Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

PROROK14

Pekná podívaná, ale žiadna extratrieda. Príbeh sa mi páčil a aj koniec bol fajn. Občas sem tam som sa aj zasmial na pár dobrých hláškach. V celku tento film pôsobí veľmi príjemne a našťastie aj vďaka priaznivej dĺžke nenudí. 80% ()

maseer2

kultovní western o dvou "správných" lumpech, kteří jsou takoví sympaťáci, že jim ty jejich vylomeniny člověk snadno promine :) ()

Tommassi3

"Zase se chystáte na vlak, Butchi ??" - "No jo, došly mi prachy !!" - "Jak je to možný ??" - "Nevím !! Celej život dřu jako mezek a nemám ani floka.." ;) ()

Hwaelos

Od poloviny filmu, jsem si říkal: "Co je tohle sakra za úlet?" Přerušení dobrodružné linie na divokém západě odjezdem kamsi do jižní Ameriky. Ale kvůli tomu konci jsem jim to musel odpustit. Možná to není tak dobrý western jako kdyby ho točil Leone, ale zato tyhle dvě postavičky si zapamatujete. ()

Terva

CITÁT - Kdyby to byly moje peníze, pane Butch, nedal bych si je ukrást od nikoho radši, než od vás........... Film se mi zdá moc jednoduchej až dětinskej, se spoustou nudných pasáží. První půl hodina ještě jakž takž šla, ale další část to už je jen pronásledování a útěk. Tato část je nezáživná. Událost okolo 90 minuty mě naštvala a přestal jsem jim fandit. Jak tohle můžou udělat zloději, zlodějům ??....že sekali dobrotu ??.....to jsou jen kecy. Od této chvíle jsou mi ukradený...........stala se z nich jen vybledlá fotografie. ()

Johny_fork

Přátelství až za hrob v nejromantičtější možné podobě. Dokonalé herecké obsazení a svérázný smysl humor (loupení bolivijské banky bez znalosti španělštiny je kulervoucí). ()

Pink.Panther

Film nového Hollywoodu kdy byly koncem 60. let krom orientace na mladé publikum oživeny klasické žánry, ve filmech se objevilo více násilí nebo komediální prvky. Jedním z takových úspěšných filmů byl např: Bonnie a Clyde a vznikl tak i tento film s novou hvězdnou dvojicí Redford-Newman a na western s nezvykle komediálně laděným životopisným příběhem. Soundtrack k filmu je poměrně úsporný, ale když zazní tak je to hned velký hit konce 60. a začátku 70. let Raindrops Keep Fallin nebo výborná scatovaná melodie South American Getaway . Zhodnocení filmu je prosté: nejlepší westernová komedie co kdy byla natočena. Produkce: Campanile Productions ()

Marek1991

Dvojka na ktorú sa nezabúda. Humor, hefty, pomýlené hodnoty zdedené a vžité, ktoré sa snažia zmeniť, ale akosi im to nejde. Dobrodružná výprava do Bolívie, prepady vlakov, jeden rýchly strelec, druhý mysliteľ, obaja srandisti a k tomu pekné dievča. Newman a Redford v príbehu o divokom západe, ktorý zažíva svoje posledné slávne pištoľnícke obdobie. Časy banditov sú u konca a to isté nastane aj tejto dvojici, ktorá sa nie a nie zmeniť a tak aj dopadne, no tí Bolívijčania nie sú až tak hlúpi domorodci a po záverečnej scéne mi je jasné, že žiadna Austrália nenastala a navyše film podľa skutočného príbehu, čo k tomu viac dodať? Zábavný a živý western o chlapíkoch, ktorí utekajú pred svojimi prenasledovateľmi, no zločin nezostane bez potrestania. ()

corpsy

Western, alebo skôr antiwestern, ktorý by bol len niečim polovičným nebyť Newmana a Redforda. Nieje to bomba, ale je to milé a pekne natočené. Na svoju dobu a značnú popularitu hlavných predstaviteľov dosť nekompromisný záver. ()

Torision

Ke svýmu hodnocení bych rád dodal dvě věci. 1) Tenhle film jsem viděl poprvé až teď, koncem roku 2012 a ve svých dvaadvaceti letech, takže k němu (narozdíl od spousty zde hodnotějících) nemám sebemenší sentimentální vztah z dětství. 2) Nemám rád obecně westerny. Chtěl jsem to zkouknout spíš ze zajímavosti a přemejšlel jsem, za co asi tak budu dávat ve finále hvězdy. Po skončení filmu si spíš říkám, jestli je sebemenší důvod nějakou hvězdu vůbec ubírat. Je to hrozně příjemně laděnej film s hercema, jejichž charisma by se dalo krájet a kterej mi kdykoliv chtěl vytesal úměv na tváři. A jehož konec mě fakt dojmul. Perfektní. Nemám co dodat, snad jen, že po tomhle dávám starejm westernům ještě šanci. ()

F.man

Tak jsem KONEČNĚ viděl Butche Cassidyho a Sundance Kida (leden 2009) ... A zpětně nechápu proč mě tenhle kousek pořád míjel. Skvělá pohodová atmosféra "taktrochujiného" westernu, ve kterém excelují perfektně napsané a ještě lépe sehrané postavy Paula Newmana (Butch Cassidy) a Roberta Redforda (The Sundance Kid) mě totálně dostala. Pět hvězd a další brzká projekce jasná. Btw. Katharine Ross je ženská kterou by chtěl snad každý chlap :) Kid, the next time I say, "Let's go someplace like Bolivia," let's GO someplace like Bolivia. ()

PauloZ

Westerny nepatří mezi mé nejoblíbenější témata, ale tento je moc povedený! Taková dvojka v hlavní roli a tak hodní gangsteři se jen tak nevidí, naprostí sympaťácí, částečně i ňoumové bych řekl. Vykrádání banky v Bolívii byla prdel a spousta vtípků během filmu, které film staví na jinou úroveň taktéž. Příjemně strávené dvě hodiny, ale na Podraz to nemá :) ()

Džany

Paul Newman a Robert Redford....dvojica stořená samotným filmovým bohem. Western....asi nejlepší žánr (určitě můj nejoblíbenější). Dát tyhle dvě věci (respektive tři) dohromady a opepřit to režisérem Georgem Royem Hillem, to znamená vytvořit jeden z nejlepších filmů vůbec. Tleskám. ()

Cimr

Souhlasím se vším, co je tu napsáno - výborná jízda na kole podbarvená skvělou písničkou, výborní Newman a Redford, úžasný závěr... Ale narozdíl od ostatních je mi to asi málo. Nebo to bude spíš tím, že nemám rád westerny. Ale uznávám, že Butch a Sundance jsou chlapíci do nepohody, je to pěkná pohodovka na podzimní večery s opravdu povedeným závěrem: "Počkej chvíli. Neviděl jsi tam LaForce, že ne?" "LaForce? Ne, proč?" "Díkybohu. Už jsem si myslel, že máme problém..." ()

baribal

Postupem času nacházím zalíbení ve westernech a to mě vedlo ke znovu shlédnutí Butche a Sundance. A jsem nadšen, sice byl příběh jejich parťáctví trochu jinak podán než jaký byl ve skutečnosti, to však nic nemění na tom, že tohle je příběh o jedné z nejlepších dvojic, které kdy byli uvedeny na stříbrném plátně. Mimochodem byl Butch velkým vizionářem plankingu. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)