Veľmi nebezpečné známosti

• Česko Velmi nebezpečné známosti (viac)

Rukami Sebastiana Valmonta (Ryan Phillippe) už prešlo nejedno dievča New Yorku, a tak sa už trochu nudí. Jeho nevlastná sestra Kathryn Merteuilová (Sarah Michelle Gellar) sa chce zase pomstiť Courtovi Reynoldsovi (Charlie O'Connell), ktorý ju odmietol kvôli nevinnej Cecile Caldwellovej (Selma Blair). Kathryn teda vyzve Sebastiana, aby Cecile poškvrnil a posunul ju Courtovi ako „poškodený tovar“. Sebastian túto úlohu považuje za príliš jednoduchú, no napokon pristane. Za väčšiu výzvu považuje stávku, že dostane Annette Hargroveovú (Reese Witherspoon), ktorá práve uverejnila článok v školskom časopise o tom, že chce ostať nepoškvrnená, až kým sa nevydá. Ak stávku vyhrá Kathryn, dostane Sebastianov milovaný Jaguar - ak ju však vyhrá on, dostane ľadovú kráľovnú Kathryn... (TV Markíza)

Critic

Vidět to teď, dám tomu asi tak 3*, jenže nostalgicky mi to připomíná dětství, kdy jsem jen toužil po tom mít Jaguar 56' a být takhle nad věcí. ()

HenryIvan

Ono som nemal v pláne písať nič, pretože aj keď musím povedať, že na takýto druh filmu vidíme slušnú diverzitu postáv a hlavne zaujímavý kontrast medzi nimi, ale ono je to vo svojej podstate dosť plytké. Tento môj názor, nevyjadriť svoje postrehy písomne, zmenil záver. Ten som v takejto forme absolútne nečakal, aj keď musím povedať, že ma to uspokojilo, no aj sklamalo naraz. No a Bittersweet Symphony nakoniec prinieslo akýsi dobrý pocit, len tak to môžem opísať. 65 %. ()

AloeB

Budeme předstírat že ten zkonstruovaný konec se nestal a namísto toho si opět představíme Sarah Michelle Gellar. S touto podmínkou jsem ochoten nechat tomu i ty čtyři, přeci jen dekadentní hra intrik papírových sourozenců má něco do sebe a překvapivě snad ani nevadí, že předloha se odehrává o pár století dříve. ()

Torgal

Zasadenie príbehu medzi amerických tínedžerov mi príde pre túto látku ďaleko vhodnejšie než kráľovský dvor v historickom filme. Je to drzé, dravé, sexy a má to legendárny soundtrack, tak prečo tak nízke hodnotenie? Lebo všetko je tu strašne na efekt. Postavy sa chovajú tak, ako to vyhovuje scenáristom a nie ako by sa chovali skutoční ľudia. Dievča zloží sľub cudnosti, no okamžite podľahne zvodcovi. To je dejový oblúk ako z porna. A prečo panebože hrá dvadsaťsedem ročná Selma Blair neskúsenú sedemnástku (či koľko to má mať vlastne rokov)? To bolo priam bizarné. Záverečná katarzia je tiež pritiahnutá za vlasy a chýba jej emocionálny dopad. Záverečná jazda Reese Witherspoon je potom hodne wtf. 7/10 (Spoilery: Práve jej zomrel frajer, no ona sa tvári náramne spokojne, asi za to, že naprášila Sarah Michelle Gellar, s ktorou sa prakticky nestretla a ona osobne jej nič neurobila. Jo, a odchádza na aute frajera, ako k nemu prišla? Vyzerá to skôr ako keby ona bola mastermind toho všetkého, čo je hovadina. No, skrátka, divné to je.) ()

Odpadlik

"Můžeš mi ho strčit kam chceš." Výborná Sarah Michelle Gelar, krásně ujeté, hříšné, sladké jako zakázané ovoce. Atraktivní interiéry, nechutné bohatství. Komu by se to nelíbilo? ()

Solly

Natočit podle klasické předlohy teenegrovskou limodádu je velmi neortodoxní nápad. Překvapivě to zafungovalo výborně! ()

Alfa58

Kravina ako traky! Jedna hviezdička len kvôli Sarah a Reese. Ale, pravdupovediac, veľmi sa im divím, že sa na toto dali nahovoriť. ()

BDMarty007

Starý příběh poměrně obratně přenesený do moderní doby. V mnoha ohledech myslím toto zpracování zachycuje podstatu původního románu lépe, než například Formanovo zpracování stejné předlohy (Choderlos de Laclose, Nebezpečné známosti, 1782). Celkem kvalitní režie, dobré dialogy a výborný casting. Volba Sarah Michelle Gellar pro roli Kathryn, její výkon a velmi ostré dialogy občas balancující na hranici tabu pro mainstreamovou produkci dávají filmu silný sexuální náboj. Ne náhodou se v době po uvedení do distribuce objevilo na webu množství stránek a blogů s přepisy některých dialogů. Ozdobou filmu je i vynikající hudba. Skvrnou je bohužel hloupě patetický závěr. ()

haWranka

Dost nebezpečný, to se musí nechat. Film by byl pro mě naprosto průměrnej, jenomže mě zaujaly herecký výkony, hlavně Ryana Phillippa a Reese Witherspoon. A hudba, ta perfektní hudba. ()

GodKnows

Povedal by som že ide o úplne bežný film ale ten soundtrack nemá chybu. Placebo + pekelne dobre použitá skladba fantasticekj skupiny The Verve filmu pridali až až............65% ()

zberatel

Nemozem si pomoct ale strasne sa mi to paci.Cital som knihu a tato verzia zasadena do sucastnosti s dobrym hereckym obsadenim a best of hudobnym doprovodom je velmi nebezpecne napisana na plnych 100%. Kazdemu podla chuti a Reese witherspoon....boze asi som sa platonicky zamiloval. ()

waska

Hodně slušný thriller, kde nevíme co od "snobácké" mládeže můžeme čekat. A oni se nezastaví vůbec před ničím. Sympatický Ryan Phillippe a krásné Sarah Michelle Gellar a Reese Witherspoon ve filmu, který je spíš než romance mrazivým dramate s velmi působivým závěrem. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (viac)