Hospoda Na mýtince

(divadelný záznam)
TV spot
Komédia / Hudobný
Česko, 1997, 100 min

Geniální skladatel Jára Cimrman a jeho opereta. U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského "Riesenradu" byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Odeslal ji také Čech - Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem "Proso". Díky své snad jediné záporné vlastnosti - drobnému škudlilství - nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů dokazuje po mnoha desetiletích, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Pojizeřan Cimrman. (oficiálny text distribútora)

Stružák

Hospoda Na mýtince mě moc nechytla. Možná je to ale dílo, kde je seminář lepší, než samotná hra. Ta je sice svým způsobem originální, díky hudebním pasážím, ale celá je taková nemastná, neslaná a hlavně zoufale málo vtipná. ()

Prochy38

Jedna z těch povedenějších her. Byť jde o klasickou kvalitu Divadla Járy Cimrmana, hry, kde hraje pan Svěrák, jsou prostě nějakým způsobem zábavnější. A zde opravdu exceluje... "ten četník mu ji pak....." :D. Vynikající. U hry jsem se chlámal od začátku až do konce. Seminář byl spíše průměrný. Klobouk dolů ovšem opět před celým týmem. ()

Foxhound#1

Jedna z her, které mě bohužel moc neuchvátily. Nebýt slušného semináře a už lidové hlášky "otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi", upadne v zapomnění. ()

KatRi

Na samotě u lesa má hostinec jeden skvělý Zdeněk Svěrák, tak neváhejte a učitě s ním pár chvil stravte, nebudete litovat. ()

Emzet

I operetní formát zvládají Cimrmani bravurně. Jinak mě mýtinka zaujala hlavně tím, že snad poprvé se mi někdo líbil víc než Svěrák - ano, Miloň Čepelka. Seminář je rovněž dokonalý, především Svěrákův "student"... ()

RomanHyde

Pořád naprosto vynikající hra. Dávám slabší hodnocení jen proto, že je to pouze jeden den co jsem viděl Záskok a ten je podle mne bezkonkurenční. I tak je Hospoda na mýtince vydařený kus. Úvodní seminář je výborný, za nejlepší považuji vystoupení Zdeňka Svěráka se studentem Cimrmanologie. Hra je oproti ostatním jiná v tom, že je zde dost pěveckých a tanečních "výstupů", které prostě nemají chybu :) ()

Pitrsss

"Děvka"....Hospoda na mýtince je určitě nejbláznivější Cimrman, jakého jsem zatím viděl. Pravda - rozjezd opravdu trochu pomalejší, ale s přibývajícími minutami se to zvrhne na "sólo pro tři blázny a vycpaného štamgastu", s krásnými zpěvy a neméně poutavými tanci. Navrch kupa nesmrtelných hlášek. Děvka! ()

Filomena.I.

„Moje staré hodiny bijí čtyři hodiny.“ Absolutní rým ukazuje tobě nejvyšší čas k návštěvě Hospody Na mýtince Járy Cimrmana - kde z nebe cyklistické zvonky padají - přepadne-li tě splín, depka, melancholie a jiná potfornost potforná, či „šílenství Žofiino“ Ludvíku, můj jediný příteli. „Bez hosta hospodu neuživíš. A uživíš-li, nepobavíš se. A pobavíš-li se, jen do pláče…“ „Jak jsem šťastna, že Vám ušel plyn“ milý hrabě von Ferdinande Zeppeline. „Zůstaňte a dobře Vám zaplatím.“ „Saprmen, to je smůla. Ještěže jsem vyvázl se zdravou koží.“ Kulhánku číslo 21 - „Vy mé pruhované štěstí!“ „Mám v cestovním vaku turistický oděv – nechcete?“ „Ale jó, klidně. Já sním všechno“ říká „prostý selský sekáček trávy.“ „Široko daleko jen my čtyři. Široko daleko jen my pět. Čtyři. Pět. Jó zpět - PĚT!“ „Spravedlnost nakonec vždycky zvítězí“ pašeráku Gőtzi, zvaný Žížalo! ()

Vesecký

Jedna z nejslabších her Divadla Járy Cimrmana postrádá větší nápaditost, něketré gagy jsou zakomponovány dost násilně a smích diváka je dost nucený. Mnohem lepší jež samotná hra je seminář, který tradičně Cimrmanovy hry předchází, některé náměty z něho použili autoři jako podklad k filmu Jára Cimrman ležící, spící... ()

jandula00

Naše staré hodiny, bijí čtyři hodiny...Jak se zdá, také opereta je Cimrmanovou silnou stránkou. Tentokrát se mi nejvíce líbil výkon Miloně Čepelky, který je jako hrabě Zeppelin prostě nepřekonatelný. Jedna památná hláška střídá druhou, čímž se Hospoda na Mýtince řadí mezi top hry divadla a často a ráda si jí pouštím. Tadaaam! ()

gombarix

DJC-3. První cimrmanovská hra, kterou jsem viděl naživo. A je to dost potřeba (nebo aspoň na videu) - krom toho, že ty taneční kreace si člověk prostě nemá šanci představit, audio verze je krutě osekaná a děj na ní prakticky nedává smysl. Ten četník mu ji zabalil a usek! ()

Rami

Pro mne slabší Cimrman. Nejlepší byly tance a písničky. Kdyby tam chyběly, možná bych dal i 1 hvězdičku. Důvodem jsou nevtipné opakující se sekvence, včetně zmiňované děvky. ()

Vakomlok

Hra samotná není až zas tolik vtipná, ovšem seminář je geniální jako vždy. Taneční zpívané výstupy jsou příjemným osvěžením a Miloň Čepelka je vskutku výborný. Pro mě jeden ze slabších Cimrmanů, ovšem "slabší Cimrman" je stále mnohem lepší než cokoli jiného. ()