TV Film). To pak doporučuji těm, kteří to viděli v televizi, aby to shlédli na DVD s širokoúhlým obrazem a DTS zvukem(to pak budete nadšeni!). A ještě musím pochválit za dvě velké závěrečné přestřelky(Arnie stihne za jedno odpoledne zlikvidovat mafiány na dvou místech, to je ale frajer!), a za úžasný soundtrack v závěrečných titulcích. Z původních tří hvězdiček dávám čtyři za lepší akční zážitek z DVD. ()

Schlierkamp

Americký akční film s A. Schwarzeneggerem v hlavní roli policisty Marka Kaminskiho, který byl vyhozen od FBI a v současnosti představuje šerifa v malém městě v Jižní Karolíně. Dostává nabídku od svého bývalého šéfa, že pokud se mu podaří zneškodnit zločineckou organizaci soustředěnou kolem Luigiho Patrovity (S. Wanamaker), zařídí mu návrat mezi federální agenty. Arnold se tedy pod falešným jménem Joseph P. Brenner pokusí infiltrovat mezi mafiány, což se mu díky jeho sebevědomému vystupování a očekávaným bojovým schopnostem brzy podaří. Zpočátku se drží zpátky a snaží se o Patrovitově organizaci zjistit co nejvíce informací, ale v okamžiku, kdy dostal za úkol zastřelit onoho nadřízeného z FBI, je s jeho sledování inkognito konec a je nucen obrátit zbraň proti mafiánům. V závěrečné scéně v opuštěném lomu dojde na finální přestřelku, během níž Arnold s ledovým klidem likviduje jednoho protivníka za druhým. Ve snímku britského režiséra J. Irvina vystupuje kromě Arnolda i partnerka jednoho z mafiánů (K. Harrold), se kterou prožije rakouský svalovec románek či R. Davi v roli muže, který pro Patrovitu zařizoval různé věci. Špinavá dohoda bude patřit spíše ke slabším filmům, ve kterých se Arnold objevil, neboť se v ní neobjevují příliš často akční scény, které jdou Arnoldovi rozhodně lépe než romantické dialogy či mluvení obecně. Ve skutečnosti je však laťka nejlepších Schwarzeneggerových filmů nastavena tak vysoko, že obyčejný film nepatřící k těmto kultovním trhákům vypadá jako nepovedený. ()