Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

lepinla792

Jako kdyby se herci předháněli, kdo bude méně věrohodnej. Celkem solidně se dalo předvídat kam to finále směřuje a nebylo to zajímavé. ()

ABC1

V tomhle skvělém právnickém filmu jsem asi poprvé viděla E. Nortona a byla jsem jí naprosto okouzlena. Už bych nějaký další výborný příběh ze soudní síně klasického střihu po letech zas ráda viděla!!! ()

kodwin

Hodně dobrý thriller, plný počet sice s odřenýma ušima, ale za ten závěr si to Primární strach zasloužil. Hoblitovi se podařilo vybudovat zajímavou atmosféru, ve které si pohrává s divákem, jako s malým dítětem. Navíc Gere a Norton to zahráli mistrovsky. ()

Bogrant

Bravó. Film, ktorý človeka núti premýšľať nad jeho pravou podstatou a v pravú chvíľu ukáže svoju pravú tvár skrývajúcu sa za prekvapivým scenárom. Vynikajúci Norton, skvelý Gere a veľmi schopný režisér - tri silné argumenty a podklady pre prvotný filmový zážitok. ()

motyka52

Norton je skvělý (dostává za tyhle role dva honoráře?) a hlavně on dělá z tohoto filmu nadprůměr, protože ačkoliv tady není nic vyloženě špatně, nebylo by tu zároveň taky nic vyloženě zapamatovatelné. Je to dobré soudní drama, které by prošumělo, neurazilo a pak bylo zapomenuto. Ale ten Norton ... ()

Metuje

Zajímavý kousek, právní battle byl sice dost často zajímavý, místy ale poněkud nudil a diváka zahlcoval zbytečnou hantýrkou. Richard Gere byl příjemně neotravný, Edward Norton premiérově skvělý a ačkoliv jsem ho už předtím měl docela rád, tímhle výkonem se mi zalíbil ještě víc a musím dohnat jeho hereckou kariéru. Závěrečný twist sice situaci trochu změnil, hvězdičku navíc ale filmu podle mého nepřinese. ()

fojťan

Skvělý výkon Edwarda Nortona v jedné z jeho prvních rolí… Jeho Aaron vs. Roe je zkrátka nezapomenutelný. Film utíká jako voda, stále se něco děje a dovede udržet nepřetržitě diváckou pozornost. I přesto, že dohromady se nejedná o nic, co bychom neviděli již dříve. Popravdě nevím, proč je role Richarda Gerea tou hlavní… jediný důvod by snad mohl být ten, že je jeho postava nejvíc na očích. Norton ho totiž v mých očích jednoznačně překonává. Takže dohromady za průměrný příběh, překvapivou pointu, skvělý herecký výkon ve „vedlejší“ roli a účast mé oblíbené Maury Tierney krásné a poctivé čtyři hvězdy. Možná čtyři a půl. ()

koboldek

Průměrný až lineární děj, který na konci ukončí překvapující zvrat a tím i povýšení hereckého výkonu Nortona jako hlavního podezřelého.Prostě vcelku ucházející drama s většinou dobrými místy, ale žádné pohlcení do děje nečekejte. ()

schebman.m

Je až neuvěřitelné, co a navíc JAK to dokázal mladý Norton zahrát. Nezapomenutelný film, a Edward na tom má 90% zásluhu.Richarda Gera moc nemusím, ale tady mi v roli snobského právníka vůbec nevadil, naopak mu role sedla. Jak film skončil, po tom závěru jsem ještě dlouho nemohl uvěřit..a pak mi to vše došlo. Dokonalé. ()