Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (viac)
všetky plagáty

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

Flipnic

Co na tom, že to nemá s původním námětem už opravdu nic společného. Co na tom, že Van Damme a Lundgren zde hrají jen menší okrajové role. V hlavní roli je nová "krev", mládí má přednost, "kupředu" levá ... => Adkins sice první celou hodinu neví, která bije a vo co gou, pobíhá zmateně "po filmu sem a tam", ale v druhé půlce si vzpomene, jak je dokonale vytrénovanej a pak už to jede... Perfektní souboje, závěrečnej masakr asi 20ti vojáků těma nejneuvěřitelnějšíma způsobama, čím dál víc zběsilejší a nasranej, od hlavy až k patě od krve to pak ve vzteku nandá i obrovskýmu Lundgrenovi a pořád ještě relativně svižnýmu Van Dammovi ... Adkins je třída v rámci filmových bojových umění, kamerá snímá, nepoletuje, střih je tak akorát a pro mě to bylo obrovský překvapení. Druhým překvapením byla brutalita a gore, coý mi přišlo jak nějaká neoficiální pocta Fulciho či já nevím. Fakt hustý záběry a to i na akční film. Pořád je to Béčko, ale přidat nějakou tu desítku melounů ...hhmm?? ... Škoda té dlouhé pasáže, ta mi vadila, ale jinak hodně dobrý. ()

Ellmariachi

Jak začít? asi takto. První univerzální voják je dnes už kultovním akčním filmem. Myslím, že je tak nějak všeobecné v podvědomí i diváků, které třeba akční žánr nebere. 2ka je spíš blbina pro děti. Oživení projektu UV z roku 2009 a tedy třetí díl s JCVD dobrovolně opouští jakékoliv ambice. Tedy až na jednu. Natočit něco pro ty nejskalnější fans. Luc Deveraux a Dolph byli jediným pojítkem k prvnímu filmu. A podle mého názoru se to povedlo. Sice to nestačilo ani na béčkové vody, ale v těch céčkových 3ka plavala velmi zdatně. Máme tu další počin cílený nejspíš na stejnou skupinu, ale přesto úplně jiný. Tvůrci se do série pokusili přivést jiné žánry, které místy sahají až k hororu. Jenže tu tísnivou atmosféru, kterou to asi mělo vyzařovat, se na mě přenést nepovedlo. Proto některé záběry působili dosti nudně a dlouze. Stejný problém má podle mě celý film. Především první půlka je utahaná a celkově to mělo klidně 20 minut ubrat. Naopak pochválím litry umělé krve, protože k zabarvení filmu se hodila. Pokud mluvím o UV 4ce jako Céčku budu ho tak i hodnotit. 75 procent dávám za hodně dobrý céčko, film pro fanoušky a místy pořádnej masakr. ()

Xmilden

Omlouvám se všem, kterým se to líbilo. Pro mě byla tohle hrozná kravina. Děj obludně kravský a jediné co mě odradilo od odpadu! byla skvělá bitva Adkinse proti Arlovskimu v obchodě. O tom jak dokázal pěstí rozbít bowlingovou kouli se mě bude ještě hodně dlouho zdát. Zhodnocení celé série: UV1: 65%, UV2: 20%, UV3: 35%, UV4: 15% ()

George Stobbart

Pre mňa osobne ide o veľké prekvapenie a druhý najlepší diel tejto série. Hyams pokračuje v temnom trende, ktorý nastolil v minulej časti a svet univerzálnych vojakov tu rozvádza do rozmerov pre akčný film nevídaných. Adkins sa stane svedkom vyvraždenia svojej rodiny rukou Van Damma a po prebudení z kómy ho ženie vpred túžba po pomste. Na krku má však očividne nezastaviteľného zabijaka, ktorého vystrojil démonický vodca Lundgren s takmer apokalyptickými plánmi. Hoci sa dej zdá zo začiatku zmätený a kedysi kladná postava sa tvári ako hlavný záporák, myslím, že tomu kto sériu trochu pozná je po chvíľke rozmýšľania jasné, že všetko určite nebude ako sa zdá, nakoniec počas celého filmu sa objavujú nenápadné indície, ktoré na to poukazujú. Samostatnú pochvalu si tu však zaslúži spracovanie; všetko čo o tom bolo popísané (horror, noir, art, Lynch, gore, psycho...) je naozaj pravda a teší ma, že Hyams mal gule skúsiť niečo iné a vytvoril takýto originálny, atmosférický akčný film. ()

pepo

Film bez cielovky. Scenar je tradicny ceckovy hnoj, aky sa da od obsadenia a nazvu predpokladat. Tu sa prekvapenie nekona. ALE...cele to je natocene v atmosfere Jakubovho rebrika alebo Lyncha. Do toho sa cituje Kubrick alebo Apokalypsa (okrem ineho, JCVD sa hra na Branda!!!) Navyse je to strasne krvave a drsne A nie tym zabavnym beckovym sposobom. Hudba je cisto iba jednotonove dunenie, snazi sa to o presah (v style Blade Runnera) a akcne sceny su dost zaujimavo snimane. Je to strasne pomale (2 hodiny nemal tento typ filmu ani nepamatam).Niekto proste dostal sialeny napad natocit ten scenar ako hardcore art. Robi to z toho dobry film? Ani moc nie. Je to zaujimave a analyticky podnetne? Ano. A velmi. Bohuzial, hardcore art fanusik to nekukne uz principu. Pretoze je tam Lundgren, Van Damme (obaja cca na 5 minut) a Adkins...a je to tretie pokracovanie filmu Rolanda Emmericha (s ktorym to nema nic spolocne).A fanusik menovanych bude zmateny a znudeny. Mimoriadne zaujimavy film, kombinujuci postupy pre absolutne odlisne publikum. A spokojne nebude ziadne z nich (intelektualne je to málo podnetne a takmer vobec nie akcne). Vo vysledku je to velmi zaujimava kuriozita. Keby to malo o pol hodku menej, tak hodnotenie pokojne vybicujem este vyssie. ()

• Snímek je se stopáží 114 minut nejdelším filmem celé série. (JohnSmith)
  • Neoficiální podtitul „New Dimension“ vznikl pouze na základě 3D formátu filmu. (misar3)
  • Poté, co Magnus (Andrei Arlovski) nastupuje do údržbářského vozu, motor vozu běží, což je poznat podle kouře vycházejícího z výfuku. Po nasednutí do vozu však vozidlo opětovně startuje. (JohnSmith)