Gisaengsu: Deo Geurei

• Južná Kórea 기생수: 더 그레이 (viac)
Južná Kórea, 2024, 5 h (Minutáž: 43–61 min)

Neznámí paraziti brutálně zaútočí na lidi a úplně je ovládnou. Kdo vyrazí do boje na záchranu celého lidstva? (Netflix)

EvilPhoEniX

Čekal jsem upřímně větší nářez, ale je to fajn. Za mne lepší než dvoudílné zpracování Japonského filmu a seriálu sluší pouze 6 dílů. Ten námět, že svět napadnou mimozemští paraziti, kteří se mohou vydávat za lidi je velmi fajn a masky/cgi jednotlivých parazitů vypadají skvěle. Je to docela dost akční, i příjemně brutální, postavy jsou fajn, dějově to mohlo být výživnější, ale bavil jsem se a rychle to uteklo. Je to mezi 3-4, ale přikloním se k lepší známce. 70% ()

*CARNIFEX*

Na môj vkus sa veľmi rýchlo odhalia príbehové karty, a tak už diváka prakticky po dejovej stránke nemá čo prekvapiť. Potom je to už len o akcii, čo zas treba pochváliť, keďže tempo je ten posledný tromf, ktorý tejto mini sérii zostal. 6 epizód, je tak akurát, nepozerá sa nato zle, rýchlo to zbehne, no či je toto lepšie ako priemer, to jest otázka. ()

Anderton

Pre mňa mierne nadpriemerné invazívne scifíčko, ktoré skrátka vyzerá odlišne, ako by sme ho nakrútili v Európe a ako by ho poňali Američania. Vizuálne nejde o nič špeciálne, atmosféra je nevýrazná, ale potešia postavy. Tá hlavná má traumu z minulosti, napriek tomu stále verí ľuďom a to najmä vďaka jednému dobrosrdečnému policajtovi. Jej mocný parazit je akousi metaforou jej vzchopenia sa nepriazni osudu. Najlepšia je po všetkých stránkach štvrtá epizóda. ()

Necrotongue

Ani nevím, jestli teď píšu komentář / recenzi k seriálu nebo jen k jeho první řadě. Finále každopádně nechalo pootevřené dveře pro případné pokračování a já bych se případné druhé sérii vlastně nebránil. Už do svých postřehů k jednotlivým epizodám jsem nechal proniknout myšlenku, že se nejednalo o žádné veledílo, v průběhu řady se ale ukázalo, jak se mi vlastně tvůrci dokázali trefit do chuti, když vytvořili na základě komiksu svěže odsýpající, akčně- krvavou podívanou béčkového charakteru, která mě dokázala pobavit, aniž bych se při jejím sledování mentálně vyčerpával. / Poučení: Víc hlav víc ví. 3*+ ()

ledzepfan

Je to rozhodně lepší než to původní ufňukané, pseudopsychlogizující a rozbředlé, původní anime. A je to i lepší než ty filmové pokusy. Je fakt, že scénář je děravý jak řešeto a dost věcí prostě nedává logicky smysl. Ale, má to spád, sympatické postavy, řemeslně je to zvládnuté. Celkově je to fajn akční zábava, která dokáže z toho původního námětu vytěžit to podstatné a zahodit vše přebytečné. ()

M.i.k.e

Nový Vlak do Pusanu se sice nekoná, ale v rámci tvorby Sang-Ho Yeona je to jeden z jeho lepších kousků. Celá ta parazití mytologie je sice taková nedotažená a divák se nedozví odkud přišli, proč je jeden hodný a nebo proč jim ke spokojenosti stačí zabít starostu, ale ve chvíli kdy divák tvůrcům tyhle mezery odpustí, dostane celkem slušné béčkové sci-fi, která uteče jako voda. Mohlo to mít větší koule? Bezesporu ano, ale průšvih vypadá jinak…3,5…70% ()

Chen

Já jsem nakonec velmi příjemně překvapen, speciálně po brblání, co jsem v některých zdejších názorech četl (ale asi je dnes podle některých "cool" kritizovat vše, co Netflix vytvoří). Jde zajímavou  podívanou, která se nebojí jít jinou cestou než předloha, má slušné tempo (na rozdíl od jiných mě nenudily ani úvodní epizody), zapamatovatelné postavy, slušné triky a výtečné akční scény. ()

Lenka.Vilka

Měla jsem strach, že nezvládnu být objektivní. Protože jsem se fakt těšila a protože Sang-ho Yeon. Ale ono to nakonec ve výsledku bylo úplně jedno, protože tady je opravdu všechno tak, jak má být. Správně vyvážený drama a akce, sympatický postavy a skvěle natočený. Pokud by byla druhá série, kde se to propojí, tak bych si nestěžovala ♡ :) objektivita je vážně jenom pro srabáky  ;) ()

iXtr3m3

Sympatické prepracovanie z pôvodného dvojdielneho filmu do Netflixáckej seriálovej adaptácie. Šesť dielov dalo dobrý základ, aby sme nedostali príliš vaty, ako sa to deje vo viacdielových sériach, brutalitky bolo relatívne dosť, ale vedel by som si od Netflixu predstaviť aj ďaleko viac, oproti filmom sa odstránili humorné vsuvky, takže to som kvitoval, akcie bolo dosť a prepojenie s filmami v poslednej scéne s podávanou rukou pôvodného hrdinu, tak to ma nielen potešilo ale rovno navnadilo na pokračovanie, ktoré dúfam, že dorazí skôr ako v prípade Alice in Borderland alebo Sweet Home sérii. ()

Daiker

No to byla šílenost, kterou dokáží zfilmovat jen Korejci. Rychlá akce, krvavých scén mohlo být víc. Paraziti a jejich kreace s hlavami byly občas k smíchu, ale bavil jsem se.... Doufám že bude další série... ()

ER

Seriál vykrádá, co se dá, s logikou si moc starostí nedělá, proto jsou některé scény zkratkovitě podané, aby byly zastřeny nedostatky. Naštěstí to má spád, takže děj nenudí. ()

Kimkong

Fajn seriál. Sice asi ne pro každého. S anime seriálem to nemá moc společného a s efekty monster se poprali důstojně. Vypadá to i dobře. Příběh je celkem přímočarý bez nějakého filozofování pro se děje co se děje. ()

Drozdo57

Anime Parasyte je jedno z najlepších sérií, aké som kedy videl (a uvedomil som si, že som nikdy nenapísal recenziu). Takže som po tejto novej veci celkom skočil. A musím uznať, že ide o veľmi solídnu záležitosť. Nie je to veľmi prekombinované a prvá séria sa skôr snaží namotať nového diváka do svojho sveta. Kto očakáva hlbšiu filozofiu aká sa občas udiala v anime, (zatiaľ) bude asi sklamaný. Herci sú sympatickí, väčšina z nich prejde nejakým prerodom. Dej veľmi slušne odsýpa. Občas sa tu bohužiaľ niektoré postavy chovajú veľmi hlúpo (ale nie level Bloodhounds), inokedy zasa prekvapivo na všeobecné filmové pomery dosť rozumne. Vrcholom sú efekty, ktoré sú prvotriedne, nie len u parazitov, kde sme za 10 rokov od filmu z 2015 skočili míľovými krokmi, ale aj napríklad automobilové naháňačky a podobne. Niekedy som fakt uznanlivo kýval hlavou nad scénami, ktoré prevyšujú väčšinu súčasnej hollywoodskej produkcie. Celkovo naozaj slušný počin na pár kvalitnejších večerov, ktoré sa zatiaľ kvalitou nechytá na predlohu, ale ak toto bol úvod a čaká nás jedna dve ďalšie série, kde sa pôjde viac do hĺbky, môže ísť o skvelý seriál. ()

SmajdalfCZ1

Tak jelikož s menší angínou ležím v posteli, tak jsem si rozhodl pustit tenhle seriál. Navíc jsem pár měsíců zpátky viděl anime, ze kterého tohle vychází, tak se to zdála jako jasná volba. Těšil jsem se na Šiničiho a Migiho, ale ejhle ani jeden tam není. Start seriálu jsem popravdě musel hodně pokousat, ale jelikož mám tu nemoc, že co začnu sledovat, tak prostě musím dokoukat, ale naštěstí poslední dvě/tři epizody se mi líbily. Hlavně konec poslední epizody. Pokud bude série druhá, tak by to mohla být opravdu pecka !!! :) ... Ale co se první série týče, tak přes pomalý rozjezd ( myslím opravdu pomalý, jako vlak českých drah ) se to ke konci rozjede ( a to jako opravdu rozjede jako Šinkansen ). A ty animace/CGI nejsou opravdu špatné. Jde vidět, že je to trochu levnější seriál, ale pokud to budu srovnávat s Death Notem .... No v podstatě .... Všichni víme, že níže se rozhodně jít nedá. Dal bych tomu nějakých 70%, protože prostě můžu a to anime bylo super. :) ()

rodier

Co me tu vadi je treba ten nesmysl ze se ty potvory nemuzou rozmnozovat. Jak chtej ovladnout svet, kdyz je jich pocet konecnej a navic ovladaj telo ktere prece casem umre vekem a oni ho nemuzou opustit.  Dalsi nelogicka vec je, proc honili toho starostu. Kcemu by mu to bylo.. co muze starosta? Nic (vuci tomu ze chtej zrat lidi..)  Proste ten pribeh je desne nelogickej a deravej. ()

Miroslav.Zac

Původně jsem si myslel, že se jedná o další tuctovou parazitickou zombárnu, kde pár přeživších bojuje proti miliardám hnusných mutantů, ono to je ale naopak. Akci střídá detektivní pátrání a pátrání zase akce, proložená nezbytným odhalováním osobnostního pozadí každého z hrdinů. Šest dílů je akorát, aby to člověka udrželo u děje a nenudilo. ()

flyer.nick

Fajnová podívaná, místy se to trochu vleče, ale ani v tom to moc nenudí. Občasné nesmysly k takovým seriálům prostě patří a akce mohlo být o poznání víc. Ale efekty jsou vydařené, příběh nabízí předvídatelné i nečekané zvraty a jako celek to docela funguje. ()