Brzy po svatbě je žena Felixe Leitera (David Hedison) zavražděna a Felix je znetvořen svým úhlavním nepřítelem, narkobaronem Franzem Sanchezem (Robert Davi). James Bond se vydává pomstít svého starého přítele a dokonce ignoruje příkaz od M, který mu odejímá "licenci na zabíjení". Za pomoci agentky CIA Pam Bouvierové (Carey Lowell) se pouští do boje proti Sanchezovi a jím korumpovaným vládám v Jižní Americe. (oficiálny text distribútora)

Folky

Málem dvě hvězdičky. A to jsem ze začátku zvažoval čtyři. Celkově my ale ty dvě hodiny, hlavně ke konci, pomalu utíkali. Zbytečně dlouhé. ()

kerkulka

Timothy Dalton mě překvapil. Nejen překvapil, on mě dostal. Prostě tak, jak by to mělo u správného agenta 007 být. Zároveň jsem si ale strašpytlácky neustále zakrývala oči a odvracela zrak, jelikož tolik krve a takovej mlejnek na maso jsem snad v žádným jiným Bondovi neviděla..nebo mi to alespoň tak nepřišlo.. ()

helloween93

Tahle bondovka je nejméně "bondovská", je to spíš krimi o boji s narkomafií, nicméně mě se to líbilo se vším co k tomu patří. Skvělý Dalton, ještě lepší záporák - Robert Davi jako narkobaron, vynikající automobilová honička s kamióny a titulní písnička "License to Kill" od Gladys Knight. Aneb i na Bondovi se podepsala 80. léta. 4* ()

MickeyStuma

16. bondovka, druhá a poslední s představitelem hlavní role Timothy Daltonem poněkud nezvykle jiná. James Bond tu neplní svěřený úkol, ale chladnokrevně se mstí za svého přítele. Dokonce je i zbaven licence povolení zabíjet a tak jede na vlastní triko. Stal se z něj psanec. Moneypenny má však o něj starost a vyšle za ním pana Q se svými udělátky. A ejhle, Q tu je ve zcela jiné pozici a dokonce se na plátně objevuje daleko častěji než bylo u něj obvyklé. Bondovka opět jede na akčnější nové vlně a tak tu o přestřelky a rvačky rozhodně není nouze. Napínavé sekvence se udržují ve svém tempu a napínavosti dávají zabrat. Ale rozhodně se netlačí na pilu, takže každá scéna je rozebrána do své dokonalosti. Bondovka je zkrátka jiná a už na vždy. Inu, modernost je modernost a já myslím, že je tomu jedině dobře. Alespoň nezapadá do nudného stereotypu, což u posledních Moorovek rozhodně hrozilo. ()

massdonfel

Tento bond je je spíše kriminálka z elegána se nám změnil na mstitele.., I když v každém Bondovi je střed slabší tak film jsem si užil dobré akční scény a i když film má dvě hodiny tak to celkem uteklo. ()

Nerd4Dreaming

Čekal jsem, že bondovka, která ukončila jednu velkou éru a připravila půdu pro restart s Brosnanem, bude velkej průser. Místo toho přišel povedenej akční film, kterej nedisponuje směšnejma scénama, krásně odsejpá a je napínavej až do konce. Super honička s kamionama a mladej Benicio Del Toro! Slabších pět, ale pořád pět. Nakonec se Dalton nemá za co stydět. Není to nejlepší Bond, ale tímhle filmem udělal hezký zářez do bondovské pažby. ()

GMVajgl

Myslím, že už jsem těmhle filmům odrostl. Kde jsem dřív viděl kladného hrdinu, vidím státního úředníka, který kazí cizí podnikání (myslím, že když si někdo chce koupit kokain, tak ať si ho koupí). O čem jsem si dříve myslel, že je uvěřitelný příběh, tam vidím neustálé deus ex machina - záporák má navíc nekonečnou trpělivost s Bondem a dává mu čas, zatímco vlastní nohledy je ochoten odstřelit jako psy. Kde jsem dřív viděl skvělou bondgirl, vidím feministický archetyp silné ženy, která naopak několikrát zachrání Bonda. Kde jsem viděl svěží film, tam vidím telenovelu, kde jde o to, jakou ženu si Bond nakonec vybere. Nakonec mě sere i český dabing - nevím, proč vyslovují stinger jako "styndžr". ()

kkarx

Jediný problém filmu je falešná inzerce, že to je bondovka. Tohle do série vůbec nezapadá. Podivný mix realismu a akce. Místy je to i depresivní! Při sledování jsem měl pořád pocit, že nějak takhle by to vypadalo, kdyby někdo natočil Scarface z pohledu agenta, který se dostal do organizace Tonyho Montany (Al Pacino).... ()

Rasle

Konečne bondovka, ktorá bola pre mňa zo všetkých najreálnejšia. Nebola už taká humorná ako s R.Moorom. Zo svojich súbojov už neviviazol len s niekoľkými škrabancami ako predchádzajúci bondovia, no tento Bond bol zatial zo všetkých najkrvavejší a podľa mňa aj najakčnejší. Škoda, že len posledných 30 minút stálo zato. ()

Barak

(16) Úplně o něčem jiném, než cokoliv z minula. Slovo "pomsta" zavedlo šestnáctou bondovku na drsnou a akční vlnu do světa drog. Je to jinde a je to fajn - určitě milé překvapení.. navíc Q poprvé v terénu ;) Ty hlášky mi tu ale chyběly.... 8.5/10 ()

ihonzik

Není to žádná veliká sláva... Timothy Dalton není zrovna lamač dívčích srdcí, příběh je až zbytečně složitý a rozvětvený, což má za výsledek téměř neúnosnou stopáž. Navíc postavy M a Q jsou zde jedna víc nepochopitelnější než druhá. Hvězdičku navíc však za honičku v kamionech, která v posledních 10 minutách film obrovsky zvedla, a drogového krále Sancheze, který vypadal jako Franta Mrázek:) ()

tranquill

I když Daltona považuji spolu s Brosnanem za nejvhodnější pro Bondovu roli, tento film mne celkem nudil a zaujaly až scény s cisternami, průměr... ()

dandislav1991

Kdo vymyslel tuhle sérii o agentovi královské koruny by měl mít tolik rozumu a zakázat další z pokračování, tohle ještě ušlo, ale další už upadaj. ()

Torgal

S hodnotením som bol na pochybách, lebo Dalton mi ako Bond úplne nesadol, ale s pribúdajúcimi minútami som sa bavil čoraz viac. Tento film je takým prerodom do modernej doby, kedy Bond už nie je hlavne o elegancii a suchých hláškach, ale kladie väčší dôraz na akciu. Tento prerod bol dokonaný v brosnanovkách a tu som z neho mal také zmiešané pocity. Čo ťahá hodnotenie hore, je výborne obsadený záporák a bondgirl. 7/10 ()

Jajar

V pořadí druhá a bohužel poslední bondovka s Timothy Daltonem. Licence to Kill se vrací k flemingovskému pojetí Jamese Bonda, které plně rozvinuly dobrodružství s Danielem Craigem. Zahořklý hlavní hrdina ignoruje nařízení svých šéfů, kteří agentovi 007 dokonce odeberou povolení zabíjet, a řídí se hlavně touhou po pomstě. Ústředním prvkem celého filmu se tak stává bondova osobní, drsná vendeta. Zvlášť druhá polovina se žánrově řadí do špionážní detektivky, když podobně jako Dech Života pracuje s komplexnějším vyprávěním. Nezapomenutelný je krutý záporák, jihoamerický narkobaron v podání Roberta Daviho, životní roli sehrál Desmond Llewelyn jako Q a sám Dalton odvádí vážně skvělou práci. Bez dlouhého přemýšlení nejlepší snímek Johna Glena, který strčí hravě do kapsy všechny moorovky. ()