Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Pattrick

Skvěle odvedená filmařina, bravůrní herecké výkony a slušná scénaristická povídka.. Gere, Linney, Norton a McDormand prostě skvělé herecké spojení. ()

SVotM

Vzhledem k triu McDormand, Linney a Norton jsem od tohoto filmu očekávala poměrně příjemný divácký zážitek. Jenže – buď už jsem viděla příliš mnoho filmů s vyšinutými psychopatickými vrahy a s jen o trochu méně mazanými právníky nebo se jedná o jeden z nejpředvídatelnějších snímků vůbec. Možná, kdyby zde „neokouzloval“ Richard Gere, film by působil uvěřitelněji. Ony tři hvězdy jsou pro tři v úvodu jmenované. ()

vadas

Gera moc nemusim, ale v tomto filme bol vyborny, ae zdaleka nie tak ako edward norton. jeho vykon bol tazko oskarovy, zahral to skvele a vsetko co hral som mu 100% uveril. ()

Lukinsons-

Skvělý film, který je jen trochu bržděn vztahem Vaila (Richarde Gere) k Venableový (Laura Linney), ale výkon Edwarda Nortona je fakt peckový. Jinak klasický film s překvapivým zvratem u konce i když je pravda, že tentokrát nebyl "WoW efekt", tak silný jako u jiných filmů, nicméně v tomto žánru asi jeden z nejlepších. 82% ()

lordMidas

Jak už se zde psalo, Edward Norton je sice jedním z mála kladů tohoto snímku, přesto si myslím, že si za svůj geniální výkon zaslouží plný počet. ()

Pospik82

Film, který vidělo méně lidí, než by si film zasloužil. Řekl bych, že nejlepší herecký výkon Richarda G. a Edwarda Nortona. Gregory Hoblit ty překvapivé konce prostě umí. ()

Yhitte

Dobře natočený thriller ze soudního prostředí se všemi klišé, k nim patřící hudbou a klasickými scénami, který byl vynesen na vyšší úroveň díky výkonu Eda. Nortna. ()

exhibit33

Solidní soudní thriller,kde začínal Norton a opravdu mu to šlo.Moc pěkný film a ne že bych dával jen na Nortona ale i Gere a Linney si vystřihly solidní výkony.Film sem už viděl před 10 lety,teď sem na něj kouknul znovu a byl ještě napínavější. ()

PORTER44

Právnický thriller s R.Gerem který v roli advokáta se snaží vyšetřit vraždu biskupa ze kterou je zatčen a podezřelý E.Norton který je postižený rozdvojenou osobností.Průměrná podívaná bez napínavější nebo akčnější scény jenom spousta dialogů. ()

danatr

Herců, kteří se dokáží změnit z hubeňoučkého uťápnutého chudáčka v nebezpečného dvoumetrového obra a zpět a nakonec s úsměvem psychopata tleskat sám sobě, moc není. Takže pro Nortona pět hvězd. ()

kratajirka

Klid -> zvrat -> vystřízlivění -> klid -> zvrat -> pochopení. Stručné a přesto výstižné. Edward zahrál perfektně trojroli. Díky němu hodnotím 75% ()

cumimnabednu

Tento film mi zápletkou i hereckými výkony přišel velmi dobrý, ale narozdíl od ostatních recenzentů já srážím nikoliv navyšuji počet hvězdiček za nepovedený, nikoilv povedený konec. Copak je takový závěr možný? Copak by něco takového neodhalili lidé, kteří Aarona Stamplera alias Edwarda Nortona znali v minulosti, jako světci u soudu? Nevim, závěr mi to celé pokazil. Že to celé hraje, tak úspěšně a nikomu z minulosti, kteří ho znali to nepřišlo divné? A když byl ten podezřelý Aaron tak nakonec inteligentní a prořekl se, proč neřžekl obhájci, že mu to, co se dělo u soudu a co nevnímal, řekla například eskorta? Prostě blbost. Jinak schizofrenního podezřelého hrál Norton naprosto výborně. I ostatních rolí se herci chopili dobře. ()