Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

Faila

Jak já nesnášela westerny, jak já se na tohle zanic nechtěla dívat, jak já proklínala svou rodičku, že mě do toho nutí a jak moc jsem nakonec děkovala nebesům, že mě k tomu dokopali. Dokonalost, tenhle snímek je čistá dokonalost. Výprava bere dech, hudba neztrácí s dějem ani na chvíli krok, a není možné Newmana s Refordem sledovat se zavřenou pusou, neboť to, co spolu v tomhle snímku předvádí, je opravdu neskutečné. Neskutečně úžasné. ()

Shredo

Už len herecké obsadenie navodí kvalitu filmu, no napriek tomu boli momenty, pri ktorých som sa nudil. Holt, na tento tip filmu asi budem musieť ešte dospieť . R.I.P Paule :( ()

DannyBoon

Už vás někdy povozil Paul Newman na kole? Hit that. Can I move? Move? What the hell you mean move? I'm better when I move. A samozřejmě závěr. Kdo ho neviděl, jako by neuměl plavat. ()

Narsill

Veľmi kvalitne zpracovaný príbeh Cassidyho a Kida. Ústredné duo je dokonalé a prežívate s nimi každú napätú situáciu, no zároveň sa budete nesmierne baviť. Veľmi sympatický western s dnes už legendárnym soundtrackom "Rain drops keep falling on my head" a scénou v ktorej sa Newman preháňa na bicykli a originálnym záverom. ()

GMVajgl

Jeden z filmů, které komunisté koupili, a které se hrály v československých kinech. A tak ho viděl můj otec někdy v roce 1975 s pionýrem. Je docela jasné proč se komunistům líbil - v podstatě oslavuje hedonismus. Dva hlavní protagonisté jsou sice sympaťáci jak blázen, jsou charismatičtí a vždy skvěle oháknutí, ale kradou, hrají karty, holdují alkoholu a děvkám. Ani po těsném úniku před smrtí (či spravedlností) se nepoučí a pokračují dál v krádežích. Filmu tak v podstatě úplně chybí jakýkoli příběhový oblouk (story arc) a jsou to tedy 2 hodiny útěku a zdržování očekávatelného konce. I když někdy jsou i takové příběhy velice poutavé - viz Vrchní, prchni! (1980) nebo Catch Me If You Can (2002) nebo The Wolf of Wall Street (2013) ()

filmer

Butch a Sundance jsou děsný sympaťáci, kterým byste ty peníze nakonec možná sami dali, když vidíte jak úmorně se k nim dostávají. Psát o konci, který se stal klasikou, je zbytečné... Butche a Sundance jsou pro me z jistych duvodu kultovnim filmem. ()

shulooo

Co dodat, westernova klasika s dokonalym hereckym vykonom Paula Newmana a Roberta Redforda, vtipne hlasky a uzasna hudba (hlavne Rain Drops Keep Falling On My Head... ) ()

Kaučuk03

Ačkoliv to asi není správné, hlavním dvoum představitelům prostě musíte fandit. No a ten konec... jedno z nejlepších zakončení ve filmu, které jsem možná kdy viděl. ()

Aftermatch

U tohoto filmu se sešli tři titáni světové kinematografie, skvělý režisér George Roy Hill, hvězdný herec Robert Redford a nezapomenutelná ikona žánru dobrodružných westernů, můj oblíbenec, Paul Newman. Výsledným produktem tohoto tria je napínavý, svižný film, který i když uvidíte pouze jednou, nikdy na něj nezapomenete. Filmové hlášky hlavních hrdinů jsou legendární, např.: ( Butch a Sundance na skále utíkají před pronásledovateli ) Butch: Skoč! Sundance: Ne! Butch: Co je? Sundance: Neumím plavat. Butch: Co se bojíš? Stejně se zabiješ pádem. Na to se prostě nedá zapomenout. Pro mě jasně nejlepší film. ()

Shona

,,Neviděls tam venku Leforse, nebo jo? Leforse? Ne. To je dobře na malej okamžik jsem myslel, že máme problém." Frajeři až do konce :) Western z největší hustotou hlášek a nejsympatičtější dvojkou padouchů. Některé scény z paměti jen tak nevymažete, stejně jako krásnou Katharine Ross. S Podrazem Hillův nejlepší film. ()

Miki68

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů vůbec. A kdo tenkrát mohl tušit, že Georgi Hillovi se o čtyři roky později povede se stejnou hereckou dvojící ještě lepší film (Podraz)? ()

Jeand´Boa

Kdyby western, pochybuji...toto není klasický western...toto je naprosto zajímavý film...část vytvořená coby roadmovie, kdy sympaticky ztvárnění hrdinové utíkají před čímsi...co to je, to většinu času nevíme, vlastně jen sledujeme hlavní dvojici, jak jede přes kopce a doliny - nic víc se tam neděje. Ale i tak je to věru zábavné, což je právě tím uměním - z naprostého nic udělat nezapomenutelnou věc...Zábavný je i zbytek filmu - únik do jižních krajin - chvilka snah a stejně návrat k nepoctivému řemeslu, což vyústí památnou závěrečnou scénou, o níž mohu být dohady, jak vlastně dopadla, ale to je asi tak všechno, co se může dít - snad ještě vedle provolávání slov chvály na tento netypický western... ()

Skleni

Za prvé musím povedať, že 5 hviezd tomu nedám ani bohovi. To proste film na to nemá!. Ja neviem prečo som tak sklamaný z tohoto filmu. Možno pre tie hodnotenia. Ale tak ja fakt neviem. Stalo sa mi to čo pri Scarface. Proste dobré to je?! Ale nič prevratné a miestami aj nudné. Utekanie pred prenasledovateľmi mi prišlo priam až úbohé. Časté striedanie lokality je ako u veľkofilmu no tu mi to nesedelo. Proste to bolo chaotické a nemiestne pri takomto druhu ako je western. Zachraňujú to iba hlavný herci a niektoré krásne momenty filmu ako odpaľovanie druhého sejfu vo vlaku. to bolo paráda:-D. Ešte teraz sa smejem:) 76% ()

Torgal

Neskutočné ako tento 40 rokov starý film výborne funguje aj v súčasnosti, hoci sa filmová reč za tú dobu veľmi zmenila. Tomuto snímku ale ani dnes nič nechýba - má výbornú kameru, skvele napísané dialógy a hlavne dvoch charizmatických sympaťákov Newmana a Redforda. 9-/10 ()

Pesosek

Tenhle film byl pro mě velký zklamáním. Záběry ala němý černobílý film mě nudily a celkem mě film ve své druhé půli neskutečně nudil. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)