Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

Kalimero13

Takhle nějak se v minulosti dělali "překvapivé konce". Dneska už by to nikomu neprošlo. Ale i bez té zbytečné tečky je to pořádně hutný thriller s perfektním aromatem devadesátkového TV filmu, jak si to v dobrém pamatujeme z mládí. ()

FeriusParfax

Ed Norton fakt válel!!! Pěknej a talentovanej. Konec mě dostal do kolen. Prosím, mrkněte na to, už kvůli tomu konci. Zas tak dlouhé to není. Tomuto filmu dělám osvětu, kudy chodím. Moc se mi líbil. ()

Urukhaj98

Edward Norton měl už zamlada sakra talent. Nehledě na to, že je v úvodních titulcích někde až na zadních místech, tenhle film si pro sebe svým nejednoznačným charakterem zvládá bez problémů ukrást a to má přitom ve zbytku hereckého obsazení hodně silnou konkurenci. 8/10 ()

Zombo

Nemyslím si, že Gere byl tak špatný, jak všichni tvrdí, viděl jsem ho hrát hůř. A neměl to lehké vedle Nortona, který byl středem pozornosti, tudíž s mnohem větším potenciálem kvalitně hrát a získat si oblibu diváků. To však nemění nic na tom, že oba byli součástí thrilleru, který si mě získal svou reklamou nechvalného amerického soudnictví v případech předstíraných duševních chorob. ()

E lan

Nadprůměrný příběh, lehce nadprůměrné zpracování a hlavně dobré herecké výkony především začínajícího Edwarda Nortona. Přesto je to trochu oldschoolové:-) ()

Poker_Face

Edward Norton at his best. Jako v Šakalovi ani tady mi Richard Gere nevadil, což se nestava moc často. Zajimavý závěr, stejně jako celý film. ()

fandalehy

Nadprůměrný thriller z prostředí amerických soudních síní. Pěkné překvapení na konci + celkově poutavý děj, který se v podstatě točí kolem ničeho (soudní proces) = *** ()

waska

Kdyby nebylo vynikající Edwarda Nortona byl by to zcela průměrný thriller. Laura Linney je taky skvělá, bohužel její výkon maže sice snažící se, ale nevýrazný Gere, kterého vůbec nemám rád. Filmu trochu uškodil závěr. Nevím proč by se geniální Norton, který tak dokonale uměl zahrát rozdvojenou osobnost, v závěru tak hloupě prozradil... ()

AbelXavier

Kulisy spinaveho Chicaga krasne vykresluji atmosferu a spolu s nadprumernym Nortonem vytahuji docela banalni zapletku nad ostatni dramata ze soudni sine. ()

Kvasekus

Sice mírně předvídatelnej film i když konec mě trochu překvapil, ale hlavně díky opět skvělýmu Nortonovi. Ani mrkající a povzdychující milovník Gere tentokrát nezklamal. Film přes svojí poměrně dlouhou délku ani moc nenudí a v pravý čas se ukáže jak to vlastně je. 4 puntíky pro Edwarda, 3 pro Richarda a 4 pro děj...o čumák lasičky 4 hvězdy. ()

10Domik10

Jedna z najlepších rolí Richarda Gera, takže tam problém nevidím, ako je vytknuté v niektorých komentároch a zároveň skvele rozdvojený Edward Norton, kvôli ktorému je tento film hodný veľmi vysokého hodnotenia. ()

cyright

Fádní snímek, jehož pointa se dá vzhledem ke způsobu vyprávění příběhu celkem snadno predikovat. Není to na škodu vzhledem k její na americké filmy poměrně nekonvenční povaze, nicméně paradoxně to pomáhá oné zmíněné příšerné fádnosti a unylosti. Pozorný divák bude nezáživným tempem filmu ukolébán úplně stejně jako nepozorný a katarze se nedostaví ani u jednoho. Nespasí to ani osvěžující výkon Nortona, zvlášť když většinu času hledíte na nepřesvědčivého Gera, který má z fádnosti určitě vysokoškolský diplom. ()

West

Pro mně? Nadhodnocené.. Viděl jsem už desítky filmů ze soudní síňě. A o dost zajímavějších, napínavějších s lepším hudebním doprovodem. Herecky celkem dobře odvedená práce , ale pořád tak nějak nudné. Bohužel je to hodně předvídatelné a ve 1/3 filmu už vám to přijde průhledné. Takže ten konec je celkem jasný. ()

dudo0606

Výborne vyobrazená skutočnosť ako málo má právo spoločné s morálkou, aké je nedomyslené a dá sa ľahko prešťať. Film so skvelými hercami a zaujímavým príbehom poukazuje na to ako ľahko dokáže človek manipulovať s inými ľuďmi, a že nič nemusí byť v živote také ako sa to javí. ()

danny_21

Zajímavý thriller, který se pro sebe herecky ukradl Mr. Norton, který svou dvojtvářní roli střihnnul brilatně jak už několikrát dokázal ve svých starších kusech - škoda, že v posledních letech zatím talent dost utápí v průměrných až podprůměrných filmových aktivitách. Pokud člověk nemá nakoukáno několik tématicky podobných kusů, víceméně takové rozuzlení očekává a spíše čeká, jestli měl scénárista s režisérem odvahu na to je prodat - 75 % ()

pirulka

Mám veľmi rada filmy zo súdneho,právneho prostredia a preto tento thriller bola pre mňa správna voľba. Zaujme svojim príbehom,no najmä perfektnými hereckými výkonmi..Vtedy ešte neznámy Edward Norton hrá sám koncert a ostatní ho "len" skvele doprevádzajú..záver filmu veľmi podarený..nakoniec Richard Gere odchádza zadným východom..mimo pozornosti všetkých...soundrack od Dulce Pontes zimomriavkovy. ()