Prominentný právnik Martin Vail je sebavedomý muž, ktorý v súdnej sieni bez výčitiek manipuluje faktami aj ľuďmi. Na dobročinnom večierku u biskupa sa stretne so svojim bývalým nadriadeným a jeho asistentkou, svojou bývalou milenkou. Krátko na to je biskup vo svojej rezidencii brutálne ubodaný a polícia zatkne zakrvaveného mladíka. Je to miništrant, u ktorého naviac nájdu biskupov prsteň. Vail sa domnieva, že podobný prípad by mohol prispieť k jeho prestíži a preto sa rozhodne, že bude podozrivého bezplatne obhajovať. (RTVS)

dickadonna

Solidní soudní drama s šokujícím koncem, sice jsem to všechno už někde viděl, ale Edward Norton exceluje a Richard Gere je pro změnu celkem snesitelnej. 75% ()

cherita

No jasně Ed Norton je skvělý a co dál? Dál nic. 129 minut dohadování o tom, jestli toho kluka odsoudí nebo ne. A ještě k tomu ten tolikrát viděný motiv duchovního-zvrhlíka. To aby se člověk pomalu bál chodit do kostela. Takže aby bylo jasno, všechny 4 hvězdy jsou za perfektní závěr a za ten koktavý schizofrenní zázrak, který mě přibil k televizi vždycky, když už jsem to měla chuť vzdát. ()

WinstonS

Ú-Ž-A-S-N-Ý výkon Edwarda Nortona, se kterým se svezl i standardně mizerně hrající Richard Gere. Výborné soudní drama, které se do vás zakousne od samotného počátku a od chvíle, kdy dojde na lámání chleba, je jeho tempo vážně strhující. Kdo má rád podobnou sortu filmů, určitě si přijde na své. A hlavně, Norton je prostě famózní. V takovém věku taková role... tleskám! ()

Hepy13

"Právnické" filmy jsou většinou dosti nudné. Tento jsem však sledoval s takovým zaujetím, že dvě hodiny, se z budoucího času proměnily téměř okamžitě na čas minulý. Richard Gere mi do role právníka zapadl tak, jako by jím ve skutečnosti opravdu byl. Super-překvapivý konec, kde si začínající Edward Norton jede tak trochu svojí Show... ()

Olaf7

Užijete si výkon Edwarda Nortona a nezbejvá vám než konstatovat, že nedat se na hereckou dráhu bylo správný rozhodnutí, protože herec jako je on, by z vás nikdy nebyl. ()

Maryinka

Průměrné drama ze soudní síně, které však fascinující Norton dokázal vyšvihnout do nadprůměru, a to se podaří jen málokterému herci. ()

waits

Zpočátku to byl prostě Gere, Linney a Norton, ale pak mě Hoblit strhnul a byli to dva právníci a podezřelý. Nemůžu si pomoc, ale k obhájcům zločinců nějak nemůžu zaujmout smířlivý vztah, i když racionálně jejich potřebnost chápu, takže mě konec nepohoršil, naopak, trochu mě rozveselil. A celou dobu jsem se ptal - dokázal by odborník poznat, jak se to vlastně má s Nortonem? A rodinní odborníci pochybovačnně vrtěli hlavami. No potěš, říkal jsem si a myslel na procesy, o kterých jsem četl v realitě...Ale zpět k filmu - slušný thriller na osmou hodinu večerní. ()

Hawk

Velký zvrat na konci mohl udělat z velmi kvalitního thrilleru dílo na které bych jen těžce zapomínal. Bohužel ho však Gregory Hoblit dost odfláknul a tím pádem ztratil hned jednu hvězdičku, což dělá ve výsledku podprůměrných 80%. Co se týče výkonu Richarda Gere, řek bych že byl více než uspokojivý. A Edward Norton je jednoduše vynikající herec... ()

Driscoll

Mírně nadprůmněrný thriller, u kterého stojí za zmínku především Nortonův herecký projev, občasná snaha o autentičnost procesu (myslím tím především ovlivňování procesního práva prostřednictvím prezentovaných precedentů... uff :-)) a závěrečná pointa. ()

fifi.m

Musím se připojit k ostatním, a vyzdvihnout famózní herecký výkon Edwarda Nortona. Filmy s Edwardem jsou obvykle skvělé, ale tady byli Edwardové dokonce dva :)) Konec tohoto filmu mě dostal. Já tyhle nečekaný dějový zvraty na konci prostě miluju. Co tomu chybělo do pěti hvězdiček? Těžko říct... Možná by neškodilo trochu míň Richarda a víc Edwarda. :) ()

jorgus

hodne silne 4 hvezdy..vynikajici film s sice ocekavanym, ale brilantnim koncem..Norton opravdu mazec, ale ani Gere nezustal se svým civilním herectvím pozadu..prijemny film a pro me filmove prekvapeni podzimu:) ()

frolish

Mierne nadriemerny film s najvacsim dejovym zvratom v polovici a potom uz lahko predvidatelnou pointou povysuje na 4* skutocne famozny herecky vykon Edwarda Nortona. ()