Ratatouille

• Slovensko Ratatouille - Dobrú chuť! (viac)

Mladý potkan Remy odvážne sníva o ton, že sa stane známym kuchárom v parížskej päťhviezdičkovej reštaurácii. Remy má dokonalý čuch a miluje dobré jedlo, je priam gourmet. Nedá sa znechutiť očividnými ťažkosťami, s ktorým sa potkan, túžiaci po kariére v odbore, ktorý hlodavcov priam nenávidí, nevyhnutne stretne, nehovoriac o výčitkách ostatných členov rodiny, ktorí sa mu usilujú dohovoriť, aby sa uspokojil s tradičným životom na skládke, a svoje túžby uspokojuje skromným flambovaním a smažením. Keď ho okolnosti doslova vrhnú do reštaurácie, ktorú preslávil jeho kuchársky vzor Auguste Gusteau vyznávajúci heslo „Variť môže každý“ Remyho po celý doterajší život inšpirovalo, čoskoro zistí, že ak ste potkan a niekto vás uvidí, môže vám ísť v kuchyni doslova o život. Keď už sa zdá, že je so splnením Remyho snov koniec, stretne toho, koho stretnúť potrebuje, priateľa, čo mu verí – hanblivého a podradného vynášača odpadkov Linguiniho, ktorého z reštaurácie čaká vyhadzov. Teraz, keď už obaja nemajú čo stratiť, sa z Remyho a Linguiniho stanú bizarní spoločníci, ktorí, hnaní Linguiniho nešikovnosťou a Remyho nezvyčajnými nápadmi, prevrátia Pariž hore nohami na neuveriteľnej ceste plnej humorných zápletiek, pôsobivých zážitkov a tých najnepravdepodobnejších triumfov, o ktorých by jeden bez druhého ani nesnili... (TV JOJ)

Páně

Standardní animovaná zábava posledních let pro celou rodinu. Vzhledem k předpokládanému složení diváctva nabízí Ratatouille nejen notně povedený vtip a tah na bránu, ale opět jaksi značně polopaticky předhozený morální podtext. Skoro bych řekl až trochu naivně. ()

Wolvie

Jak nemám rád 3D animáky, tohle se povedlo. Nádherná,skoro až umělecká animace,zábavný a hlavně INTELIGENTNÍ děj bez trapných odboček na děti a sympatické postavy.Kdyby neexistoval Wall-E jdu na pět,takhle vím,že se to dá udělat ještě mnohem dokonaleji a hlavně výjimečněji. ()

Rannveig

Velice mne přkvapuje vysoké hodnocení tohoto snímku... po technické stránce vskutku výborný, ale přeci jenom, od animovaného snímku očekávám alespoň určitou úroveň nápaditosti a vtipu (ne pouze "vtipu" jako humoru.) Škoda spousty hluchých a táhlých míst, které naopak alespoň čas od času spestří nečekaně dobrý gag! ()

katzo

Stotožňujem sa s názorom pSY.CHo -a... Animák vhodný pre každého gurmána. Pri pozeraní som doslova cítil atmosféru Paríža :) ()

vickeyek

Moc příjemný film pro celou rodinu, na který jsem se díval bez celé rodiny. Ale má i velmi pozitivní vliv na špatnou náladu. čtyři hvězdičky tu znamenají spíš tak 70%, protože se mi film zdál až příliš dlouhý, což znesnadňuje dívání se podruhé, potřetí. Některé postavy mi přišly geniálně postavičkovité - malý šéfkuchař nebo hubený kritik Ego s hlasem Petera O'Toola. Taky babička střílející do svého stropu mě dojala (a v jistém velmi připomínala jiné animované babičky, připomeňme Madagaskar). A překvapilo mě jídlo, protože jsem si nedokázal představit něco opravdu chutného a vzbuzujícího Pavlovovy reflexy, a přitom zároveň animovaného. A to se povedlo na výbornou, protože jsem si, i přes nadešlou pozdní hodinu, musel dát něco dobrého, abych ukojil chutě. ()

Andronikos

Mám pocit, že koncepcia titulu nie je celkom polished, pretože väčšinou sa dej dá brať vcelku vážne, občas je ale príliš detský (mňa osobne najviac otrávila detská "akčná" scéna hneď na začiatku, kde nám babička v ružovom predvádza deratizáciu à la Divoký západ). A naopak: miestami som mal pocit, že na decká je to príliš dospelé (predovšetkým celé to posolstvo emancipácie jednotlivca; ale tiež romantická dejová línia, upozornenie na diskrimináciu žien v reštauračnej brandži, intrigy v boji o jedno dedičstvo). Animácia ma až tak nedojímala, som ale vcelku spokojný s dejom a kuchársky námet mi sedí, takže premiéru pred vyše štyrmi rokmi som si naozaj užil a minimálne prvú reprízu som zvládol. Zvláštnym bonusom filmu pre mňa bolo, že Anton Ego mi svojou vizážou, podfarbenou navyše akousi stiesňujúcou charizmou, neustále pripomínal Maxa Schrecka v jeho najslávnejšej úlohe. :-) ()

Fawkes

Další skvělý Pixarský a Disneyův kousek. Zajímalo by mě kolikrát mě ještě překvapí, protože má spokojenost z jejich filmů stále narůstá. Vím, že se stále opakuju, ale tenhle filmek si to prostě zaslouží. Opět pěkný a nápaditý příběh, nabízející mnoho více než dobrých scén, a krásná hudba ladící akorát k Paříži. Příjemně sem se po celou dobu bavil. (95%) ()

Lyžař

Tož příjemná podívaná, zenhle americký snímek odehrávající se v Paříži. Krysy to v životě nemají jednoduché. To určitě ne. Jestli se ale nechcete babrat jenom a jenom v reálném životě hlodavců, ale chcete se nechat unášet na vlně pozitivizmi a přátelství, radím vám tenhle film vyhledat. Poklidný příběh, který má hodně spojitostí s reálným životem lidí (ač se to na první pohled ani moc nezdá). Nemohu, než hodnotit vysoko. ()

BOURQUE

Animák bez jedinej chyby!!!! Odporúča sa pre konzumáciu jak malým tak veľkým. Zaslúžená Oscarova soška. K tejto celovečernej kráse vám z celého srdca želám Dobrú Chuť!!!! Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

croxika

Prečo som sa tomuto animovanému veľdielu tak dlho vyhýbala? Vždy, keď to išlo v telke, nezúčastnene som prepla na iný kanál, veď čo budem čumieť na nejaké kreslené hovoriace krysy. Keby som len tušila, koľko umu a precíznej roboty sa v tomto filme skrýva. A to ešte nerátam, že animáky sú moja srdcovka. Ratatouille by som radila v pomyselnej tabuľke top animovaných filmov do prvej päťky. Je to také nesmierne uveriteľné, až máte pocit, že ide o skutočných hercov, skutočné priestory, skutočné kuchynské náradie..A navyše tomu nechýba vtip, srdce, francúzsky feeling a záživnosť. Keby bolo takýchto filmových krás viac ;-) ()

Qeo

Když pominu to všechno ostatní, tak zůstává jen nádherně vykreslená láska k dobrému jídlo...a je potom taky docela hlad. ()

Rathalos

Po Shrekovi a Dobe ladovej moj treti najoblubenejsi animak,ked som to videl po prvykrat v kine,bol som v siedmom nebi,Pixar animation su fakt majstri a Remy bol taaaaaaaaaak velmi zlaty...:-) ()

helloween93

Brad Bird coby režisér tři roky po úspěchu Pixarovky Úžasňákovi zabodoval s dalším animovaným hitem - Ratatouille. V tu dobu jsem chodil na základku a pamatuju si hype kolem Ratatouille, film se rychle zařadil mezi moderní animované klasiky ze stáje Pixar. Jde o vyloženou příběhovku, humoru není příliš, spíš se Bird snažil filmu vtisknout poselství a sentiment. Film mě tehdy jako teenagera minul, a to jsem ho v roce 2007 měl vypálený od kamaráda na DVD spolu s dalšími filmy, ale nikdy jsem si ho nepustil. Považoval jsem ho za film pro děti, velká chyba. Tak jsem ji po letech odčinil a film shlédl. 4* ()

stepankoby1

Ratatouille rozhodně má své objektivní vady, a nejen jednu. Tou hlavní je bezpochyby vnitřní monolog Remyho, který příběhu dává až příliš knižní pocit a nedovoluje mu tak nikdy naplno využít své filmové formy. Z toho taky plyne i další zápor - zběsilý úvod a příliš rychlý, zkratkovitý konec. S prvním se nemám problém smířit. Dialogy jsou dokonale přesvědčivé a mistrovsky názorné v rámci představování postav, lokací a motivů, takže není problém se do příběhu vžít. Dost pomáhá i mistrovská režie a HUDBA, které povyšují celý příběh na vyšší úroveň a dodávají silný emoční zážitek. S tím druhým se už vyrovnávám s trošku většími obtížemi. Ano, svázané vhození kapitalistického vola a dokonale předpisového hygienika je symbolickým zakončením před finálním zněním hlavního hudebního tématu a scény z nové restaurace. Ale nedává divákovi dostatečný pocit uspokojení, hlavně když se hned poté pouze doslechne o zavření restaurace po jejich propuštění. Proto bych rád viděl ještě hned poté scénu o uspokojení z vendety (zavření restaurace), která však našim nyní prozřeným protagonistům už v ničem nemůže uškodit a naopak za ni snad i budou rádi. Což by podle mě dalo divákovi přesně ten pocit radosti s postavami, který je ke konci jinak polovičatý. Závěr stížností: Nejedná se o průkopnický film v rámci svého média, spíš jen potvrzuje nadřazenost vizuálního vyprávění. Jsem si vad vědom a ani náhodou je nepopírám. Stejně tomu ale nemůžu odolat - ten film prostě miluju. Cesty všech postav (Remyho konflikt mezi zvířecím původem a civilizovanou budoucností, Linguiniho uvědomění si pravého smyslu přísloví "Velcí muži se rodí z ohni, je privilegiem nižších mužů ten oheň zapálit", Egovo přijmutí naděje v přemýšlivého ducha talentu místo nudného "receptového" přístupu) jsou magické a právě již zmíněné zpracování v podobě hudby a režie jim dodává neskutečné emoce a údernost v detailech. Všechny scény do jedné jsou nádherné na pohled, epické emocemi a výborné obsahově. I na sté zhlédnutí jsem se nasmál u drobných režijních vtípků často plynoucích z animovaného žánru (zmáčknutí Remyho!!!), divil se výbornému provázání všech audiovizuálních prvků (třeba že motiv La Festin reprezentující heslo Vařit může každý šéfkuchař poslouchá na pozadí v autě, zatímco Remymu na konci příběhu hraje ke štěstí krásně nahlas) a poprvé i obdivoval výbornou příběhovou mozaiku, kterou jsem doteď ignoroval pouhopouhým fanděním. Plus výborný vztah Linguiniho a Colette! A TA HUDBA!! Nejde jinak než ponechat v oblíbených i přes drobné nedokonalosti. ()

Raaavenek

Jsem schopný přestát auta, která se mění v roboty, ale krysa co vaří? Viděli jste někdy jaké má krysa pracky? V nich nemůže vařečku udržet ani náhodou... Takže zbytečná kravina! Ale tak těch 80 % si to zaslouží, i když to mohlo být o něco kratší ;) ()

bolf!k

Po imbecilnich a podle me dost trapnych Cars, ktere staly akorat tak na high tech animaci, ptze jejich pribeh stal za starou backoru a me silene nudil, je Ratatouille ta spravna odpoved. Skvely pribeh nabity humorem a hlavne bez zbytecneho sentimentu ktery tekl vsem Cars z nadrze. Maleho mysaka si musite zamilovat, jeho nadseni pro vareni je inspirujici a postavy jsou spravne napsane. pro me nejlepsi animak poslednich peti let. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

Čekají nás Auta 3 a Úžasňákovi 2

20.03.2014

Disneyovský šéf Bob Iger se předevčírem dělil s akcionáři o momentální stav mnoha chystaných projektů. Jak známo, Disney mimo jiné vlastní Marvel, Pixar a Lucasfilm, došlo tedy na řadu značek, který… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (viac)