Veľmi nebezpečné známosti

• Česko Velmi nebezpečné známosti (viac)

Rukami Sebastiana Valmonta (Ryan Phillippe) už prešlo nejedno dievča New Yorku, a tak sa už trochu nudí. Jeho nevlastná sestra Kathryn Merteuilová (Sarah Michelle Gellar) sa chce zase pomstiť Courtovi Reynoldsovi (Charlie O'Connell), ktorý ju odmietol kvôli nevinnej Cecile Caldwellovej (Selma Blair). Kathryn teda vyzve Sebastiana, aby Cecile poškvrnil a posunul ju Courtovi ako „poškodený tovar“. Sebastian túto úlohu považuje za príliš jednoduchú, no napokon pristane. Za väčšiu výzvu považuje stávku, že dostane Annette Hargroveovú (Reese Witherspoon), ktorá práve uverejnila článok v školskom časopise o tom, že chce ostať nepoškvrnená, až kým sa nevydá. Ak stávku vyhrá Kathryn, dostane Sebastianov milovaný Jaguar - ak ju však vyhrá on, dostane ľadovú kráľovnú Kathryn... (TV Markíza)

roxy_ellen

Hodnocení je asi poněkud přehnané, ale u mě tenhle flm spíše taková srdeční záležitost. I když nejde o realistický snímek a s knihou má toho pramálo společného. Ale je to jeden z celkem kvalitních teenagerských filmů. Ráda se k tomuto filmu vracím. ()

Akana

Zasazení klasického námětu do světa současné teenagerské smetánky nedopadlo nejlíp. Herci nebyli špatní, problém vidím ve scénáři. Na jednu stranu se snaží přizpůsobit příběh a charaktery věku postav, zároveň ale zachovává protřelé intrikánství ústřední dvojice (na kterém to, pravda, celé stojí), jaké pasovalo k postavám knižní předlohy i předchozích filmových zpracování, ale u středoškoláků působí trochu nepatřičně. Hlavně Valmontova proměna byla silně nedůvěryhodná. Vychází mi z toho kapku cyničtější variace na Beverly Hills 90210. 50% ()

Karala

Jako teenager jsem nechápala, proč to všichni tak strašně baští, i když luxusní soundtrack jsem dokázala ocenit i tehdá...Teď, po 10 letech, jsem tomu dala znova šanci opakovaného shlédnutí. Kromě faktu, že hodnoty se mění a člověk s nimi, musím také nyní uznat, že jako kousek filmového materiálu to není rozhodně k zahození. Knížku jsem četla, ale tohle zpracování má něco do sebe. V rámci metráže jsou postavy načrtnuté tak akorát, hloubka to do konce úplně nestihla, ale když člověk vidí tu mezi-hlavně-hereckou chemii rozžíhávanou muzikální turbínou na detaily, zážitek to je. A nebo. Obraťme se k BOHU, on nám pomůže (najít cestu do lepší videopůjčovny:-)). ()

hazaba

Dokonalý soundtrack povyšuje film o úroveň výše. Snímek by se dal zařadit k podobným "teenegerským" filmům, ale má něco v sobě, co jej od ostatních odlišuje. Snad je to motiv Valmonta, snad dobré výkony herců v hlavních rolích... Rozhodně jsem se nenudila a řadím ho k počinům, na které se ráda podívám znovu. ()

Lyžař

Herci: ***** (kam se hrabou všichni zde přítomní na R. Phillippa); Scénář: *****; Režie: ****; Hudba: ***** (Soundtrack si už několik let točím pravidelně dokola a dokola).. ()

alambert

Pro mě naprostá klasika, protkaná emocemi a špičkovými hereckými výkony. Hlavně roztomilá a zároveň žhavá Reese Witherspoon nezapomenutelná :-) Velmi oceňuji také až dechberoucí soundtrack, který patří snad k mým nejoblíbenějším vůbec. ()

Mahoney.

Tieto prvé nebezpečné známosti boli the best. Handsome Ryan Phillippe. Sebastian Valmont je filmová osoba ktorá ma vždy priviedla na zamyslenie. Muž ktorý si viedol denník o tom koľko žien mal, no nakoniec sa zamiloval a neoprávnim spôsobom na svoju minulosť aj doplatil smrťou. Film ktorý ma nikdy neomrzí. Videla som ho milión krát a vždy sa teším na koniec. Hlavne keď Kathryn dostala to čo si zaslúžila. Ale absolútne nechápem tie pokračovania čo sa točili. Tento film mal ostať vždy len jeden, a nemal byť nejaká trilógia. A btw vďaka tomuto filmu som si obľúbila pesničku od The Verve Bitter sweet symphony. :) ()

Hapretor

Ti dva intrikáni mě pěkně štvali. Bohatá rozmazlená tupá smetánka. Ať se jdou vycpat. Pěkná hudba. Herci mě štvali. Herečky taky. Ale děj je dobrej. ()

croxika

No tak tento sled pohyblivých obrázkov som videla minimálne tak odhadom desaťkrát. V televízii som si tento film nikdy nenechala ujsť a čumela som na neho až do neskorej noci. Moje prvé zhliadnutie sa uskutočnilo ešte keď som bola žiačkou základnej školy a staršia sestra ma vyhodila od počítača, že to nie je film pre deti. Teraz sa nad tým vždy pousmejem a čo sa týka filmu - jeden z mojich skutočne obľúbených. Dlho som mala slabosť pre Sebastiana a dlho som sa sama so sebou priečila, či sa mi Reese ako cudná Annette pozdáva, alebo nie. Nakoniec som sa teda rozhodla, že áno. Kathryn ma spočiatku iritovala ako hriešna narkomanská mrcha, no po čase som jej prišla na chuť a stala sa pre mňa zaujímavou postavou. Okrem toho ju podľa mňa Sarah Michelle Gellar zahrala skutočne presvedčivo. V podstate mi imponovalo obrátenie zvráteného promiskuitného Sebastiana vďaka láske k Annette na citlivého dobráka. Záver filmu smutný, no aspoň trochu odvracia očakávaný happyend. No a soundtracky : Every you and every me od Placebo, Colorblind od Couting Crows a Bitter Sweet Symphony od The Verve dokonalejšie nemohli zapasovať k celkovej atmosfére filmu:) ()

zuzanocka

Tento film som prvýkrát videla pred mnohými, dávnymi rokmi.. a už vtedy mi vyrazil dych .. =) Od tej chvíle som Cruel Intentions videla už nespočetne veľakrát.. =) Perfektné, dokonalé herecké obsadenie na čele s dvojicou Ryan Phillippe a Sarah Michelle Gellar.. Ryan ako Sebastian, nepolepšiteľný chlapec, ktorý si vedie denníček ,,slečien" =) a Sarah ako jeho nevlastná sestra - mrcha.. a ich stávka.. =) Ďalej tu máme príklad cnosti Reese Witherspoon a hlúpučkú Selmu Blair.. =) Príbeh intríg, faloše, bohactva a lásky.. =) Veľmi vtipné momenty a veľa narážok, ktoré ma proste bavia.. =) A čo sa hudby týka.. proste dokonalosť zakončená Bittersweet symphony.. =) Veľmi nebezpečné známosti sú pre mňa jedným z najväčších filmových zážitkov a tiež jeden z najlepších filmov vôbec.. =) ()

Evander

Když jsem Velmi nebezpečné známosti viděl při premiéře, ještě jako náctiletý, uchvátily mne. Před dalším zhlédnutím jsem měl strach, že těch téměř 15 let navíc se velmi podepíše na mém vnímání tohoto díla. Filmy po náctileté už přece jen nejsou to, co vyhledávám, ale v tomto případě byly veškeré obavy neopodstatněné. Bavil jsem se výborně a přesto, že se nejedná o film, který bych si rok, co rok pouštěl, věřím, že za nějaké to desetiletí na něj opět rád kouknu. ()

Andronikos

Pokus o modernizáciu tejto látky, resp. predlohy (ktorú som zatiaľ nečítal) si dosť "koleduje" o "hodnotiaci výprask" - ktorý sa napodiv na ČSFD nekoná. Začiatok (terapeutka) mal byť pre mňa dostatočne varovný, že citlivý prístup čakať nemám. Prvá polovica sa držala tohto až fraškoidného módu. Zvykol som si a možno by som to bol zobral na milosť ako lacnejšiu intrigánsku estrádu s nárokom na 3 hviezdičky. To (jednostranné?) "erotické napätie" medzi Sebastianom a Kathryn bolo arci úmorne trápne. V druhej polovici, keď prišla na rad "pravá láska", tragédia a posmrtné niečo ako polohappy end, ma zhovievavosť a hlavne ochota veriť niečomu z toho, čo sa herci a herečky pokúšajú hrať, prešla. Fajn, nakoniec som ukojil svoju zvedavosť, čím v scenári nahradia kordy. Tým ale príťažlivosť filmu pre mňa vyhasla... Nie som si istý, či bola snaha zachovať umiestnenie sujetu do vyšších tried dobrým nápadom. (Väčšina diváctva vrátane mňa do nich nepatrí, má byť preto azda náchylnejšia zobrazovaný svet brať vážne?) Taktiež mi vadilo, že niektoré linky postupne z filmu vymizli (Cecilina starostlivá matka). Finálne snímanie spomínajúcej Annette v aute sa mi na rozdiel od posledného záberu najrecentnejšej "zrodenej hviezdy" (Lady Gaga) do pamäti sotva zapíše, podobne ako väčšina tu videného. Porovnávam iba so slovenskými Nebezpečnými známosťami - a ani v tomto svetle nemôžem dať "Krutým zámerom" za vyobrazené leto a začiatok nového školského roka dobré vysvedčenie. P. S. Jeden vo filme padnuvší výrok je ale po takmer štvrťstoročí technického pokroku naozaj sladkokyslý a teda zaujímavý: "Emailem si píšou jen cvoci a pedofilové." ()

AnanAss

Jsou mladí, krásní, nechutně bohatí a nebylo by od věci je při výchově v dětství trošku řezat… ony by je ty zvrhlé choutky přešly. Také poctivost je to poslední, co bychom u nich našli. A když už ji někdo má, tak o ni stejně brzy přijde. Teenagerská verze klasického francouzského románu snad ani nemohla dopadnout lépe. I když mladistvá nostalgie má zde body k dobru, ale ono to kupodivu slušně funguje i teď. Vášnivá mrcha Buffy, roztomile nevinná Pravá blondýna a u Ryana přívlastky klidně vynechám, protože ten mě nechával (naštěstí) po celou dobu chladným. Nenudí to, rychle to uteče, hezky se na to kouká, má to fajn hudební doprovod… mě to ke spokojenosti bohatě stačí. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)