Deo Eiteu Syo

• Južná Kórea 더 에이트 쇼 (viac)
Dráma / Komédia / Thriller / Mysteriózny
Južná Kórea, 2024, 6 h 59 min (Minutáž: 46–68 min)

Osm lidí uvězněných v záhadné osmipatrové budově se zapojí do lákavé, ale nebezpečné hry, během které si postupně vydělávají peníze. (Netflix)

SidneyP

Mně osobně vadí, když je spousta věcí v seriálu nevyřčených. Kdo tu hru má na starosti? Vysílá se to někde určitým osobám? Jak to celé funguje s tím dopravováním jídla? Kde se berou všechny ty věci? Je mi jasné, že to pravděpodobně vypadá na druhou sérii, je tam několik nevyřčených věcí a potencionál tam určitě je. Trochu mi to připomíná Squid Game, asi tam proběhla určitá inspirace. Jo, jižní Korejci umí. Slabé čtyři, nashle za pár let u další sérky :) ()

Anderton

The 8 Show môže pôsobiť ako chudší príbuzný Squid Game alebo Diery (prípadne ďalších, už menej ambicióznych hollywoodskych filmov pre mládež), avšak dovolím si tvrdiť, že ohľadom spoločenských alegórií, cynizmu a niektorých univerzálnych právd je z nich najlepšie napísaný. Klaustrofóbiu jedného miesta oživujú retrospektívy zo Soulu, ktoré ale nepôsobia nadbytočne, pretože len podtrhujú zistenia postáv zo "súťaže" a ich povahy. Že nám nie je doslovne vysvetlené, kto za hrou stojí, môže mnohých iritovať, nechať niektoré veci na divákovej fantázii je ale častokrát lepším riešením. ()

kobejn

Korejci opět nezklamali. Přišlo mi to ještě lepší než Hra na oliheň, nebo minimálně stejně tak dobrý. Kam na to choděj? Nebo to chodí na ně? Tak nebo tak, žasnu. ()

Sidonka

Nebylo to dokonalé, ale co je bezchybné, že? Už si začínám zvykat na tu všudypřítomnou korejskou směs bizáru, nadsázky, ztřeštěné odlehčující komedie, která ani sama sebe nebere moc vážně, versus vážnější tón, dramata, tragédie, těžší existenční témata a brutální akce. Jako výpověď o společnosti dostačující dílko s pointou, která je vlastně předem jasná a přesto ten patos s člověkem emočně zahýbe. Stačí k úspěchu, umění dostatečně se finančně zajistit, slušně žít a důstojnému začlenění se do společnosti jen snaha a dřina, nebo je to komplexnější záležitost a karty jsou rozdané snad ještě před narozením? To není jediná otázka a možnost k zamyšlení, o jejíž zodpovězení se zde hraje. Kdo jsou diváci i tvůrci je zde kromě jedné výjimky řečeno nepřímo. Druhou sérii nepotřebuji, toto téma je dostatečně výmluvné ve svých 8 epizodách. Hru na oliheň i Díru jsem kdysi viděla (při sledování seriálu si na ně nelze nevzpomenout), tento seriál podobné téma o hierarchii, spojenectví, povaze člověka atd. zase o něco doplňuje a něco zdůrazňuje. ()

M.i.k.e

idea zajímavá a na první dobrou se vybaví kousky jako Squid game nebo Experiment, ale jako celek to moc nefunguje. Úplně nevím co přesně tím tvůrci chtěli říct, nicméně to smrdí snahou o přesah a jakousi sociální analogii a experiment, ale na to aby měla tahle série alespoň nějaký dopad by musela být trochu vstřícnější k divákovi. Kdo tu hru vede? Za jakým účelem? Byl to sociální experiment, nebo jen zábava pro znuděného boháče? Otázek tahle série vyvolává víc než přináší odpovědí a i když to je věc která mi mnohdy nevadí, tak tady bych čekal trochu víc...60% ()

Chen

Štiplavá kritika určenosti rolí v kapitalismu, která umí být někdy intenzivní, ale někdy je tempo až příliš pomalé. Postavy jsou dobře zahrané, ale napsané jsou poměrně stereotypně. Příběhově to není špatné, nevadil mi ani závěr, který nepodává všechny vysvětlení jako na talíři, ale neustále jsem se nemohl zbavit pocitu, že to šlo natočit lépe. ()

Lenka.Vilka

Tak tohle byla pecka! Ale abych to vysvětlila: jsem moc ráda, že se tenhle seroš nezvrhnul někam jinam, než naznačily úvodní díly. Protože já dostala opravdu fajnovou podívanou, která šlape celou dobu. A jak přibývají díly, začnou přibývat stále vyhrocenější situace a to, co ze začátku vypadalo jako "pohoda, kterou všichni dáme", se začne měnit v dost nepříjmný prostředí. A proč je to tak dobrý? No, řekla bych, že především kvůli tomu jednomu pravidlu zmíněnému hned na začátku. Protože vážně je zrovna tohle, díky čemu si udržíme svoje lidství dostatečně dlouho, abychom si nepřipadali jako zvířata? Tak prostě nikdo nesmí umřít ... ale kolikrát je mnohem větší utrpení zůstat naživu v návaznosti na podmínky. A The 8 Show je prostě brutální podívaná. A ne kvůli její samotné brutálnosti, na kterou se musí (naštěstí) chvíli počkat. Od začátku se tady dost intenzivně rozebírají rozdíly právě na principu základního třídního postavení a na množství peněz v našich životech. Jsou ty nahoře automaticky šílený zm85i, který musíme nenávidět? A musí se automaticky chovat jako šílený zm85i, jenom protože mohou? A s tím se tady pracuje celu dobu dobře. Protože není přece větší potřeby než mít nad někým kontrolu, nadvládu a užívat si to. Ale ona to po čase začne být nuda, a je třeba roztočit vedlejší kolečka, aby se hlavní kolo mohlo dál otáčet. Celou dobu to totiž působí jako něco, kde máte automaticky vybranou stranu, aby jste se cítili vy jako lidi sami lépe. A to je zatím řeč o rozdílech mezi lidmi a psychických věcech. Potom totiž přijde možnost přejít na fyzickou část nadvlády, je to přece tak snadný. Kdo by odolal? Všichni nebo jenom ty nahoře? Neříká se náhodou, že právě tam nahoře je nejvíc psychopatů? A upřímně, když to přišlo, tak jsem si to neužívala, ale trpěla s postavama ... teda jenom s těma správnejma, protože co si budeme ... on je ten začátek dost manipulativní a rozdělí všechny do jasných škatulek. Prostě dokonalý scénář! Diváci těm nahoře budou přát jenom to špatný! A na to bych si připila! V nejluxusnějším baru ve městě! (Ty kráso, o tom je tak těžký psát bez spoilerů ... ale tímhle způsobem je to neskutečná zábava!) The 8 Show si skvěle hraje se svým divákem a dělá to naprosto luxusním způsobem. Až jsem se místy zpětně styděla, že mi to nedošlo. Ale ... už jenom za to palec nahoru, skvěle odvedená práce. ***** A co dodat. Závěrečná scéna byla prostě top. Vlastně celý poslední díl, který k tomuhle postrkuje stále víc a víc. A když to potom přijde na férovku, tak to prostě zanechá dost zajímavý pocit z toho času stráveným s tímhle seriálem. A jestli se to do téhle doby zdálo málo meta, tak vítejte v The 8 Show. Možná bude druhá série, když se dostatečně ukloníme před publikem. A pokud někdo nepochopil, proč se spoustu věcí nedozvíme, tak by se na to měl podívat znovu, sorry, ale fakt by to potřeboval... ***** PS: Četla jsem jenom čtyři čísla, takže nemůžu posoudit změny a úpravy, ale ráda bych upozornila na to, že předloha začala vycházela v roce 2018. Jenom kvůli kontextu porovnání, které se nabízí tak nějak automaticky, že? Což si tady i čtu. Mě to přijde úplně jinde a fungující na jiném principu. Už jenom kvůli tomu jednomu pravidlu! Jedině to barevné vizuálno, ale to je tím, že lidi prostě mají rádi barvičky! Já taky ;) čím víc, tím líp. A i ta Díra je mladší. Ale děkuji za inspiraci, už mám na listu :) () (menej) (viac)

cariada

Tohle je přesně něco pro mě. Neskutečná psychárna, kdy pořád čekáte co bude dál. Celé to vlastně režírují sami soutěžící, protože mimo několika pokynů hned na začátku, jim nepřijdou za celé týdny žádné pokyny žádný zásah z venku prostě nic. A vše se vyvíjí podle toho co dělají sami soutěží. Co pro pokračování soutěže si jsou schopny lidé sami jiným dělat. Neskutečná nevýhoda byla být v nižších patrech, kdy neměli peníze a jídlo bylo jen to co jim horní patra nechala. Postavy jsou skvěle vybrané. Nejvíc zaujme bláznivá 8 a silná 6 . Co trochu nedávalo smysl či přesněji tam nebylo vůbec ukázáno ani zmíněné. Je jak se do těch pokojů, teda hlavně do 8 patra dostávaly ty věci. Třeba vana vždyť tam musela někde být taky vedena voda a odpad. A to někdo tam musel udělat a zapojit. To samé třeba gauč a velký stůl, to přece nešlo přes ten výtah jen tak dostat. A takových věcí tam bylo hodně. Rovněž by mě zajímalo jak přišli na ty soutěžící, to tam taky není nijak vysvětleno. Jen je ukázáno že dostali SMS či zastavila u nich limuzína. Ale nic víc. Pořád jsem čekal že někdo bude nastrčený, ale ono ne. Jak hra skončí bylo jasné hned, jinak by to ani nešlo ukončit. Pevně doufám že bude pokračování a dostaneme se za oponu. ()

Ingtar2

"We live in society" - alebo Všetky tie podprahovo a na očiach skryté existenčné témy v kombinácii s nadsázkou a absurdným humorom kórejcom vlastným vytvárajú abstraktnú koláž vypovedajúcu o fungovaní spoločnosti. Brutálne situácie striedajúce sa s vtipom a niekedy v priamej spoločnej kombinácií s vokálnou alebo vo svojej podstate až baletnou hudbou. Jasná inšpirácia známejšími dielami ako Squid Game alebo Liar Game, avšak aj Squid Game bolo inšpirované Kamisama to iu tóri. Tiahle kamerové zábery zaznamenajúce atmosféru revolúcie a kontrarevolúcie ako zo Scottovho Posledného Duelu. Herecké výkony len ôsmich(!) hercov na ploche ôsmich epizód nenudia, zabávajú a niektoré kvalitne znechucujú - dávno som necítil obdobnú nenávisť ku postave tak, ako ku 8. Druhú sériu nevnímam ako povinnosť pretože hlavná myšlienka je dostatočne výpovedná už v tejto kapacite, ale ak by vznikla druhá séria osvetľujúca motívy vzniku súťaže, nebol by som proti. Solídnych 9/10, a must watch pre ľudí nechápajúcich slovenskú spoločenskú situáciu. ()

Wancohoff

Dopozeral som to len preto, ze som to mal ako podmaz popri praci na PC... prehravajuci neherci ktorych bolo sice len 8, ale nerozoznal som ich ani v poslednej casti.. strasne sa to chcelo podobat na hru na olihen ale ani zdaleka sa to na nu nechyta.. navyse ani ta ma extra nebavila.. ()

Ahsoka

The 8 show je viac ako vyzerá a to napriek tomu, že je herecky i vizuálne nedokonalý. Je to zjednodušený všeobecný modelový príklad hierarchického fungovania spoločnosti, ale vztiahnuť sa to dá aj ku konkretnejším oblastiam, ako napr. moderné reality show typu Big brother alebo ľudské vnútro a zovnajšok v rámci sociálnych experimentov, či dokonca aj sociálne siete/realita. Na tomto príklade vidíme, že aj v malej rovnocennej skupine ľudí, kde o moci rozhodne náhoda, sa vplyvom vidiny veľkého bohatstva ľudské charaktery dokážu pokriviť za hranicu normálneho zmýšľania a veškerej morálky. Skrýva sa tu hneď niekoľko myšlienok, ktoré by sa dali zovšeobecniť do jednej: najchudobnejší vždy trpí najviac. Účastník č. 1 to v závere krásne ukázal: nezávisí na tom, ako veľmi sa snažil, a koľko času naviac ziskal, aj tak zarobil menej ako tí, ktorí sa na neho nečinne (zviazaní) pozerajú a nakoniec platí najvyššiu daň. A kto za hrou stojí je úplne nepodstatné. ()

KiiWi

Na něco takového jsem dlouho čekal :) Opět brilantní korejská produkce. Místy, ale jen malými místečky, to trošku drhne, ale celkově naprostá pecka. ()

Hapretor

Ze začátku velmi poutavé a zábavné ... i dá se říci chytře a celkem originálně vymyšlené ... později je to spíš debilní, zbytečně brutální, už více nudné a postrádající zajímavou myšlenku a poutavý děj. Konec a závěr vyloženě odfláklý a absolutně nezajímavý a vše tím přišlo vlastně vniveč. Celkově spíše ztráta času ... ()

Rayen1

Zajímavej počin od Jihokorejců. Abych byl upřímnej, bavilo mě to mnohem víc, než Hra na oliheň, možná proto, že to byla zajímavá studie toho, co s lidma udělaj prachy. Jasný, v příběhu je strašně děr, ale i tak to funguje. Navíc - u Olihně bylo jasný už od začátku, jak to dopadne a kdo zůstane ve finále proti komu, tady si člověk nebyl jistej vůbec ničím. The 8 Show je fakt zajímavej počin a doufám, že nebude mít další série, jelikož by se z něj vytratilo to, co na mě působilo celej seriál - tajemno okolo toho, kdo to dělá, proč to dělá, kdo to sleduje, jak to dopadne... strašně oceňuju tvůrce, že se nesnažili násilně tyhle otázky vysvětlit. Působí to mnohem líp, když jsou někdy otázky nevysvětlený... ()

doriana.g

Kdo tu hru vede? Někdo, komu zaplatili ti, co na to mají. Všeho spousta je totiž otravná, začne vás to nudit. Takže si zaplatíte možný masakr.... Klasicky je tu korejský násilník, tlupa hodných a donekonečna odpouštějících a sadistická umělkyně 😁  Mě odradila scéna, kdy vidíme, že pětka/črverka/ - sorry, obě stejné - , by mohla vzít koupající se osmičce tu pištolku vedle vany a prostě jí prostřelit kolínko/nebo obě.  Dodívala jsem se, ale tyhle scénáristické lapsy mi vždycky uvíznou v hlavě a sníží hodnocení. ()

Mancunian

Velmi poutavá podívaná na pár večerů. Postavy jsou zajímavé a i přes celkem očekávanou zápletku ani jeden z dílů nenudí. Moc se mi nelíbila konečná fáze, kde už to bylo přímo absurdní, ale asi se to dá vzhledem k povaze seriálu chápat. Mimo jiné musím pochválit český dabing, který se překvapivě povedl. ()

nervana odpad!

Po 4 dílech na to koukám už jen kvůli přítelkyni...Aby se jeden celej díl řešili skutečný hovna, další díl běhání po schodech a jindy jak tu hru hrát úplně bez násilí, aby se po 2 minutách co to zmínili začali mlátit bejsbolkama do hlav, to pro mě byla poslední kapka, postrádá to pro mě naprosto logiku v mnoha ohledech. Tohle můžou natočit jen Asiati... ()

flyer.nick

Z poloviny děsná vykrádačka, čerpá to snad úplně ze všeho, Hry na oliheň, Díry, Saw i Mechanického pomeranče. Z té druhé poloviny je to napínavé, plné zvratů, hodně promyšlené. Ale chybí tomu spousta vysvětlení, na konci jsou samé otazníky a záhady, o hře, jejích tvůrcích nebo divácích a sponzorech se nedozvíme nic. Herci jsou teda mizerní, nevím jestli schválně nebo opravdu tak špatně hrají, ale jejich postavy jsou klišoidní, nesympatické a kýčovité. Ale i přes ty nedostatky to stojí za to vidět, je to asi nejdrsnější ze všech podobných seriálů posledních let, tenhle žánr korejcům sedí a jde. ()

Tadas

Smíchejte seriál Squid game a k tomu filmy - Díra a Joker a vyjde vám The 8 Show! Napětí, výborný příběh, gradace až do finále. Možná jen té brutality tam bylo místama až moc. ()

krisikowa

Meh. Ne, jako je to koukatelný, že je to obšlehnutý koncept Olihně s rozpracovanými motivy na třídní boj, to mě zase tak neuráží, ale nenabízí nic nového nebo nic navíc a to mě mrzí. Snad nebude točit pokračování. ()