Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

Stružák

Fantastická atmosféra, výtečný hudební doprovod, skvělý příběh a pár vtipných hlášek jsou zárukou úspěchu. Když tento arzenál dostane do ruky Paul Newman a Robert Redford, vznikne legenda. ()

Rssa

Buddy movie z 60. let, dva z největších sympaťáků starého Hollywoodu a příběh o chlapském a pevném přátelství, které nerozbije ani žena ani jejich pronásledovatelé. A poslední scéna se zapsala do kronik světového filmu. 85 % ()

Paity

Přežili "poslední scénu" nebo nepřežili. Otázka stará jak film samotný. Dokonale nesourodá dvojka, která se stala legendou. Dodnes jde podle mého o nejlepší snímek obou hlavních protagonistů (Paul Newman, Robert Redford). A ještě něco hudba rozhodně stojí za povšimnutí. Donutíte se jí ale více vnímat až tak po třetím shlédnutí. Musím dát ale za pravdu někomu, kdo dříve psal, že film je občas překombinovaný a bez některých pasáží by se tento počin určitě obešel. Přesto skvělá podívaná. ()

Hanys_

Newmanovi a Redfordovi to společné hláškování dost sekne a nebýt pro mě slabší pasáže v Jižní Americe, tak tenhle perfektní buddy movie dostane celých pět ran. A ten konec - ten je vážně po právu legendární. 8/10 ()

F.W.Colqhoun

Už jsem myslel, že máme problém. Film jsem si pustil v dvojprogramu s Jules a Jim, více méně instinktivně, aniž bych si předem uvědomil podivné spříznění trojúhelníkem, abych tak řekl. Bylo potom zábavné sledovat, jak umístění ženské postavy mimo piedestal, vícero méněro na vedlejší kolej, téměř automaticky posouvá žánr od dramatu ke komedii přesto, že bodycount zůstává ve výsledku stejný. Ve srovnání, byť umělém, Hillova ne-westernová kovbojka vyhlíží spíš jako perfektně udělaná klukovina. Když jsem jako asi 12tiletý viděl film před nedávnou reprízou naposledy mi samozřejmě vyhovovalo, že se spíš než o dobře vystavěný film jedná o dvěma übercharismaty promazávaný eintopf ne zrovna dobře napojených skečů, z nichž ten nejznámější (Newmanovo vyvádění na kole), trčí z filmu po všech stránkách nejvíce. I když mi to tentokrát vyhovovalo méně, na absolutní hodnocení to bohatě stačí. ()

Miller

Rozkošný filmeček, který plyne jako voda, která je modrá jako Newmanovy oči. Více méně se tam nic nedělo, ale mě to bavilo. Westerny miluji. Paul Newman opět sympaťák, Robert Redford poprvé sympaťák, slečna celkem dobře hraje. Navíc je zde krásně vykreslená naivita a sentimentlita, a samozřejmě, že i kostýmy, hudba a masky, a fauna. Zkrátka pěkný snímek. "Musím, a stejně neskočím!". 85% Rotten Tomatoes: 92% | FDb.cz: 87% | kfilmu.net: 97% | IMDb: 81% | Kinobox: 80% | průměr: 87% ()

pjotr76

Dle mého názoru nejlepší westernová (tragi) komedie všech dob a dva nejsympatičtější zločinci v dějinách kinematografie. ()

Ještěřák

Jedinečný a nenahraditelný western s klasickou N&R dvojkou, která by uhrála patřičnou drámu snad i kdyby byla 2 hodiny s kameramanem zavřená na záchodě. Režijně to však na Leoneho bomby, zejména pak ONCE UPON A TIME IN THE WEST, nemá. ()

Bafo

Nehodlam hodnotit film... Jen nechapu proc sem nekdo pise konec... Ono je to dejme tomu docela jasny ale prece jen... Kdyz hend druhej popr ctvrtej koment v rade je o tom jak to skonci tak to me dokaze nasrat... pardon... ()

Crackonosc

Příjemý snímek o páru "správných" chlapů, kteří se nezapomenou pošťouchnout v pravou i nepravou chvíli. Newman ani Redfort neumí zahrát špatně, takže co se hereckých výkonů týče, není co vytknout. Celkově je všechno povedený a takový správně při zemi, že i tý poslední -na poměry filmu- megapřestřelce se dá věřit. U mě to neni úplně čistých 5*, ale je to spíš k nim, než ke čtyřem. Díky Chrustynovi, že ke mě tyhle sympaťáky dostal! ()

kobe6

Respektuji klasiku. Oba zlodějíčkové byli skvěle zahráni a každý jednoduše poznal jací jsou. Nevěděl jsem, že existuje i vynikající NeLeoneovský western a jsem moc rád, že je tomu jinak. Vtipné scény, napínavá akce, oscarová píseň a neopomenu krásný konec. ()

Prochy38

Není to western jako Tenkrát na západě nebo Hodný, zlý a ošklivý. Ovšem kouzlo má neuvěřitelné. Obrovský podíl na úspěchu má hlavně herecká dvojice, to asi uznáme všichni. 5* nedám jen proto, že takto si westerny nepředstavuju. Film to byl ale úžasný. Hlavně poslední záběr, ten je výborný. Líp to režisér udělat nemohl, vážně. Trochu mi vadily některé zvukové stopy, ale to bude asi spíše záležitost věku filmu. Snad. Páč totální ticho při příjezdu armády je fakt divné. ()

J*A*M*A*L

Tímto skvělým snímkem jsem se začal koukat na westerny.Precizně natočený western s hereckými legendami z westernů o legendách divokého západu.Filmy z divokého západu nejsou moc pro mě, ale je fakt že to jsou krásné a legendární filmy a tento film to rozhodně byl.97% ()

Drirr

Westernová klasika, která se stala nesmrtelnou. Nezapomenutelné scény (na kole, závěr), sedící hudba, skvělá herecká dvojice. Ten film má prostě kouzlo a sílu, která přebíjí i viditelné nedostatky (rozkolísaná kvalita dialogů, místy trochu podivně vystavěný děj) a jde rozhodně o jednu z nejmagičtějších podívaných americké kinematografie. její kouzlo se ještě zvyšuje s totální dekonstrukcí a zároveň destrukci romantiky v dnešních akčně pojatých či rovnou westernových snímků. A za to nelze než 90 % ()

Itar

Proměnlivě humorný až osudový film, celou dobu ale výborný jak režijně, tak herecky. Jen škoda, že se Newman s Redfordem setkali jenom dvakrát. Závěrečný rozstřel by snad snesl i tu šestou. ()

Darth Maul

Skvelé! Krásny, milý a sympatický western. Ústredná dvojica si musí získať srdce každého diváka. Nevšedné dielo s legendárnymi scénami a nádherným záverom. ()

Schuldiner

Tak po dlouhých letech viděno znovu... a opět mám pocit, že nebýt skvělé dvojice Newman / Redford, byla by to asi nuda. Takhle je to příjemný, kvalitně natočený a moc dobře zahraný film. Díky těm dvěma! Kteří mě fakt baví... Ale žádný vyložený zázrak to jako celek není. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)