Nebezpečné známosti

• Francúzsko Les Liaisons dangereuses (viac)

Sečtělá Célène se na nové střední škole ve městě Biarritz zakouká do potížisty Tristana. On se o ni ale zajímá jen kvůli kruté sázce, kterou uzavřel s populární Vanessou. (Netflix)

rikitiki

Stáhla jsem si se sběratelských důvodů další z mnoha filmových verzí mého milovaného románu a podle očekávání šlo o průšvih. Přenést citové drama z doby krajek do světa influencerů – proč ne? I když už to tu taky bylo. Jenomže příběh je mizerně napsaný, vášně nejsou nijak opodstatněné ani prožité, ke konci to dojíždí na setrvačnost a konec se stane, protože se stát musí, aniž by k němu děj přirozeně vedl …. SHRNUTÍ: Tuctová teen milostná historka, která jen tak z rychlíku zahlídla Ch. de Laclose. ()

oveckaoa

Originál jsem neviděl tak, že nebudu porovnávat pokud se nepletu ani pokračování jsem neviděl. Holka nastupuje do školy tam se jakýsi místní týpek vsadí s kamarády , že ji sbalí pak se to zvrtne a on chce sbalit i její sestru. Předně film je zbytečně dlouhý a hodil by se zkrátit klidně na 90 minut většinu filmu se tam ani nic neděje. Hlavní hrdinka místo té černošky  měla být ta její sestra což je ulítlá ženská a pasovala by tam více nicméně je to Netflix a tam mají bělošky a ještě navíc zrzky útrum  . Ve filmu hraje i jedna tlustá černoška co je herecké dřevo a je hnusná tak moc, že představa, že si někoho najde je ze světa sci-fi (možná by bodl i žánr sci-fi) . Dále tu máme homosexuálního  černocha co na konci hraje v ženských šatech   hraje ženskou postavu v divadle pokud jsem to dobře pochopil a v jedné scéně se i maluje a ke konci dostaneme scénu kdy ta zrzka si to rozdává jak s klukem tak s holkou . Zbývá otázka co na tom pochválit no maximálně ten zrzčin kostým zvrhlé jeptišky a tanec na Call me maybe . 20 procent P.s. na konci hashtag nejlepší film všech dob jo jasně nechte si zdát. ()

Arsenal83 odpad!

Netflix sprzní všetko, čo sa len dá. Pôvodná moderná verzia mala šmrnc, hercov s iskrou a to laškovanie bolo decentné, na úrovni a šlo v zásade o príbeh. Netflixu ide len o propagáciu zmiešaných párov a homosexuality. Všade to sála diverzitou a film je vyslovene vulgárny. Ide len o sex a o sexe sa v kuse rozpráva, ale tou škaredou formou. A samozrejmosťou je, že keď hnusnú ženskú, ktorá tu hrá akože tú emancipovanú sexicu, pritom má hnusný prasačí rypák a ústa Micka Jaggera, chlapec neošuká, tak ona si to rozdá s dievčaťom. Heteráci tvoria tak polovicu populácie do 20 rokov. Proste degenerácia à la Netflix. ()

Aljak

Dielo Les Liaisons Dangereuses od Choderlosa de Laclosa je úžasné. Aj viaceré filmové prevedenia považujem za vcelku vydarené, dokonca aj modernú verziu Cruel Intentions (z roku 1999). Avšak táto francúzska neoliberálna verzia bola fakt mimo! Nemám nič proti modernizácii klasiky, ale toto jednoducho nevyšlo. Pritom základ filmu pôsobil obstojne, no postavy a ich herecké náprotivky mi vôbec nesadli, no a po dejovej stránke to už bola fakt pohroma (hoci scenár sám o sebe nebol až tak zlý). Nuž, snáď, keď sa niekto ďalší pustí do Nebezpečných známostí, tak to dopadne lepšie. ()

clara.bow

No, no...po nejméně sedmi různých ztvárnění tohoto děje a jeho různých "úprav" mohu bohužel napsat, že nic horšího na toto téma se jen tak nevidí. Já sice chápu, že se Netflix hrdí, jak je volnomyšlenkářský, hetero,homo,trojky... ale čeho je moc, toho je ...blabla,  zkrátka bez tohoto filmu budete určitě v pohodě, protože o nic nepřijdete.MHCB ()