Aj keď sa ocitol doslova v koši na odpadky, žiadny boj pre neho nie je stratený. Veterán v riešení medziplanetárnych konfliktov Todd (Kurt Russell) má už svoje dni zrejme spočítané. Vedci práve skonštruovali nový prototyp bojovníka, ktorý pri testovacom súboji práve s Toddom jednoznačne dominuje. Kariéra Todda zrejme čoskoro zaspieva labutiu pieseň. Todd je v hroznom stave vyhodený na vzialenú planétu, kam sa vyváža všetko, čo je nepotrebné. Tu doslova prežíva skupina osadníkov, ktorá však Todda príjima medzi seba. Pre Todda začína celkom iný, pokojný život, ktorý však nemá dlhé trvanie. Na planétu prichádzajú práve novovyvinutý bojovníci, aby ju vyčistili od živlov. Todd je však odhodlaný urobiť pre obranu svojho nového domova všetko... (oficiálny text distribútora)

Jino

Solidní béčko se vším všudy. Příběh je plochý jak Russellovo jednovýrazové herectví. Ne že by mu tato role nějak nesedla, to rozhodně ne - Kurt se na tuto roli hodí. I když ho vidím raději v jinak napsaných postavách. V postavách co mluví a třeba i hláškují po celý film a ne až v poslední půlhodince, kdy si povedeně vyřizuje staré a otevřené rány se supervojáky nové generace. Ale zase na druhou stranu - od Paula Andersona jsem ani nečekal nějaký hlubokovýznamový snímek s vyššími ambicemi, takže jsem nakonec se Žoldákem i spokojen. ()

Aelita

Otázka zní: kdo je bezcitnější – ten, kdo je připravován k zabíjení a posílán zabíjet, nebo ten, kdo připravuje na zabíjení a posílá zabíjet? ___ Dnešní počítačové triky jsou sice dokonalé, chybí jim však zemská tíha a setrvačná síla, které se projevují v pohybu ve starších filmech, což ten pohyb činí paradoxně opravdovějším. Relativní nelogičnost a jednoduchost příběhu a postav mi vůbec nevadila, protože jsem od tohoto snímku nečekala nic psychologicky komplikovaného. Skutečně platí, že je lepší o filmu nevědět nic nebo se připravit na nejhorší. Mimochodem autorem scénáře byl David Webb Peoples, který je podepsán i pod Blade Runnerem. Děj obou filmů se odehrává ve stejném světě a proto lze v Žoldákovi potkat například vozidlo nebo odkaz na Tanhauser Gate z Blade Runner. ()

Juto

Ak si myslíte, že to bude niečo viac než len explózia plná sci-fi popcornu, môžete sa spoľahnúť, že budete sklamaní. A boli by ste, keby ste do tohto filmu vložili nejaké nádeje. Režisér Paul WS Anderson si postavil svoju kariéru na dodávaní filmov, ktoré sú vyrobené čisto pre zábavu, ale prekvapivo, napriek trom pokusom pred týmto filmom, sa mu to stále nepodarilo dosiahnuť správne. Na film, ktorý vás má prinútiť si užiť a hltať popcorn, sa Andersonovi darí udržať film prekvapivo nezaujímavým. Hlavné problémy vyplývajú z toho, že film je taký rutinný, a teda masívne predvídateľný. Anderson sa pokúša odvrátiť našu pozornosť od toho ľubovoľným počtom výbuchov a zastrelených ľudí, ale je načase, aby zistil, že to nestačí. Príbeh je, že Kurt Russell hrá Todda, vojaka, ktorý bol od narodenia trénovaný ako dokonalý bojový stroj. Teda až kým jedného dňa ho nahradí  nový supervojak. Potom je vyhodený na planétu odpadu, kde je ponechaný zomrieť. Našťastie pre Todda, planéta tam má civilizáciu. A už vtedy viete presne ako tento film dopadne. 4/10 ()

fars

No jo, neni to nic revolucniho, uz jsem videl spousty lepsich sci-fi, ale presto se mi Soldier libil. Urcite to neni zadna ztrata casu, celkem slusny becko. Navic neni pravda ze Kurt Russel zde klesl na sve herecke dno, urcite jsem uz videl horsi herecke vykony, jako vrazdici stroj v sobe nejake to charizma porad ma. 65% ()

otík

Je to opravdu zkáza, ale filmového materiálu. Přesto jako střílečka to docela ušlo. Kurt Russell je těžce nesympatický, něco mezi univerzálním vojákem, terminátorem a Rambem. Naštěstí to celé netrvá příliš dlouho a Russell stačí sám všechny nadvojáky vystřílet dříve, než se tomu začneme divit. Mnoho filmového umění zde předvést nemusel, ale hlavně že na sobě namakal v posilovně. Jen škoda, že sympatickou vizáž tam zřejmě zapomněl. ()

Scratt

Jedná se přesně o ten typ snímku, na který se člověk podívá, když se nudí a v televizi není zrovna nic lepšího (což bohužel není nic divného). Film celkem ničím nezaujme, ale není ani natolik stupidní aby se bez úhony nedalo vydržet až do konce. Myslím, že 2* jsou pro film, na nějž si druhý den ani nevzpomenete, tak akorát. 35% ()

SeanLSD

Po variácií na VOTRELCA s príchuťou HELLRAISERA menom HORIZONT UDALOSTÍ, variácia na UNIVERZÁLNEHO VOJAKA korenená BLADE RUNNEROM... Ale nie horšia. kľudne sa postavím proti všetkým, pretože s LÉGIOU SKAZY nemám vôbec nijaký problém. Vyzerá dobre a všetko v nej dáva zmysel. Prekvapuje jedine, že planéta na skladovanie odpadu má dýchateľnú atmosféru, ale to sa dá, podobne ako neprítomnosť recyklácie, pochopiteľne očakávať od ľudskej nátury zapletenej v korporačných štruktúrach, hlavne po sprístupnení nových ložísk rúd vo vesmíre a prípadnom vynájdení terraformingu. K otázkam psychológie a organizácie spoločnosti sa výstižne vyjadruje užívateľ "monolog". Pravdaže to nie je žiadne sofistikované veľdielo, ale nič také snáď nikto ani neočakával a keď už sme pri tom - otázky vojenskej etiky sú tu riešené rozhodne dôslednejšie než vedecké problémy pohonu vesmírnej lode vo vyzdvihovanom HORIZONTE UDALOSTÍ... ()

Deyw

Kurt v zivotni forme..ohromnej jako hovado! Ale je no tu skoda..protoze ten film je uplne k hovnu..nechapu ze za tohle dostal takovej balik.. :D je to becko snad jak hvezdna pechota 2,3.. :D proste strasny..ani ne becko spis C nebo D... :D hruza..dve za kurta a jeho formu! ()

Decker

Becko jak brus, ale ja ty hvezdy dam alespon za toho Russella a za par dobrych scen. Celkove je to vsak silnej podprumer a vubec by se nic nestalo kdyby tohle "dilo" nikdy nevzniklo. ()

adams89

Už hned samotný název diváku napoví, že nepůjde o kdovíjakou podívanou. Navíc ještě když film režíruje Paul W. S. Anderson, který zrovna nepatří mezi mé idoly. Přiznejme si, že zápletka je tuctová, nutno ale dodat, že samotný úvod špatný není. Na koho jsem se tu hodně těšil, byl Kurt Russel. Ale moje veškerá očekávání vyšla naprázdno. Tedy ne že by působil nějakým tragickým dojmem, ale vadilo mi, že za celý film promluvil pouhopouhých několik vět. Pane bože, vždyť i takový Arnie z prvního dílu Terminátora byl proti němu ukecaný, a to je vážně co říct! V jednom momentě, kdy ze sebe naráz vypustil asi tři věty jsem si jen říkal " Ten se nám nějak rozpovídal!". Po slibně rozjetém úvodu přichází bohužel dlouhá usínací pasáž na odpadní planetě. Je to škoda, protože akorát kazí dojem dobrému konci, kdy seržant Todd zlikviduje celý nepřátelský výsadek. Mezi světlé momenty bych řadil ještě scénu, kdy se Todd rozpláče a tím dokazuje, že i takový stroj na zabíjení, jako je on, může mít city. Díry ve scénáři se však zalepit nepodařilo a výsledně mi z toho vychází nic víc než průměrná vesmírná sci-fi.50% ()

Mrkvič

Těžké hodnotit, když jsem se na film těšil moc kvůli písničce od Monster magnet. Russell vypadal tupě, ale tak jeho postavataková byla. Fillm byl takovej dost... no bez emocí. A to je přesně to, co tam chybět mělo. Podle mě nešlo o žádný přehmaty, ale o vcelku zručně zfilmovanou myšlenku. Navíc ta akce a efekty byly poctivě odvedený. ()

Ryuuhei

Béčkový sci-fi mišmaš, který postrádal na smyslu. Dobře, beru první polovinu filmu, ta ušla, ale pak se to tam hemžilo akorát výbuchy a těžkým klišé. Absolutně nic nemělo důvod, původ, ani nic jiného, což by z tohoto filmu dělalo alespoň průměrný počin. Co se dá dělat. Nebýt té devadesátkovosti, asi by to neprošlo. ()

lennyd

Vezměte malé dítě, od malička mu vtloukejte do hlavy vojenská hesla (Soucit je slabost, Voják nepotřebuje přátele ani rodinu., Válka je jeho přítelem.) a máte perfektního vojáka na řešení krizových situací. Totéž se stalo Toddovi, který se stal nejlepším z nejlepších - než přišly nové metody výchovy, genetické inženýrství a nový (a lepší) druh vojáků. V prvním testu dostanou tři staří vojáci (včetně Todda) do držky od jediného nového, a jejich těla jsou odhozeny na planetu odpadků. Todd ale přežije, setká se skupinkou osadníků, žijících na této planetě, a když (náhodou) jsou noví vojáci posláni na první misi, prozkoumat právě tuto planetu (oh, jaká neuvěřitelná náhoda), rozhodne se jim to vrátit i s úrokama.... Totální krávovina, na kterou se dá dívat dvěma způsoby: Buď hledáte ve filmech ono filmové umění, herecké výkony, triky - v tom případě jde o čistočistý odpad. Nebo hodnotíte dle toho, jak vás film (nehledě na jeho stupiditu) bavil. Což je právě tento případ - Musíte přehlédnout spoustu nelogičností, blbých scén a kamenný výraz Kurta Russela (velice dobře trénoval u Seagolovek, svůj výraz tady změní jen jednou jedinkrát) a budete se docela bavit ... jen nezapomeňte, veškerou logiku někam zamkněte, a nepřemýšlejte o tom :) ()

Beky

...nepříliš povedený film s vymakaným Russellem!!!...pro mě negativní překvapení po výborném Horizontu události!!!!...zejména po vizuální stránce se jedná o velké sklamání!!!...zajímalo by mě, kam se podělo těch 100mil.dolarů!!!!!...ve filmech bez scénáře ( rozuměj kloudné zápletky a kloudných dialogů) sázim tedy aspoň právě na vizuální stránku... tady je všechno šedivý, bez nápadu!!!...40%...navíc je to strašná nuda!!!... ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (viac)