Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

Honzíno

Dokonalé. Čas od času mě nějaký snímek prostě totálně dostane a já nejsem pomalu ani schopen zjistit proč. Úchvatné záběry v perfektních scénách v krásném filmu. Co víc si přát. ()

Sfinkter

Tihle dva chlapíci se jen tak něčeho nezalekli. Když si jste jistí něčím, co chcete dělat, jděte klidně proti zdi. Oběma to tenkrát fakt seklo. ()

capák

Film, na který se vždycky kouknu rád znovu a znovu. Skvělá pohodová atmosféra, ústřední dvojice, kterou si nejde nezamilovat, a několik nezapomenutelných scén (cirkusové číslo na kole s písničkou B.J. Thomase a především závěrečná scéna, která patří mezi mé vůbec nejoblíbenější). Zajímavé je také sledovat, jak podání filmu převrací divákovo vnímání postav - Butch a Sundance jsou zloději, později i vrahové, a přesto jim celou dobu fandíme a na konci i uroníme slzu. ()

ivan_drago

Neuvěřitelná klasika klasik, kde je vlastně obyčejní příběh dvou zlodějíčků podáván s takovou lehkostí a nadhledem, že je to prostě klasika, spousty hlášek a parádní a napínavá akce. Scény jsou natočeny s hravostí a slouží hlavně k exhibici hlavních hrdinů v podání okouzlujících Newmana a Redforda. Nezapomenutelné.... ()

žvanimírek

Dva králové svý doby se potkali na divokém západě a vznikl jeden z nejlepších westernů vůbec! Film, který je možno vidět x-krát a neomrzí, mezi Butchem a Sundancem funguje nepopsatelná chemie, která vás na chvíli "zastaví", osloví, chytne a nepustí! ()

Mirokukii

Pěkný a velice napínavý western o dvojici pronásledovaných banditů, kteří se nejsou schopni vyvléci ze svého "řemesla". Balada dvou hereckých es-Newmana a Redforda, doplněných o krásnou a neméně herecky zdatnou Rossovou. Nenudící a zábavný se strhujícím finále. Snímek, obsahující jednu z nejznámějších filmových písní vůbec. ()

Helmutek

Moc příjemná záležitost s víc než sympatickou ústřední dvojicí (předevšim bezprostřední Newman mě bavil fakt moc). Pochybuju ale, že ve mně za pár měsíců zůstane víc než právě "jenom" ten pocit, že to prostě bylo fajn. Na co ale nezapomenu určitě, je skvělej soundtrack - není klasicky westernovskej, přesto ale k filmu padne parádně. Výbornej je i snénář, hlášek tu byla opravdu spousta. Asi sice nepochopim, jak to tady může mít stejně procent jako třeba The Good, the Bad and the Ugly, ale jinak to za zkouknutí určitě stojí. WTF moments: Sympaťáci nesympaťáci, nechápu, jak se mohli celou tu dobu oba najednou motat kolem jedný ženský a zůstat nejlepší kámoši, aniž by se u toho ze žárlivosti začali nenávidět, zabili se nebo něco podobnýho. A jak u toho dokonce mohli vypadat, že jim to takhle ve třech nevadí. ()

Johnny.ARN

Mám pocit že žáner western sa námetovo vyčerpal ešte skôr ako začal. Majú tri zápletky a tie dookola točia. Som asi rád, že nežijem v tej dobe, kedy to kraľovalo. Toto som si pozrel len kvôli skutočnému príbehu a chuti, dozvedieť sa niečo nové. Prvú polku som bol ale milo prekvapený. Vtipné, nápadité, so spádom, bez zádrhelov, scéna s vlakmi skvelá. Potom sa od toho prenasledovania posere. Ťahá sa to jak sopel z nosa, hlavne Bolívijská časť, totálne to stratí tempo, esprit postáv vyšumí a vy a už modlíte, aby to skončilo. Našťastie to nemalo ani dve hodiny. Ústredná dvoja sú ale sympaťáci na danú dobu,s nejakými svojimi rysmi a charakteristikami, ktoré si držia do konca. Neužil som si to, ale nevypínal som to znechutený a to je po Leonovi asi úspech. 3 z 5 ()

lennyd

Butch Cassidy (Paul Newman) a Sundance Kid (Robert Redford) jsou členy gangu "Díra ve zdi". Přepadání bank a vlaků jim jde tak od ruky, že se jednoho dne "někdo" naštve, a nasadí na ně partu stopařů složenou z nejlepších policajtů v americe. Butchovi a Kidovi začne být země horká, tak utečou do Bolívie, kde pokračují ve svém výnosném řemesle... Když jsem film jako dítě viděl poprvé, tak mi v paměti nadlouho uvízla závěrečná scéna. Strávil jsem mnoho večerů přemýšlením, jak hrdinům pomoct (nechat vojáky vystřílet všechny náboje, atd..). Nu .. jeden z nejlepších westernů všech dob, kterému vévodí výkony obou hlavních hrdinů. "Zlodějské" scény jsou perfektně proloženy odpočinkovými momenty (skvělý Paul Newman a jeho nové kolo :). K tomu dokonalá hudba (i když je jí málo) .. nemůžu dát méně než 5* ()

youtoo18

Tak toto je môj najobľúbenejší western. Oboch „kovbojov“ režisér vykreslil geniálne - divák ich skratka ma rád a tak to má byť. Vynikajúci Paul Newman a čo sa týka Roberta Redforda tak to je asi jediný film, kde sa mi páčil jeho herecký výkon. No a záver filmu, hmm, tak ten musíte vidieť. Music by: Burt Bacharach ()

drederik

Pro mě nejlepší western všech dob. Spousta nezapomenutelných scén, výborná hudba, ale hlavně skvělý Newman. Pokaždý, když slyším písničku Raindrops Keep Falling On My Head, vzpomenu si na Paula na kole. ()

danoo

Absolútne odzbrojujúce spojenie inteligentného scenára, obratnej kamery a hviezdneho obsadenia. Skrátka westernová legenda. ()

elanius

(24/2013, BluRay720p) / Celkovo film vnímam ako kúsok zameraný predovšetkým na atmosféru a friendship dvoch hlavných postáv. Akcie pomenej, napätia takmer vôbec. Je to proste filmík na príjemnú spomalenú nedelu. (8/10) ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)