Když se tři malí kluci dostanou do maléru, vymyslí si imaginárního přítele jménem Ricky Stanicky, který jim pomůže. O dvacet let později ho stále používají jako výmluvu pro své nedospělé chování. Když jejich rodiny pojmou podezření a chtějí bájného Stanickyho poznat, provinilé trio si najme zkrachovalého herce a imitátora celebrit, který má Stanickymu vdechnout život. (Prime Video)

PavelVanekArt

Vyloženě zlý to nebylo, Cena se snaží celkem, premisa se slušným nápadem, ale provedení už bylo tragicky horší. Otrávenej Efron na dojížďáku z Iron Claw, zrzavej žid a homosexuální vyhulenej černoch nikoho nezajímal a situační humor byl slabej. Šlo z toho vytřískat mnohem víc, hlavně změnit nezáživný casting v lépe si nahrávajíci herce (Cenu nechat, ten byl za 1*) a hlavně přidat na vtipu. Na tenhle druh humoru už jsem starej nebo až moc chytrej. 2* a.k.a 30% ()

MrHlad

Tři kámoši si kdysi vymysleli falešného kamaráda Rickyho, na kterého i jako dospělí svádí všechny svoje průšvihy. Teď ho ale jejich rodiny chtějí konečně potkat, takže si najmou zkrachovalého herce, aby se za Rickyho vydával. A trošku se jim to vymkne z rukou. Bláznivou komedii táhne dopředu skvělý John Cena, pár fórů se povede, pár ne a výraznější dojem film nezanechá. Na dvě hodiny ale docela příjemně pobaví. ()

Fr

„UDĚLAL TO RICKY. RICKY STANICKY! NEJLEPŠÍ KÁMOŠ, KTERÝHO JSME NIKDY NEMĚLI…“ Exhibice Johna Ceny. Hele… není to tak pitomý, jak to v úvodu vypadalo. Možná i proto, že Cena tý exhibice nezneužívá a scénář ho nenutí k trapnostem. Je to vobčas úsměvný a ten nápad je ftipnej. Taková píčovina, která pobaví!    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) První scénář byl hotovej v roce 2010. Postupně měli hlavní roli hrát James Franco, Joaquin Phoenix nebo Jim Carrey 2.) Thx za titule „Tereza Šplíchalová a Lucie Musílková“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  **  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ne ()

EvilPhoEniX

Král komedíi Peter Farelly je zpět a kdo má jeho rannou tvorbu rád, tak si myslím, že Ricky Stanicky nezklame kor, když jde už o úplně umírající žánr, kde nějaká áčkovější komedie s hvězdami je opravdu vzácnost, takže se mi opět trefil do vkusu. Dějově je to celkem zajímavý, tři přátelé celý život předstírají, že mají kámoše, který je však vymyšlený, ale když jde do tuhého a je třeba ho představit rodině, všichni se rozhodnou, že raději najmou herce, který se za Rickyho bude vydávat, než aby šli s pravdou ven. Problémem však je, že John Cena vezme celou roli až moc vážně a začne to všem komplikovat život. Zac Efron je tu sice poněkud znuděný, protože ho herecky zastíňuje John Cena, který si celou show kurevsky krade pro sebe a na štěstí je na plátně téměř pořád, takže o zábavu je vystaráno. Smál jsem se i nahlas, některé hlášky jsou opravdu šílené a je to celé jedna velká bláznivá jízda plná absurdního a střeleného humoru, což mám rád. Takové filmy mi raz za čas opravdu chybí, takže thank you. "Why do you so sweat? Are you on drugs? The reason i sweat is because i have no drugs ! :D "75% ()

Slasher

Nestává se už moc často, že by člověk dostal fajn komedie, kde spousta vtipů a situací fakt funguje a nejde do kytek. Takže proto 4* - párkrát jsem se dokonce i zasmál (oslava s obřízkou, honičský hudební čísla, air-dickin’ výstupy) a John Cena je prostě herecký talent na srandovní postavy, co mají i dojmout, což už víme ze série Peacemaker. Dalo se to zkrátit třeba o 15 minut a nebylo by na škodu, ale říkám, máme toho jako šafránu... nebo se holt musím přenastavit na nějaký "dnešní" smysl pro humor :D ()

Spiker01

Musím se přiznat, že mě tyhle komedie z nultých let (i od Farrellyů) dost chyběly a Ricky Stanicky se mi celkem trefil do vkusu, ač jsem po vydání film úmyslně přehlédl a neplánoval mu věnovat pozornost. Jsem rád, že jsem to neudělal, jelikož jsem se takhle už dlouho nenasmál, Cenovi tyhle role neskutečně sedí, Zaca Efrona vždycky rád vidím a ty zbylé dva trouby jsem nějak přežil, ačkoliv mi první hodinu k Efronovi vůbec neseděli. Ale rozhodně velké doporučení. ()

Davies182

Super nápad v ne zase tak úplně atraktivním provedení. Cena si to ale dává, a dvakrát jsem se od srdce zasmál. Rozhodla scéna s dick-move během prezentace, a finální Tik Tok, díky kterým jdu nakonec o něco výš. [Amazon Prime] ()

Xmilden

Jméno Farrelly znamená pro komediální žánr hlavně nosný nápad, který stojí za to rozvíjet. Tentokráte se Peter Farrelly zaměřil na fenomén, který všichni známe z mládí, kdy náš kamarád měl strejdu, který byl ve válce, měl největší auto, lítal letadlem a kdoví co ještě všechno. Ricky Stanicky je vlastně takovým strejdou, který si žije hodně zajímavým stylem života, kdyby ovšem existoval.... Jednoho dne začne. Výkon Johna Ceny je přesně to co pozvedává tuto jinak průměrnou komedii, která dosti mrhá svůj potenciál. Efron tady hraje spíše nudného kravaťáka, o jeho zrzavém kamarádovi se raději ani nezmiňuju. Skvělou volbou je samozřejmě jako vždy skvělý William H. Macy. Takže tři pozitiva: Nápad, Cena, Macy = 3 hvězdy. 60% ()

filmfanouch

Ricky Stanicky je projekt, který se v Hollywoodu chystal už počátkem uplynulé dekády, za tu dobu se kolem titulní role motali James Franco, Joaquin Phoenix nebo Jim Carrey. Film zdánlivě uvězněn ve vývojovém limbu ovšem přeci jen nakonec vznikl. Jen si nakonec hlavní roli zahrál John Cena. Po oscarové Zelené knize se režisér Peter Farrelly vrátil ke komediálnímu žánru, kterým si Farrelly ve spolupráci s bratrem Bobbym skrze filmy Blbý a blbější nebo Něco na té Mary je udělal výrazné jméno. Po vzoru jeho Na pivo do první linie je u toho i tentokrát Zac Efron a celé by to mohlo vlastně sympaticky připomenout kořeny Farrellyho tvorby. Dostavilo se něco takového? Už na papíře celá zápletka nezní nejnosněji, přeci jen ovšem jistě skrývá nějaký ten komediální potenciál. Pokud se tedy člověk nutně nezamyslí nad logikou toho, jak se skutečně může ústřednímu triu 20 let držet v lidech přesvědčení o existenci někoho, kdo neexistuje. Komedie bratrů Farrellyových byly vždy tak trochu přitažené za vlasy a často sázely na „buranský humor“, chvílemi má ovšem vkusností Ricky Stanicky spíše blíže k Návratu blbého a blbějšího nežli původnímu Blbý a blbější. Ricky Stavinsky dokáže potvrdit, že má John Cena neskutečný komediální talent a dokáže tuto komedii do velké míry držet na svých bedrech. Jermaine Flower a Andrew Satino jsou fajn, Zac Efron poté sice hraje v komedii, jeden emocionální moment ovšem po filmech Zlo s lidskou tváří, Zlato, Farrellyho Na pivo do první linie a Železní bratři dokáže, že je nutné ho brát jako skutečně schopného a seriózního herce, který se snadněji a snadněji vzdává statusu hvězdičky z Disney Channel. Navíc vždy potěší nějaká ta výraznější role pro Williama H. Macyho. Jde sice o mládeži nepřístupnou komedii, nejde zní ovšem cítit ta pravá drzost, která přímo i po letech trčí z Blbého a blbějšího, Něco na té Mary je nebo Já, mé druhá já a Irena. Ono se hlavně skutečně ukáže, že jak zápletka zní zajímavě, rychle se ukáže, že vlastně žádný větší potenciál neskrývá. Za pochodu se to snaží předávat nějaké myšlenky, kdy by nejvíce měla především nejspíš trčet ta o přebírání zodpovědnosti za své činy a především o tom skutečně dospět, všechno je to ovšem tak nějak ploché. Těžko říct, jak moc si prvotní nápad na film prošel velkými změnami a jak se to na scénáři, na kterém se mělo celkem podílet šest lidí, podepsalo. Náznak Farrellyho tam pořád jsou, protože fajn idiotského humoru je tam pořád dost. Ale nestačí to. Onen ten koncept nakonec působí jako snaživá práce nějakého ucházejícího studenta kreativního psaní, který dostane za úkol vymyslet na sebetěžší námět nosnější zápletku. „Tři kluci si vymyslí kamaráda, na kterého následně hází všechny problémy až do dospělosti a teď musí najít herce, který ho bude hrát.... a piš vole!“ Lépe by si s tím nejspíš neporadil ani Charlie Kaufman v nejlepší fázi, Quentin Tarantino v nejlepším rozpoložení, či Zdeněk Svěrák v nejprogresivnějším období. Chvílemi to vlastně nepůsobí jako film, který vznikal už před nějakými 14 lety, ale film, který vznikl už v 90. letech. Ano, je tam TikTok, moderní technologie a zpívá se tam o masturbaci (Big Mountain jistě budou pyšnější než v případě Jumanji: Vítejte v džungli!), přesto to celé působí, že se Farrelly chce v nějaké formě vracet ke kořenům. A zakopaný pes nejspíš netkví v tom, že by u toho tentokrát nebyl s bratrem. Spíše v tom, že si na návrat ke kořenům skutečně nevybral nejsilnější materiál. Poštěstí se alespoň u chystaného Dear Santa, který bude po scenáristické stránce prvním společným filmem bratrů Farrellyových od Návratu blbého a blbějšího? Ví vil sí. Ricky Stanicky se nejspíš v development hellu zasekl právě kvůli faktu, že nikdo pořádně nevěděl, co s ním, člověk by automaticky chtěl vidět tu verzi scénáře, která se svého času objevila na Black Listu nejlepších nerealizovaných scénářů. Těžko totiž věřit tomu, že by se na něm mohl objevit právě výsledný paskvil. John Cena to svou neskutečnou energií tahá nahoru, Zac Efron opět dokazuje, že umí skvěle hrát a celé to má vlastně sympaticky hřejivé vyústění zápletky. Ale to nějak nezakryje fakt, že je cesta k uspokojivému závěru celkem trnitá. Ve výsledku někde kolem 50%.... () (menej) (viac)

Arsenal83

Baby I Love Your Way je dozaista pekná pesnička, ale až v prevedení Cenu dostala ten správny šmrn: Ooo, baby, I masturbate, everyday... 😂 Malý festival idiotského humoru v určitých scénkach vyšiel, niekedy úprimne a silno rozosmeje, inokedy sa človek ale pýta: a prečo v tomto tempe nepokračujú? Najvtipnejšie ale je, že John Cena tu oproti Efronovi vyzerá ako skutočný herec. ()

Chrustyn

Snesitelná komedie, která je zbytečně dlouhá (jak je u Farrellyho zvykem) ale má celou řadu zábavných momentů a funguje hlavně díky Johnu Cenovi, který už by nikdy neměl hrát vážnou roli. ()

BMW12

Velmi dobrá komedie u které jsem se dobře pobavil. Zac Efron je snad v každé roli dobrý, ale příjemně mě překvapil John Cena. Ze začátku jsem si říkal, že mu dali takovou blbou roli, ale pak se film pěkně rozjel a John začal válet. Opravdu hezká komedie, u které se divák zasměje. ()

TheEvilTwin

Čím víc na Cenu koukám, tím víc mě ten týpek baví. Naprosto nerozumím tomu, že z jednoduchého wrestlera se stane až takhle áčková herecká hvězda, která na co sáhne, to se povede. A ano, tady fakt zastínil i Efrona a celý film si krade pro sebe. Tyhle ujeté komedie s naprosto debilním humorem mě vždycky dokážou zabavit a musím uznat, že takový mistrovský nápad jsme ještě nedostali. Dojde na hromadu povedených gagů, scének, které by divák nevymyslel, (obřízka doutníkovým ořezávačem, rodinná oslava...) a hlavně to celé jede na naprosto odlehčené, ale přitom roztomile uvěřitelné vlně, která až do závěru nepoleví. Bavil jsem se prostě perfektně a kdo má rád tenhle typ komedií, neudělá špatně. Ostatně poslední dobou je problém narazit na vůbec jakoukoli novou komedii, takže v období sucha by tohle měl vidět dost možná úplně každý a neměl by mít vysloveně problém film dokoukat. ()

luka4615

Největší předností snímku Ricky Stanicky je bezesporu výtečný John Cena, který si svou bláznivou pózu užívá plnými doušky. Za zmínku zde pak stojí několik skutečně vydařených gagů (dick move) a bizarně vtipných situací, u nichž jsem se upřímně od srdce zasmál. Avšak zbytek užitých ingrediencí bohužel sestává ze šedivého a nezajímavého průměru, takže ve finále dostaneme klasickou spotřební záležitost na volné odpoledne, která v rámci svých omezených možností dodá přesně to, co od ní čekáte. A to mi tentokrát ke pokojenosti vážně stačí. (Prime Video) „Circumcision parties are my go-to when I need to relax.“ ()

Rohy212

Celkem obyčejná přisprostlá komedie o partě chlápků, co tak dlouho všechno svádí na neexistujícího kamaráda, až si do jeho role musí najmout herce. A je to týpek, co v baru zpívá masturbační covery známých hitů. A vůbec, kdy se proboha z Johna Ceny stal jeden z mých oblíbených komediálních herců? ()

BoPo

Zac Efron tu má ksicht, ako keby utiekol od Madame Tussauds. John Cena opäť potvrdil, že nevážnosť mu sedí najviac. Lex Scott Davis to pekne okrášlila a William H. Macy pripomenul, že ešte žije. Zbytok obsadenia na hranici céčka. A kupodivu to celkom dlho dobre odsejpalo. Ricky Stanicky na seba prirodzene nabaľoval konfrontácie, ktoré bolo potrebné riešiť improvizáciami. Bohužiaľ posledná polhodina začala vážnieť a nechýbali aj nejaké tie citové frky. Mať o dva levely lepšie herecké obsadenie, vyhodiť emočné sračky, tak z tejto zápletky mohli vytrieskať niečo ako Pařba ve Vegas roky poté. ()