Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

dickadonna

Solidní soudní drama s šokujícím koncem, sice jsem to všechno už někde viděl, ale Edward Norton exceluje a Richard Gere je pro změnu celkem snesitelnej. 75% ()

cherita

No jasně Ed Norton je skvělý a co dál? Dál nic. 129 minut dohadování o tom, jestli toho kluka odsoudí nebo ne. A ještě k tomu ten tolikrát viděný motiv duchovního-zvrhlíka. To aby se člověk pomalu bál chodit do kostela. Takže aby bylo jasno, všechny 4 hvězdy jsou za perfektní závěr a za ten koktavý schizofrenní zázrak, který mě přibil k televizi vždycky, když už jsem to měla chuť vzdát. ()

WinstonS

Ú-Ž-A-S-N-Ý výkon Edwarda Nortona, se kterým se svezl i standardně mizerně hrající Richard Gere. Výborné soudní drama, které se do vás zakousne od samotného počátku a od chvíle, kdy dojde na lámání chleba, je jeho tempo vážně strhující. Kdo má rád podobnou sortu filmů, určitě si přijde na své. A hlavně, Norton je prostě famózní. V takovém věku taková role... tleskám! ()

Hepy13

"Právnické" filmy jsou většinou dosti nudné. Tento jsem však sledoval s takovým zaujetím, že dvě hodiny, se z budoucího času proměnily téměř okamžitě na čas minulý. Richard Gere mi do role právníka zapadl tak, jako by jím ve skutečnosti opravdu byl. Super-překvapivý konec, kde si začínající Edward Norton jede tak trochu svojí Show... ()

Olaf7

Užijete si výkon Edwarda Nortona a nezbejvá vám než konstatovat, že nedat se na hereckou dráhu bylo správný rozhodnutí, protože herec jako je on, by z vás nikdy nebyl. ()

Maryinka

Průměrné drama ze soudní síně, které však fascinující Norton dokázal vyšvihnout do nadprůměru, a to se podaří jen málokterému herci. ()

waits

Zpočátku to byl prostě Gere, Linney a Norton, ale pak mě Hoblit strhnul a byli to dva právníci a podezřelý. Nemůžu si pomoc, ale k obhájcům zločinců nějak nemůžu zaujmout smířlivý vztah, i když racionálně jejich potřebnost chápu, takže mě konec nepohoršil, naopak, trochu mě rozveselil. A celou dobu jsem se ptal - dokázal by odborník poznat, jak se to vlastně má s Nortonem? A rodinní odborníci pochybovačnně vrtěli hlavami. No potěš, říkal jsem si a myslel na procesy, o kterých jsem četl v realitě...Ale zpět k filmu - slušný thriller na osmou hodinu večerní. ()

Hawk

Velký zvrat na konci mohl udělat z velmi kvalitního thrilleru dílo na které bych jen těžce zapomínal. Bohužel ho však Gregory Hoblit dost odfláknul a tím pádem ztratil hned jednu hvězdičku, což dělá ve výsledku podprůměrných 80%. Co se týče výkonu Richarda Gere, řek bych že byl více než uspokojivý. A Edward Norton je jednoduše vynikající herec... ()

Driscoll

Mírně nadprůmněrný thriller, u kterého stojí za zmínku především Nortonův herecký projev, občasná snaha o autentičnost procesu (myslím tím především ovlivňování procesního práva prostřednictvím prezentovaných precedentů... uff :-)) a závěrečná pointa. ()

Zeek

Tenhle thriller s Richardem Gerem mě velmi přakvapil. V TV jsem na něj narazil náhodou, a tak jsem od něj nic moc nečekal. Ale zaujal mě už děj, natož pak skvělej závěr. Výborné herecké výkony všech hlavních hrdinů. Vše zvládnuto dá se říct na jedničku, snad nemám ani co vytknout a upozorňuji, že toto není průměrný thriller, kterých jsou v dnešní době stovky. Pro mě velké, nečekané, ale milé překvapení. Moje hodnocení: 75% ()

fifi.m

Musím se připojit k ostatním, a vyzdvihnout famózní herecký výkon Edwarda Nortona. Filmy s Edwardem jsou obvykle skvělé, ale tady byli Edwardové dokonce dva :)) Konec tohoto filmu mě dostal. Já tyhle nečekaný dějový zvraty na konci prostě miluju. Co tomu chybělo do pěti hvězdiček? Těžko říct... Možná by neškodilo trochu míň Richarda a víc Edwarda. :) ()

jorgus

hodne silne 4 hvezdy..vynikajici film s sice ocekavanym, ale brilantnim koncem..Norton opravdu mazec, ale ani Gere nezustal se svým civilním herectvím pozadu..prijemny film a pro me filmove prekvapeni podzimu:) ()

frolish

Mierne nadriemerny film s najvacsim dejovym zvratom v polovici a potom uz lahko predvidatelnou pointou povysuje na 4* skutocne famozny herecky vykon Edwarda Nortona. ()