V dlouho zapomenutém městě spolu žijí lidé a Haibane, bytosti podobné andělům neznámého původu. Rakka, poté, co se probudí ze zvláštního snu a vyškrábe se z obrovského kokonu, stane se nejnovější Haibane. Nemaje vzpomínky na svůj předchozí život, snaží se Rakka přizpůsobit novému okolí. Pálivé otázky však v koutku mysli zůstávají. Kdo jsou Haibane a jaký je jejich smysl? Co leží za obrovskou, zakázanou městskou hradbou? A tak Rakka začíná tesknou cestu svým sebeobjevováním a zvědavostí. (Idaho)

Larky

Naprostý skvost s vynikající myšlenkou a mimořádně povedeným vizuálním zpracováním (to sice není u Japonců nic zvláštního, tady mi to ale přišlo tak trochu o něčem jiném, než jsem běžně u Anime zvyklý).Autoři nechali nakonec mnohem víc otázek, než odpovědí (např. co je za zdí, kdo jsou to Šedokřídlí atd.) a divák si tak musí sám domyslet a vyfantazírovat možné odpovědi, což se mi moc líbilo.Zejména druhá půlka je famózním filozofickým dramatem a nutí člověka se mimo jiné nad podstatou a smyslem života opravdu zamyslet.A co vlastně plyne z celého seriálu?Nezůstat sám, neodtahovat se od lidí a nebát se je požádat o pomoc. 92% ()

Litsarch

U tohoto seriálu jsem se hrozně těšil na každý další díl, což se mi u seriálů stává málokdy... Život Šedokřídlích si mě velice rychle omotal kolem prstu svým příběhem... Od počátečního seznámení s Rakko a dalšími, přes jejich příběhy, které byly jak vtipné, tak dramatické, ale především dohromady tvořili jeden velký a krásný děj... Doufám že Tomokazu Tokoro udělá v budoucnu další tak skvělý seriál, jako je tento, jelikož takových je málo... ()

Adasin

Nádherné anime s velice zvláštní klidnou, rozjímavou až mystickou atmosférou. Úplně ideální, když se na ně kouknete někde v klidu o samotě. Stačí se jen pohodlně usadit, uvolnit se, a jen se dívat – za chvíli zapomenete na všechny svoje starosti a ponoříte se přemýšlení. ----- V mnohých momentech smutné až děsivé a taky intenzivní (mám na mysli hlavně scénu růstu křídel), přesto už jsem dlouho neviděla nic tak pozitivního, tak krásného, co by mi dovedlo po těžkém dni zlepšit náladu. Byť zahalené do fantasy až náboženského rámu, v jádru příběh o přátelství, cestě za vyrovnáním se s minulostí a odpuštěním. Jistě, někomu se může zdát, že se v Haibane Renmei v podstatě nic neděje, protože tu není epický příběh, který by odhalil něco zásadního (i k mému zklamání jsem odpovědi na ty „pálivé otázky“ ze zdejšího obsahu nedostala, aspoň ne přímo řečené, ale možná se mi je nakonec povedlo odhalit) a nějak zásadně změnil zaběhnutý řád věcí, i když to tak ze začátku vypadá, protože se seznámíme s někým, kdo je v tomto světě nový a skrze něj ten svět a jeho pravidla poznáváme. Taky to může vypadat, že všechny ty fantastické prvky, s jejichž vymýšlením si tvůrce mangy jistě dal práci (zrození šedokřídlých, Federace, chrám, Washi, Den vzlétnutí atd.) jsou tu zbytečně, avšak dle mého jsou tu hlavně proto, aby zdůraznily to, co postavy prožívají a přiměly diváka se také zamyslet. Je dost možné, že jsem to pochopila špatně, ale za mě život šedokřídlých znamená, že se proměněný (který byl nejspíš předtím člověkem) i přes absenci vzpomínek na svůj předchozí život musí vyrovnat se svou minulostí, se svými hříchy a očistit se od nich, a nakonec získat odpuštění a požehnání. ----- Už jenom kvůli nakonec neodhaleným tajemstvím bych si přála vidět nějaké pokračování. Ale taky bych ho chtěla vidět kvůli sympatickým postavám, i když některé z nich už by v něm nebyly. 9/10 ()

Pirkaf

Jeden z mých prvních anime seriálů a stále na něj vzpomínám a těším se, až si jej dám někdy znovu. Naprostý klenot. ()

Naslund

Viděl jsem něco krásného. Svět je pro mě zase o něco lepším místem a lidem se dá důvěřovat. Tento skromný snímek dokáže z dobré nálady učinit fantastickou, přestože je místy velice dramatický a závěr.... Především ti s velikou fantazií dostanou v průběhu seriálu mnoho podnětů k vymýšlení nejrůznějších alternativních scénářů a k domýšlení toho, jak svět funguje. Naopak ti, kteří vyhledávají samé zločiny, násilí a akci, odejdou a o Haibane Renmei nebudou chtít nikdy slyšet. Kdyby se takovýchto snímků točilo více, jistě by se k sobě začali všichni lidé chovat líp. ()

wipeout

No až taká sláva to zase nebola. Zo začiatku som sa nevedel vžit do atmosféry, čoho najväčšou príčinou boli úplne iné očakávania od dejovej línie, ktorá sa vyvýjali veľmi pomaly a nakoniec nedospela ku gradácii, ktorú zaujímavé prostredie a celý svet Haibane renmei ponúkal. Až neskôr, teda približne od polovice som začal chápať, že nie je podstatná otázka Čo? ale skôr Kto?. Čím dlhšie bude človek čakať na enjaké úžasné odhalenia a dejové zvraty tím viac mu bude uchádzať z neopakovateĺnej atmosféry a najmä hudby, ktorá úžasne dotvára najmä obdobie zimy. Naneštastie ja som bol jedným z tých ľudí, ktorý čakali na smotanovú tortu a popritom si nevšimli zlatý podnos vykladaný diamantami na ktorom bola položená. 3,5* ()

Hees

Myšlienka,ktorá na konci zaznie je silná a dokázala u mňa zmeniť hodnotenie a zaujala ma. Zaujalo ma to ako sa postupne s ľahkosťou prejednávajú vážne témy.Ja som sa ani nebál len som dúfal. Všetko bolo pekné a úplne do seba zapadalo. Každá chvíľa zapadala do ďalšej. Haibane renmei sa nesnaží všetko úplne vysvetliť a vychrliť na diváka veľké množstvo informácií. Postupne sa všetko odkrýva a niečo si treba aj domyslieť. Najväčšou devízou je príbeh a jeho zakončenie, ktoré je krásne a pohladí na duši. Páčilo sa mi aj to, že všetko je prezentované z pohľadu nováčika a ten si postupne vylepšuje vzťahy z ostatnými. Bohužiaľ koniec nezachráni to, že sa vo väčšine dielov nič mimoriadne nedeje. (Hodnotenie 4,5) ()

daEmoNickY odpad!

Krásný prázdný nic, může-li nic být prázdný. Zajímavé nápady (či svět jak kdo chce) to aji je, ale lepší si to někde přečíst a vysnít si to sám ... ()

eye candy

Zpocatku bylo me sblizovani s timto serialem trochu tezkopadne, prvni dily jsem si rikal, ze toto asi nezvladnu. Jednoduse proto, ze tento serial je proste trochu jiny. Ono prirovnani jiny je asi vazne nejvystiznejsi. Je to mirny a klidny pribeh, schovany v nejtisim koute tohoto sveta, odeny do stylovych jemne pastelovych barev. Ponorte se do nej a budete svedky krasneho pribehu ()

LordSnape

Bezpochyby jde o velmi dobře napsaný příběh, který se točí okolo hlavní hrdinky Rakky a její opatrovnice a přítelkyně Reki. V seriálu se objeví spousta otázek... např. Copak je asi za tou tajemnou zdí? Kdo jsou ti Tógové a kdo jsou vlastně Šedokřídlí? Bohužel ne na všechny se dostaví odpověď. Dle mého názoru je to tak trochu škoda. Věnovaného času rozhodně nelituji, ale prostě jsem čekal něco víc... 7/10 ()

skretik

prvá polovica príbehu je taká "neostrá", je to neurčité a zmätené... ale druhá polovica dostáva ten pravý šmrnc a človek len s otvorenými ústami hľadí, akú to má hĺbku a čaro... ()

Ceres

Tak tohle je opravdová animé lahůdka, přistupoval jsem k ní se značnou nedůvěrou, ale uhm...zase mě to dost smetlo. I když pro mě nejvíce emociální ždímačka přišla s odchodem Kuu. No a co by čert nechtěl, zase zatraceně dobrý soundtrack. ()

Kicune

Haibane Renmei je na pohled jednoduché slice of life anime ze života tzv. šedokřídlých, neboli andělů, kteří žijí ve městě, které je obklopeno zdi, za níž nesmí. Ovšem pod touto slupkou všednosti se skrývá hluboké filozofování nad smyslem života a hledáním spásy. Kontrast je krásně vyvážený a obalený do nádherné poetičné hudby. Troch smutné, trochu záhadné anime, které nejlépe vystihuje přísloví „když něco končí, něco nového začíná“. ()

Luksa

Ani si pořádně nepamatuji o čem přesně tento seriál byl, ale vzpomínám, že mě uhranul a ohromil, každý díl byl jako sen. Lyrické, atmosférické, řekl bych i duchovní dílo, spolu s "Ima, soko ni iru boku" to nejintenzivnější, co jsem v rámci anime tvorby viděl. ()

hEmy_

Haibane, bytosti podobné andělům, se čas od času zjeví v tajemném městě obehnaném zdí. Utopistický svět to ale není. Palčivých otázek o příčině a smyslu své existence mají mnoho, přesto se však snaží žít své "všední" životy s nadějí, že čas odpovědí jednou přijde. ()

Teg

Původně jsem tomu chtěl dát jen 4 hvězdičky, ale po celodenním rozmýšlení musím změnit názor. Haibane je skutečně velice zvláštní dílko, po jehož shlédnutí vám bude v hlavě vrtat spousta věcí, ale zanechá nesmírně pozitivní dojem. Snad jen v díle se studnou mě hodně mrazilo v zádech. ()

D.Snake

Velmi silný a smutný příběh. Místy mě to ale trošičku nudilo a to jsem na pomalý styl zvyklý, dokonce ho mám i velmi rád. nevadilo by mi, kdyby to mělo méně dílů nebo kdyby to bylo v podobě celovečeráku. Možná, že kdybych se na to po těch dvou letech, kdy jsem to viděl, podíval znova, změnil bych názor. 8/10 ()

Prochy38

Vlastně ani nevím, jak jsem se k tomuto seriálu dostal. Ale... To byla nádhera. Mám hodně rád anime, ale většinou fantasy s nádechem středověku, kde hrdinové s velkými meči vyhrávají bitvy proti přesilám (Berserk, Claymore, ...). Tady jsem sice sáhl trochu vedle, ale těch 13 dílů uteklo jako voda a já se celou tu dobu jen kochal a kochal. Nádherná hudba, která umocňuje zatím asi nejlepší animaci, kterou jsou u anime viděl a vůbec smysl seriálu je tak hluboký.... Přijde mi, že mě to naplnilo težkým optimismem. Člověk po zhlédnutí snad ani nemůže nebýt pozitivně naladěn. Moc se mi to líbilo. Soundtrack už mám stažený a semtam rád zavzpomínám... ()