Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

Morloth

Jedinou chybou tohoto filmu je to, že oba pánové zřejmě ono vyběhnutí ven nepřežijí, i když kdo ví, vždyť venku přece žádný Laforce není. Rain drops fallin' on my head a jízda na kole je slast a dál a dál a dál... ()

(mOnkey)

Paul Newman ani Robert Redford nejsou zrovna prototypem slušných hochů, ba právě naopak, jsou to desperáti, kteří se ženou za penězi a majetkem opravdu vehementně a od jejich úmyslu krást a přepadávat je nikdo a nic nemůže odradit. Oproti třeba Sedmi statečným jsou jejich charaktery vybroušenější (poněvadž mají více prostoru), mají daleko větší hloubku a co si budeme povídat, jsou i zábavnější. Přestože jim jde většinu času o krk, neodpustí si chrlit hlášky s takovou kadencí, že by se i Arnieho kulomet zadýchal. Hudební složka už není tak magická a výrazná jako u jiných westernů (což bude možná taky tím, že tohle je daleko spíš dobrodružný film ve westernových kulisách), ovšem Butch a Sundance těží z bezchybné, nevtíravé režie a několika svěžích filmových metod (statické záběry, "dobové fotografie" podbarvené "saloonovými" melodiemi a podobně). 85% ()

Lischai

Výrazně mi scházela hloubka témat a gradace filmu. Napřed kluci loupí v severní Americe, pak je neskutečně dlouho honí po prérii, pak loupí v jižní Americe, a pak to skončí. Film dopředu táhne jenom charisma herců a jeho slavná pověst, jinak nic. Když se objeví nějaká skutečně zajímavá situace - zejména kolem učitelky - vždycky je dvěma humornými replikami pohřbena hluboko pod zem. Ať už je to "zkusili jsme se život poctivě", "na založení rance musí být člověk mladý" nebo "kdybych tě potkala prvního" -- na jednu stranu je filmu ke cti, že se vyhnul veškerému patosu (dokonce i líbivou Raindrops keep falling rozbili cirkusovou mezihrou), na stranu druhou tím přežehlil všechna témata filmu do rovné placky, kde jediný reliéf vytváří humorné hlášky. ()

Martin741

Pre mna su Butch Cassidy a Sundance Kid v podani Paula Novomuza a Roberta CervenehoForda /The Chase, Bose nohy v Parku/ jednym z najlepsich westernov vsetkych dob. Posledna scena nezabudnutelna, a navzdy sa zapisala do dejin kinematografie. 100 % ()

M.i.k.e

další letitý rest odmazaný a spokojenost. Klasický western si sice představuji trošičku jinak ovšem nic to nemění na tom, že Butch se Sundancem jsou ve finále příjemným filmem, který neuvěřitelně táhne dvojice Redford - Newman. Ta by mohla charisma rozdávat a když se k tomu připojí dobře napsané dialogy a fakt, že ač šlo o bandity, byli to vlastně celkem sympaťáci, tak to dohromady klape natolik dobře, že i ta jedna slabší pasáž není ničím co by něčemu vadilo...80% ()

Petoss1

Výnimočný film so skvelými hercami, vtipom a jednou krásnou piesňou ktorá ešte viac vyzdvihla kvalitu film. Niekto by možno čakal že tam bude menej vtipu ale tu to presne zapadlo a dobré hlášky tam sú a sú vtipné. Celé sa to nesie v takom príjemnom duchu, do ničoho Vás film nenúti, charizma hercov ma dostala a skutočne som si z neho odniesol silný zážitok ktorý sa ešte zvýšil záverom. 90% ()

MrPierc

Film je o dvou psancích, kteří život neberou vážně a chtějí si jen užívat, podmalování krásnou hudbou. Konec už tak růžový není a je dost hypnotický. ()

Skleena

Western, který snad ani westernem není. Oba hlavní představitelé hrají natolik přesvědčivě, že netrvá dlouho a divák krom obdivování jejich "podlých" lupičských metod začne mimoděk oběma držet palce a snad se i obávat každého metru, který z náskoku ukrojí jejich pronásledovatelé. Scény s jízdou na kole (o titulní písni bylo již vše řečeno, samotná si zaslouží pět hvězd) či přepadení banky ve španělsky mluvícím kraji jsou nezapomenutelné. Ještě, že jsou na konci titulky - člověka alespoň něco přinutí po tom dechberoucím závěru vydechnout. A i kdyby ne, minimálně věčně hláškující Paul Newman a Robert Redford si nějaký ten zmodralý obličej zaslouží. ()

shyster

Jeden z nezapomenutelných filmů, které prostě poprávu patří do zlatého fondu světové kinematografie. Nejde k tomu říct už nic jiného, protože už to udělali ostatní. ()

Attta

Jasných pět hvězd bez jakéhokoli dlouhého přemýšlení. Jak westerny moc nevyhledávám, tak u tohodle jsem se ani chvilku nenudil. Hlavní dvojka nemá chybu, jak Newman, kterého mám moc rád, tak Robert "Pitt" Redford jsou výborní a v kombinaci s precizní filmařinou je to prostě vynikající filmový zážitek. ()

joker.george

Nezaměnitelná chemie Newmana a Redforda funguje i zde. Komediální timing je k svělý a několikrát mě poslal do kolen. Hudební vystoupení na kole by jinde vypadalo nepatřičně, ale zde dokázalo bez problému zapadnout. Prakticky nekonečná honba zatěmito lupiči byla napínavá, ale přesto nestrácela potřebný šmrnc a to jsme se o pronásledovatelích prakticky nic nedozvěděli. A konec je lehce překvapivý. ()

Abes

Po dvou letech od marných útěků z vězení a fatální chyby v komunikaci se Paul Newman musí s podobným nedorozuměním vypořádat znovu. Do hispánské úložny s agličtinou nelez. ()

bourec

Spíš než natřísklej western je to drama , ve kterým se víc mluví než cokoli jinýho.Ale herecký výkony jsou super.60%. ()

ad

Raindrops keep falling on my head, bud that doesnt mean my eyes will soon be turning red..... Klasika a film, který jsem si jako fracek pouštěl na videu pořád dokola... a pouštím dodnes. Jeden z prvních filmů, co jsem kdy viděl;na poslední záběr filmu nikdy nezapomenu... No prostě snad už nemá smysl dál vysvětlovat proč dávám 5* :) ()

tomtomtoma

Kvalitní zábavný western o dvou lupičích, o šéfovi bandy Díra ve Zdi Butchi Cassidymu (vtipný Paul Newman) a jeho příteli, nebezpečnému pistolníkovi Sundance Kidovi (chladnokrevný Robert Redford), kteří s velkou drzostí a grácií přepadávají a loupí. Jakási mánie na vlak Union Expres je ale dostává na útěk, při kterém zjišťují, že nemohou utéci, že se to před ničím nezastaví. A tak se dekují do Bolívie, kde si užívají stejnou měrou, jako předtím. Ale neodvratný konec se blíží. Zajímavou postavou je učitelka Etta Place (Katharine Ross), Sundanceho milenka, která nalezne pud sebezáchovy a na poslední chvíli se od dvojice oddělí. Pozoruhodné je, že konec nastává, když se rozhodnou, že se nějakou dobu budou živit legálně. Silnou stránkou je hudba. Vtipnou postavou je prodavač kol (Henry Jones), který využívá obrovské příležitosti k prodeji. A tak to tak příjemně, vtipně, zábavně i napínavě plyne vpřed. ()

TommyLeeJape

Na hodnocení číslo 1000 jsem si musel nechat něco speciálního. Jelikož nejsem fanda westernu, tak samozřejmě western. A tenhle mě kupodivu nezklamal. Za což asi může Paul Newman. :) ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman