Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

Kuny27

no, tak tohle je mazec, takhle oškubat mafiána, to jsem ještě neviděl, a ta zápletka, to je prostě paráda... co dodat, prostě co nejrychleji se na to koukněte :d ()

toy79

Jednoznačně nejlepší film, jaký jsem kdy viděl. Dvojice Newman - Redford je nepřekonatelná a nezapomenutelná!!! Zápletka, obsazení, hudba a hlavně pointa - absolutní špica. ()

Rudinsky

Najväčšou chybou tohto filmu je jeho názov. Pretože z neznámych príčin som ten záver vo svojej podstate tušil, no aj napriek tomu si film drží humor a napätie do úplného konca a vo veľkom štýle vyráža dych nielen ústrednou dvojicou, ale aj rokom, v ktorom bol natočený. Redford je dobrý, to áno, ale to, čo tu opäť predvádza Paul Newman je jednoducho radosť pozerať. Obzvlášť na perfektnú scénu pokru vo vlaku! Nie je o čom ()

Billie777

Skvělé herecké výkony Newmana a Redforda na které se navíc i hezky kouká. :-) Dokonalý film, kterému nemám co vytknout a hudba je geniální sama o sobě. Bez ní by to nebylo ono. :) ()

Mistickzz

Parádne od začiatku až do konca vďaka dvojici Newman-Redford, atmosfére a skvelému príbehu. Ten ma pár krát dostal do slepej uličky a bez dychu som čakal, čo bude nasledovať. Tento film patrí právom medzi kultové. 88% ()

xaver

Hodně povedený film. Těžko hodnotit, co je lepší, námět a scénář, režie, herecké výkony. Jedno lepší jako druhé dává dohromady skvělý výsledk. Newman s Redfordem prostě excelují. Gangsterka parádně šmrncnutá komedií, kdy dva pošukové si vůči mafii dovolí skutečně hodně. O to je to zábavnější a navíc korunované nádhernou hudbou. 95 bodov. ()

simbaslon

Naprostý skvost a jeden z mých top filmů vůbec. Dvojka Redford - Newman dokonalá, hudba dokonalá, příběh dokonalý a grandiózní finále si z mého pohledu nic jiného než 5* nezaslouží. ()

Zagros

Příjemně natočený pohodový film. Chybí tomu více napětí a možná trochu přesah, ale jinak je radost se na to koukat. Zarazila nás jen jedna nesrovnalost. Na jednu stranu hlavní záporák nahání Johnyho a na druhou stranu s ním jedná z očí do očí. To by si on ani nikdo z jeho goril nevšiml, že jde o stejného chlápka? :-) ()

Loki_Six

Kid Twist - Now how do you want to work this? Flat rate or percentage? Benny Garfield - Who's the mark? Kid Twist - Doyle Lonnegan. Benny Garfield - Flat rate. ()

iXtr3m3

Vynikajúci retro Dannyho parťáci. Výborné duo hlavných hrdinov, hravá a pritom napínavá freska z dôb dávno minulých, kedy všetkému ešte nevládli siete a internet a dali sa "vykonať" takéto "podrazy". Skvele napísané, skvele zahrané, skvele natočené. Čo viac si priať. Ako sa mohlo stať, že mi tento klenot tak dlho unikal pozornosti? :) ()

Callas

9/10 Skvělá titulní herecká dvojice Redford, Newman a promyšlený scénář, to jsou pro mě hlavní dva pilíře tohoto filmu. Je to pro mě další z perfektních starších filmů, u kterého si říkám, zaslouží si to moře tuctových paskvilů produkovaných v současné době pojmenování "Film" ? Takovémuto dílu lze jen těžko něco vytknout, bavil jsem se celou dobu a odešel jsem z pocitem určitého povznešení a radosti. ()

Revolver

Tak tohle se jen tak někomu nepovede. Nejdřív George Roy Hill natočí Butch Cassidy a Sundance Kid a 4 roky na to tohle. Podraz je klasická oldschool krimikomedie s naprosto geniálním scénářem, který vyvažuje krimi s komedií v naprosto přesném poměru. Výprava má na filmu více než velkou zásluhu a filmu dává skvělý nádech 30tých let. Ovšem na celém filmu je nejlepší ústřední duo Newman+Redford, kterými bych se nechal podrazit s potěšením. Sakra proč se tahle dvojka nesešla víckrát?!? ()

Rssa

Krásně staromilský snímek, který opět těží z chemie mezi Redfordem a Newmanem. Ocenit se musí i Robert Shaw jako záporák. Jemný humor spolu s fungujícím příběhem dává filmu šmrnc. 80 % ()

showxman

Ve své době musel být Sting naprostá bomba zejména kvůli obsazení dvou velkých filmových star té doby. Newman a Redford vskutku rozehráli koncert, na který je radost se dívat, když se k tomu přidá perfektní hudba, která se stala legendární, a jejíž ústřední motiv zná dnes každý, dá se pochopit to oscarové šílenství, které ovládlo USA na počátku roku 1974. Škoda průhledného scénáře, kterému chybí výraznější zvrat, jenž by si tento snímek bezpochyby zasloužil. Tuhle příjemnou zábavu oděnou do retro hávu lze směle doporučit, stejně jako britský seriál Podfukáři (mj. jeden z dílů první série je inspirován a vzdává hold právě Podrazu), který se nese v podobném duchu. ()

I.AM.NOT

Dvěma slovy: PERFEKTNÍ SCÉNÁŘ! A dále snad jen, že je opravdu perfektní, z čehož těží celková pohodová atmosféra filmu. Vše působí elegantně a nablýskaně a přesto je ve filmu tolik špíny. Paul Newman mě jednou uzemnil (nepatřím mezi jeho obdivovatele, ale tady nemám výtky) a zbytek herců je též perfektní. Vše podtrhne konec, který snad nikdo nečekal. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)