Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

rakovnik

Příjemný, i když poněkud zdlouhavý soudní thriller. Vynikající Edward Norton si nijak nezadal v kvalitě herectví s ostříleným Richardem Gere, ale vzhledem k rozdílnostem jejich postav bych jeho výkon až tak nepřeceňoval, navíc je v tom případě potřeba vyzdvihnout i kvalitu jeho dabingu. Film potěší zajímavým vyvrcholením, nicméně jinak se jedná o jeden z řady filmů s podobnou tématikou. ()

Figu

Jedna hvězda za Gera, druhá určitě za Nortona a třetí opět za Nortona! Závěr patří v devadesátých letech za ten nejoriginálnější co vůbec mohl být, proto se nedivím zdejším 82 procent, jenže mě děj nebavil a celkově soudní proces se táhl, jako Jupí sirup z lahve (protože ten je přeci extra hustý). Žádné veledílo, ale pokoukání slušné! 65% ()

Jino

Výborné drama, které mu dominují Richard Gere a tenkrát začínající Edward Norton, jenž si zaslouží pochvalu za svoji roli Aarona. Prvotní strach graduje atmosféru až do konce a ještě o kousek dál. K dokonalosti chybělo jen málo. 85% ()

WoWoW

Nechtěl bych být v kůži Martina Vaila na konci filmu, když zjistí, že je všechno jinak než si myslel. Edward Norton to zahrál naprosto excelentně, prostě je to pan herec. ()

joker.george

Film nemá příliš velkou šanci zaskočit diváka, který už má trošku nakoukáno. Ale jinak je to natočené svědomitě a všechno hezky sedí na svém místě. Daří se prodat zápletku i postavy a jejich dialogy, ať u soudu či mimo něj, na některých místech pořádně přituhne a i zdánlivě zbytečné odbočky mají v příběhu opodstatnění. A Richard Gere zde pravděpodobně předvedl nejlepší výkon své kariéře, ale stejně to nestačilo na Edwarda Nortona. ()

Crawler-D

Klasická šablona právnického souboje, která je v tomto případě podána obzvláště průměrně (Gere nepředvádí nic excelentního, ale ani ho k tomu příběh nenutí). Za to samotná zápletka s obviněným chlapcem, jemuž vévodí mrazivá pointa, představuje s nevšedním výkonem Edwarda Northona tu hlavní pochutina, díky níž stojí za to tento film vidět. ()

zuzinka2

Nadprůměrný thriller z právnického prostředí. Richard Gere mě stejně jako Laura Linney vůbec nevadili, ale oba naprosto zastiňuje úžasný Edward Norton, na jehož výkonu tento film z velké většiny stojí. ()

Fleinka

Výborné zpracování, obsazení a dějová linie, která se dobře vyvijí s tím, že ji máte pod kontrolou, ale možná není vše tak, jak se tváří. Ač Richard Gere nepatří mezi mé oblíbené herce, jako arogantní právník se mi velice zamlouval a Edward Norton si bravurně poradil, jak s rolí Aarona tak Roye. ()

laik_60

keď som v oných časoch šiel do kina na tento film, išiel som na Gereho. Z kina som odišiel rozhorčený zúrivo obdivujúci cynizmus Eda Nortona, predpovedajúc tomu "nechuťákovi" raketovú kariéru a štart do filmového sveta. Keď si pozriete jeho filmografiu, sami vidíte ze z viac ako tridsiatky filmov kde hral Norton, je v "červenom poli" úspešnosti u divákov. Rotzhodne aj Nortonovou hereckou zásluhou :) ()

C0r0ner

Vlastně můžu vytknout jenom jednu věc - přepálenou stopáž. Bohužel, protože jinak napsané to je skvěle a vůbec to je kvalitní film, akorát mi přišlo, že nějaká minimálně půlhodina tam byla navíc, takže tempo v podstatě neexistovalo. Škoda, protože filmy od soudu mám hodně rád, 65% ()

Wormboy

Vyborna kriminalna drama s uplne skvelym Edwardom Nortonom. Este aj Richard Gere tu bol celkom slusny a to je uz co povedat :) Ono to bude zrejme tym, ze ked niekto napise inteligentny scenar, tak vety zneju dobre aj z "takych" ust :) ()

lilina133

Aj keď Richard Gere nepatrí medzi mojich obľúbencov a keď môžem, tak sa mu radšej vyhnem, tu sa dal ešte zniesť:...Hlavne keď ho zatieňuje svojim úžasným stvárnením mladíka odsúdeného za vraždu fantastický Eddie Norton, ktorý je proste perfektný...Ten chlapec má niečo, čomu sa hovorí talent:-)) A ten koniec - ten stál za všetky drobné:-)) ()

Pajky3

Videl jsem tenhle film až 13 let po jeho premiéře, ale to nic nemění na tom, že byl skvělej. Viděl jsem někdy špatnej film s Edwardem Nortonem? NE! takže tahle kombinace přinese úspěch? ale co tam dělá Richard Gere? Je skvělej. Mě se ten film líbil a to moc. Nejlepší byl Norton a jeho rozdvojenost.... ()

pufina

Herecký koncert Edwarda Nortona byl fantastický! Nerada bych tím ale upírala celkové herecké zásluhy Gerea nebo Linney, hráli skvěle, ale vedle Nortona se ztrácejí sami. Konec byl brilantní a pro mě dost překvapivý! :-) ()

pakobylka

Nepříliš optimistický thriller, který vysvětluje a ospravedlňuje NÁŠ prvotní strach, neboť poměrně přesvědčivě ukazuje, že jedním ze základních stavebních kamenů naší civilizace jsou klam a přetvářka. Jak a podle čeho se mají zorientovat právo a spravedlnost ? Komu můžou VĚŘIT ? ()