Vesmírne agentúry začínajú vyšetrovať náraz do ISS. Jo sa usiluje znovu nadviazať kontakt s Magnusom a Alice. (Apple TV+)

Miyamoto

Kosmonauti jsou průběžně vyslýcháni před komisí a nikdo nevěří Jo historku o tom, že se ISS střetla s tělem mrtvé sovětské kosmonautky. Velitel Caldera pak vidí výsledky, které ostatní ne a které se mu nedaří zaznamenat. Přibývá postav, které vidí podivné věci a celé to vypadá dobře... Až na zjevnou snahu scénáristů tlačit na stopáž, takže využíváme klasického motivu, kdy různé postavy ví různé věci, ale pro jistotu o nich nikdo s nikým nemluví. Mimo toho není vždy jasné, jak jdou zobrazené události za sebou (zvláště u Caldery), ale to zatím nevadí - otázky vzbuzují zvědavost a zajímá mě, co se bude dít. Chtělo by to ale už pomalu začít vysvětlovat alespoň něco, ať se ze seriálu nestane jen směska podivných scén, které se na konci smáznou v pár minutách bez bližšího vysvětlení. ()

kenkaku

První zřetelný náznak toho co se (možná) děje padl díky Ireně. Díky tomu dává výslech celkem smysl. Bohužel díky scénáři a neschopnosti vyprávět “něco divného” nevím jestli to co je vidět je “divné” nebo neschopnost filmařů. Př. Bydlení Alice. Je v Německu nebo ve Švédsku? Nebo má dva? Nebo je to “to divný”? To samé chujovina s Budem… je to idiotský způsob vyprávění (flashbacky) nebo uvažujeme “něco divného”? A to mi na příběhu vadí. ()