Keď sa na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice stane smrteľná nehoda, osamelá astronautka sa hrdinsky vydá na cestu späť na Zem, aby zistila, že kľúčové časti jej života, vrátane jej malej dcéry, sa zmenili. (Apple TV+)

sochoking

Podľa toho, čo tu tak čítam, miestní "kvantoví fyzici" sú zjavne rozčarovaní, že im seriál nepriniesol zaslúžené odpovede na ich otázky, ktoré im nedajú spať vo dne i v noci. Kedže ja som obyčajný vidlák, ktorý má rád filmovú zábavu, pre mňa Constellation bola čistý mind-fuck , aké ja osobne milujem a ktorá mi bude ešte dlho vrtať v palici! P.S.  Dvojičky, hrajúce Alice, so svojími tupými výrazmi v tvári postrádajúce akékoľvek emocie, by sa hodili skôr do hororu alebo nejakého psycho thrilleru. ()

M.i.k.e

Spousta dobrých nápadů utopená v tuně nezáživné vaty. Zkraje nebylo úplně jasné o co jde, ale když začala Konstelace vykládat karty na stůl docela sem se těšil co z toho nakonec vyleze a o to víc mě mrzí že finále spíš vyšumělo do nikam než aby přineslo správné vyvrcholení. Jako uzavřená minisérie o max čtyřech dílech, nebo ideálně film by to mohlo fungovat podstatně lépe…60% ()

majo0007

Nerád vypínám seriály - zaujíma ma aspoň koniec (keď som si už dal tú námahu sledovať pár epizód). Tuná som ale skončil pri E03... kde sa kokotko na hojdačke snaží vysvetliť 10ročnému decku teóriu kvantovej mechaniky... Jako vážne už dneska nedokážeme natočiť niečo priamočiare ale opičiť sa po pseudo nolanovských pičovinách, ktoré nedávajú zmysel...! Výsledok je pod úrovňou všetkých zúčastnených. ()

kenkaku

Seriál pracuje s myšlenkou kvantové superpozice a rozvíjí do zcela idiotský vyprávěného (zmateně a nesmyslně) děje. Zmatenost podtrhuje i několik zcela nezapadajících faktů (tedy seriál se nedrží ani vlastního konceptu, nebo v tom má sám scénárista bordel. Tomu by odpovídal i zcela lobotomický závěr a odfláknutá práce s detaily (viz neschopnost sjednotit vzhled jedné z hlavních postav kterou hrají dvojčata a která lze zřetelně rozeznat jak se střídají náhodně od scény nebo dokonce od záběru). Podrobně u jednotlivých epizod. ()

warrenur

Nenapadne sci-fi pre pozorneho, idealne, aj v kvantovej teorii trosku edukovaneho divaka. :) Naozaj treba vnimat tie naznaky, linie a nechat si "vysvetlit" kto je "odkial/z kedy". :) Uznavam, ze obcas, zvlast k zaveru, to obcas posobilo nesurodo. Kazdopadne, Noomi bola tradicne skvela a mladucka predstavitelka jej dcerky, Alice, bola tiez podarena. Hoci som jej tu, scenarom pridelenu, predcasnu emocnu inteligenciu moc neveril. Plne chapem jednohviezdia i odpady. Ako som pisal vyssie, treba sa pri sledovani ozaj vzit do deja a sustredit sa a mat otvorenu mysel. Toto nie je ziaden jednoduchy, plochy blockbuster. Je to obcas i silne emocionalna rodinna drama, ktorej by som bol uvital menej. Narvat to do 6tich dielov by bolo asi idealne, ale chapem, ze niektore linie si vyzadovali hlbsi a pozvolnejsi nastup. ()

gonga

Totálně zmatená pitomost, která už v základu staví na zcela nesmyslných predpokladech. Kvantová superpozice se týká elementárních částic a jednotlivých atomů,, nikoliv baryonové hmoty. Chápu, že jde o jakési scifi, ale toto je vyprávěno tak zmateně, že nedává smysl. A to nemluvím o totálně otravné hlavní postavě a její neméně otravné dceři. ()

DavidWebb

Constellation/Confusion seriál je v zásade dielko, kde hlavnou premisou je kvantová fyzika a alternatívne reality (jedna častica môže zároveň existovať aj neexistovať zároveň) o ktorej vedia  diváci a aj tvorcovia tohto serošu zhola prd a je umiestnená do atraktívneho prostredia vesmíru (vesmírnej stanice ISS). V tomto prípade sa našťastie nezvrtol celý koncept po prvej časti na riešenie medziľudských a rodinných vzťahov natotálku (aj keď si toho diváci užijú hodne teda) a scénár sa aspoň ako tak drží aj v rovine sci-fi aj mystiky, rejžom sa vcelku darí prepašovať tam nejakú atmosféru a osobne som bol celkom zvedavý ako to celé dopadne. Spočiatku nie,  ale neskôr ma celkom bavila postava Buda/Henryho Calderu a.k.a. Buzz Aldrina a samozrejme sa nevyhneme scénam, o ktorých bez pochyby viete, že ste ich už videli inde. Úplne ale že fakt úplne posledný záber/scéna poslednej časti, tak tam ozaj neviem... či bolo lepšie to vynechať alebo nie, ale štvrtú tam jednoducho vybalím pretože jednooký je medzi slepými kráľ. Druhú sériu neočakávam. ()

Mamlas odpad!

První díl by se dal, částečně, považovat za sci-fi. Ostatních 7 zbytečných dílů bylo rodinné drama o malé holce a její matce. Díky tomu, že jejich otravné a neméně zbytečné dialogy zabíraly tak 90% stopáže, a i ten zbytek byla nudná sračka, tak bylo sledování tohoto seriálu velmi rychlé. Jen mě bolí prst od neustálého přeskakování toho nudného balastu. ⬇️ 8% ()

cernakus odpad!

Doporučuji se tomuto počinu vyhnout. Nejedná se o sci-fi, nejedná se  mysteriózní thriller, nejedná se o nic. Za 8 dílů "první" série se dostanou s příběhem tam, kam by se seriál jako jsou Krajní meze (seriál) (1995) dostal v prvních 15 minutách epizody. Tady se už nedá mluvit o nastavované kaši. Tady je to už je voda, samá voda. Jak může taková elitní evropská hvězda, jako je Noomi brát takové sračky mi nejde na rozum. ()

JasonV

Kvantová superpozícia vedomia Noomi Rapace naozaj nefunguje. Prvé dve časti tak trochu pripomínajúce Gravitáciu sú celkom fajn, akonáhle sa však začne rozvíjať vyššie spomínaná teória a zmätane sa začne pobehovať v paralelnej realite v štýle Silent Hill ide to všetko rapídne dole vodou a celé to končí ako chaotický fantasy hororový guláš. ()

Heywood

Paralelní svět byl už v mnoha sci-fi filmově ukázán. Zde tedy žádná novinka, jen zamotané do kvantové teorie. Jenomže: Začátek dobrý, pak se to začne utápět. Noomi Rapace je zkušená herečka, tady se nechá režií vláčet jako hadr a je to hrozné. Rosie Colemanová v roli dcerušky má vkládané věty do úst, které by těžko říkal i dospělý a její role je nejen depresivní, ale až protivná. Ani ostatní postavy přizeň nevyloudí. Barbara Sukowa z toho dělá horor a kde je Tom Pullings říká si divák přo pohledu na James D'Arcyho, který je ufňukaný a nezáživný. Jonathan Banks obstál, zbytek bída, hudba bída, střih bída, tempo bída, konec fatalistický, délka bída (stačily by 4 díly) a tak se nedivím, že tu padají i odpady, protože především je ten námět nezvládnutý. Dokoukal jsem se zrychlovačkou, protože 40% scénáře je na vyhození a nic nepřinášel. Promarnit takhle šanci... 30%. V Apple asi nikdo nekontroluje, za co se utrácí filmové peníze. Napoleon je také mizérie a to to točil Mistr... ()

Kamil111

Schrödingerova kočka v seriálové praxi. Ne nadarmo se tam polopaticky několikrát vyskytla, dokonce v najednou viděné kombinaci živá-mrtvá. Nakolik je tento dávný myšlenkový experiment z kvantové fyziky známý zdejšímu diváctvu, svědčí výše uvedené recenze i všechny ostatní u jednotlivých dílů - tedy zřejmě nijak. Bavil jsem se, i když je fakt, že onu vědeckou teorii si v zájmu děje autoři hodně přizpůsobili a poslední dva díly se až příliš opakovaly. ()

Naby

Zacatek serie teda celkem slozity a chvilkama dost napinavy, az horrovy. Rozhodne to neni uplne bezne sci-fi, pro bezneho clovicka co si chce jen tak lehce odpocnout. Za me to bylo fakt zajimavy, ty zamotany veci jsem driv nebo pozdeji dal dohromady a do doby rozmotani jsem se vlaste vzdycky jen vic bal, takze vsechno tak jak ma byt. Rozhodne to neni pro nekoho kdo chce jen jednoduse koukat na neco co mu nekdo serviruje jednoduse a postupne. To ale ja shledavam zajimave, protoze to ma prave ty grady, ze clovek jen tupe nekouka, sle musi porszdne zhavit mozkovnu, aby to davalo smysl 😉. Za me celkem 4,1* PS: To multikulturní jazykové ztvárnění me taky hrozne bavilo. ()

Amberjack

Zabitý potenciál. Zajímavý mysteriózní nápad se vysvětlí během prvních dvou dílů a od té doby ho seriál neúprosně dojí a k ničemu dalšímu nesměřuje. Nasnímané je to dobře, má to krásnou hudbu, ale co s tím, když postavy plácají ty samé kraviny pořád dokola. Počítal někdo, kolikrát ta malá otravná holka řekla "mamma" s tím jedním, stále stejně depresivním výrazem ve tváři? Fotr je zbytečná buzna - pracuje jako učitel ve školce, smaží lívance, bulí a chodí ke cvokařce. Lepší, kdyby se nechal utratit. ()

dunbar

Že mi niekedy bude Noomi Rapace liezť na nervy by som nikdy nepovedal. Chvíľu som myslel že toto režíroval ten istý človek ako  Invasion(2021) - tam tiež vytvorili úžasne odpornú postavu iránskej matky. Ako zabiť zaujímavú tému kvantovej previazanosti... ()

jess20

Námět je výborný ale jinak obří nuda ...přijde mě že noomi vzala roli diky nějakému známému který film točil nebo režíroval jinak si nedokážu vysvětlit jak by v tom mohla hrát.velke zklamání dávám 2* ()

JohnDark

Constellation, Sci-fi thriller, USA 2024, 1. séria 8 častí, H: Noomi Rapace, Jonathan Banks, James D´Arcy, Rosie Coleman, Davina Coleman, William Catlett, Barbara Sukowa, Julian Looman, Henry David, Sandra Teles, Carole Weyers, 80% ()