KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

LUIGISde

Po Moorovi je príjemné vidieť opäť niekoho ešte pred štádiom rozkladu. Ale to nemení nič na tom že Timothy Dalton je jednen z najslabších Bondov. Páčila sa mi tá Bratislava, a celý film som sa tešil na to ako si prečítam zaujímavost, lebo mi bolo jasné, že veľa chýb som si nevšimol. Práter a shonbrunn ma oslovili, takisto kvetinová ulica v bratislave. Len mi nebolo jasné ako v 87, síce kúsok pred revolúciou ale predsa stále v totalite, sa podarilo anglickému štúdiu točiť v Bratislave. A odpoveď je lahšia ako sa zdalo-nepodarilo. Film Je celkom príjmený, potešia po nejakej pauze klasické bondovské zlepšováky v aute. Neviem či som to prehliadol, ale v tomto diely bol 007 akýsi impotentný.  Za mňa v pohode 60% pozreté 22.11.2021 ()

milos.bradik

Bohužel, ten kdo čeká akční dobrodružný krimi thriller, tak ten bude zklamán, jako vždy u Bonda a k tomu, aby to byla dobrá parodie jako vždy u těchto filmů něco chybí. Tentokrát třeba mohli použít jako titulní píseň Violo, jsem cellista od Jirky Schelingera a moje hodnocení by značně stouplo, ale takto, lituji. Daleko lepší je agent W4C, který by se chloralhydrátu nikdy nenapil, toho zlikvidovali až prostřednictvím psa pana Foustky, ale tento Bond jak uvidí ženskou, tak vypije cokoliv. 30 % ()