Sebastian Valmont (Robin Dunne) sa zamiluje do naivnej Danielle Shermanovej (Sarah Thompson) - a aby získal jej srdce, rozhodne sa skončiť so svojím nezáväzným životom. Jeho zhýralej nevlastnej sestre Kathryn Merteuilovej (Amy Adams) sa ale vôbec nepozdáva, že dal prednosť naivnému dievčaťu. - dúfa, že všetko prekazí, keď Sebastianovi ponúkne dvakrát toľko vášne a sexu... (TV Doma)

lioncel

zatraceně pohledné, vilné mladé dívky ve školních uniformách .. moc hezký pohled, ale hodnotit to jako film? - já to beru spíše, jakože to je natočeno jen pro takové malé potěšení našich zrakových orgánů .. ty odrostlý a věkem sešlý členky csfd mohou jen tiše závidět a hanět .. my co máme pochopení a umíme ocenit krásu, se alespoň na chvilku zasníme a usmějeme .. víc stejně udělat nemůžeme … ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Slabý jak čajíček, po všech stránkách. Soundtrack a některé věty se téměř doslova opakovaly z předchozího dílu a i námět nepřináší absolutně žádnou inovaci. Jediná Amy Adams to trochu zachraňovala, ale zejména představitel Sebastiana byl nevýrazný ňouma a i rádoby wow závěrečné rozuzlení tomu nikterak nepřidalo. Takhle podělat pokračování v podstatě kultovní jedničky...to se snad ani nesmí. Za mě jen díky přijatelné délce (rozuměno velmi krátké) a pár úsměvným momentům se to jen tak tak udrží a nespadne pod průměr. Rovný střed. 50% ()

eraserhead666

Tady asi nešlo udělat nic jiného, než z předkračování známého, oblíbeného a tu a tam hodně ceněného (třeba mnou) filmu, udělat v podstatě komedii. Ano, protože hodně často se u filmu zasmějete. Příjemné je, že většinou nejde poznat, zda to byl záměr nebo ne. Už ta úvodní scéna, která v podstatě kopíruje tu z prvního filmu jen s jinými aktéry... Nejdříve jsem se přeobsazení mladších postav obával, ale minimálně u Catherine se záměr zdařil, Amy Adams si svou roli užívá skoro tak dobře jako S. M. Gellar v jedničce. S prequelama je zpravidla problém, že nejednou mění pohled na původní příběh. Stejně jako tady tenhle díl mění pohled na Sebastiana. Jde jen o to, zda to divák přijme pozitivně nebo negativně. Ale pointu má tohle zajímavou. A nakonec to přeci jen zapadne. Nemá to však už ty koule, testosteron, tah na bránu a parádní výběr hudby jako předchozí snímek. I to je úděl prequelů, neboť přichází s něčím, co už tak nějak známe. 2.5* ()

Dever

Soundtrack: 1. Thin Lizard Dawn - Weed ,2. Thin Lizard Dawn - "Under the Wing" ,3. Jessica Sheeley - "In Good Time" ,4. The Julie Band - "Bad Day" ,5. Cupcake - "Blood Thirsty" ,6. Treble Charger - "Left Feeling Odd" ,7. Gearwhore - "Passion" ,8. Jessica Sheely - "No Regrets" ,9. Bernie Barlow - "I Wanna Know Where Nowhere Is" ,10. Thin Lizard Dawn - "Turn Yourself In" ,11. Michael Greenspan - "I Want You" ,12. Lorna Vallings - "Taste" ,13. Shelly O'Neil - "Best Friend" ,14. Shelly Peiken - "Good to Me" ,15. Shelly O'Neil - "Make It Happen" ,16. The Julie Band - "Julie Goes Home Now" ,17. Jessica Sheely - "Feel Something" ,18. The Smithereens - "All Revved Up" ,19. The Smithereens - "The Last Good Time", ()

BDMarty007

Kumblovi Velmi nebezpečné známosti přenesly starý příběh do nové doby, trochu upravily, ale celkem zachovaly smysl a vše podstatné a přidaly velkou dávku sexuálního jiskření. Kvalitní herci odvedli dobrou práci a režisér také. Kumblovi Velmi nebezpečné známosti 2 naopak velmi obratně odstranily z příběhu vše podstatné, pečlivě potřely jakýkoliv intelektuální přesah, nastoupili herci 2-3 kategorie, díky nimž se nedostavilo ani to sexuální jiskření, ale jenom trapnost. Skutečně si nemohu vzpomenout na tak špatný herecký výkon, jako odvádí představitelka hlavní naivky. Konec je sice překvapivý, ale bohužel tomu vůbec nepřidá, spíše podtrhne předchozí. Hrůza! Největší záhadou pro mě zůstává fakt, že celkem kvalitní VNZ a velmi ubohé VNZ2 stvořil jeden a ten samý člověk. ()

• Film je volně natočen podle románu "Les Liaisons Dangereuses" Choderlose de Laclose. (Terva)
  • Roger Kumble napsal scénář k filmu za 12 dní. (Ruuzha)