Hororová klasika, jež na plátna kin přivedla jedno z nejproslulejších monster! Lon Chaney jr. ztvárnil Larryho Talbota, který přijíždí na otcův (Claude Rains) zámek ve Walesu a seznamuje se s krásnou Jenny (Evelyn Ankersová). Oné osudné noci Talbot dívku doprovází na karneval a cestou potkávají tajuplnou cikánku. Věštkyně dívce vyjeví neblahý osud, jenž ji čeká. Zlověstná mysteriózní atmosféra umocněná skvostnou výpravou a plíživou hudbou učinila z Vlkodlaka mistrovské dílo uctívané fanoušky všech žánrů. (oficiálny text distribútora)

liquido26

Hlavními plusy tohoto filmu je skvělá tajemná atmosféra, tvořená hustou, fakt hodně hustou :-)), mlhou, Chaneyho make-up, který ani dneska nepůsobí nijak směšně a skvělý Chaneyho melancholický herecký projev. Vlčí muž (ten překlad Vlkodlak se mi prostě nelíbí) je nezapomenutelná klasika a jsem zvědavej, jestli jí připravovanej remake překoná. ()

corpsy

No fakt dosť bieda. Najslabší z klasických prvých dielov známej štvorice monštier ( ďalej MÚMIA, DRACULA a FRANKENSTEIN ) spoločnosti Universal. Nevyužitá možnosť akčných scén - tie asi tak dve sú zhrnuté do poslednej tretiny a nevyužitý Lon Chaney Jr., ktorý sa v maske teda veľmi neohrial. ()

curunir

Jedna z klasík svojho žánru, ktorej až roky dopriali aby sa stala legendou. Pravdou však je aj to, že napriek rokom je z tohoto filmu stále cítiť určitá béčkovosť a tiež aj lacnosť. Najviac je to vlastne vidieť na pomerne slabo odvedenej réžii a mnohých hereckých výkonoch (vlastne jediný kto ma zaujal bol Béla Lugosi). A ako už bolo povedané to čo malo na filme najviac vyvolávať strach, čiže Vlkolak, je chabo spracovaní a nepôsobí ani trocha prirodzene. Navyše čo trocha zamrzí alebo žeby chvalabohu?) je fakt, že hlavný aktér sa na plátne prvý krát objaví po takmer trištvrte hodine čo je u filmu, ktorého stopáž len slabo presahuje hodinu dosť naškodu, navyše nikdy sa v zábere dlho nezdrží. Aj napriek týmto výhradám pôsobiacim veľmi zásadne má ale Vlkolak veľmi dobre navodenú atmosféru, ktorá je najväčšou devízou tíchto filmov a tak dať menej ako 4* by mi prišlo nespravodlivé (netreba tiež zabúdať, že už je to pekná kôpka rokov kedy tento film zazrel spln mesiaca) . Zašlú slávu môže tento film znova zažiť keď onedlho príde do kín pripravovaní remake. ()

Astaroth12

Veľmi skromná výprava.Niektoré herecké prejavy boli slabučké.Je tu park zahalený v hmle,rakva v dosť pochmúrnej márnici to zvyčajne u mňa vyvoláva pocit strachu ale v tomto prípade ma to nevystrašilo.Ale to asi preto,že hudba tu nebola zvlášť dobrá.Ale Mytológia okolo vlkolaka tu bola dobre vypovedaná.Maska vlkolaka bola Srandovné nedokonalá,ale že film má toľko rokov dá sa to pochopiť. ()

Tayen

Ke klasickým hororům mám většinou úctu, neboť jako první na filmové plátno přivedli všechna ta legendární monstra, o kterých jsme do té doby (spíš naši pra pra... předci) mohli jenom číst. Ale být jeden z prvních ještě neznamená být dobrý. A tady se mi to potvrdilo. Nějak nevěřím tomu, že i před těmi 70-ti lety někdo mohl propadnout kouzlu atmosféry, jejíž ponurost naznačuje pouze tma a mlha (ikdyž i toto mnohdy funguje). Samozřejmě, tehdy nebyly takové efekty jako dnes, ale i tehdy lidé měli mozek, který jim mohl říct, ne tak ne to je další klišé. Buď tehdy všichni jeli na klišoidní vlně, nebo se té melodramatizaci smáli jako já. Nástup vlkodlaka je nudný a režisér ho předvedl jako naprosto běžnou scénu, všechno se nafoukává do velkých rozměrů, jen aby to nakonec splasklo bez zvučného BUM. Plný počet hvězd jen proto, že je to černobílé a 70 let staré, bohužel, to by byl jednoduchý zisk. ()

MikO_NR_1909

40. roky veľa vody nenamútili pre priaznivcov hororov. Vlkolak je síce kvalitný, ale nie veľmi dobrý. Chaney Jr. a Evelyn Ankers sú zaujímavý párik a Claude Rains ako neústupný legendárnym poverám s charizmou otca dodáva presvedčivosti. Navyše milujem tieto lesné hmlisté dávne exteriéry. Niežeby boli skvelé, ale sa mi jednoducho páčia rovnako ako čiernobiela kamera. Problém vidím v absencii strachu, či krajšieho príbehu, ktorý by povznášal tento nádejný film. ()

movieband

"I člověk srdce čistého, jenž k modlitbě se večer sklání, může se vlkem stát, když kvete vlčí mor a podzimní luna ho svým jasem mámí." 75% ()

Wiliem

Nejlepší snímek ze serie Vlkodlak a dokonce bych si dovolil tvrdit nejlepší hororový snímek 40.let. Sérii Frankenstein a Drakula poraží pak minimálně o třídu. Velikou zásluhu na tom samozřejmě má také charismatický L.Chaney. 80%. ()

AlistairMir

Hororový skvost. Film má na svou dobu velmi hustou atmosféru a těch 70 minut uteklo hrozně rychle. Fanoušky Draculy potěší přítomnost Lugosiho, který si zahraje jednoho z cikánů. Věřím, že když tehdy lidé tento horor viděli, tak se jim pak do lesa chtělo ještě méně, než mé generaci po Záhadě Blair Witch. Uznale smekám klobouk jelikož díky tomuto dílu o 69 let později vznikl můj nejoblíbenější film o vlkodlakovi. Ano myslím tím remake, který i když celosvětově zklamal tak mě si plně získal. Takže děkuji a tleskám. ()

radektejkal

Film pro chvilku oddechu, proč ne. Docela přijatelné, přestože vllkodlačí problematika je zde hodně zjednodušena (proč vlkodlak a proč ne třeba rysodlak, odvěké soupeření vlka a člověka, jejich vzájemná úcta i nepřátelství, přenos zla krví...). Škoda jen vůbec nezvládnuté masky, která vše posouvá spíš ke komičnu. ()

honajz2

Přiznejme si - tohle už zestárlo. Kulisy to sice má atmosférické a pár scén tak dokáže celkově působit taky, ale vzhled vlkodlaka už vypadá až příliš směšně a taky to tahá dolů slabší atmosféra a vlastně i příliš přímočarý příběh. Dracula na tom sice není o moc líp, ale atmosféra i příběh mu fungují určitě o něco líp, než tady. Pro mě zatím nejslabší zážitek z téhle série původních filmů o klasických hororových monstrech, ale popravdě i ten si případně zopakuji mnohem radši, než všechny současné laciné horory točené jen pro výdělek... Silné 3* ()

Martin741

Vlkodlak z roku 1941 a v rezii Waggnera je podla mna najlepsi vlkodlaci film, aky doteraz nebol prekonany. Z pana Lon Chaney Jr. sla fakt hruza a cisty des. Suverenne najlepsia filmarska vlkodlacina. 100 % ()

M.i.k.e

v rámci hororů ze starověku spíš průměr na jedno podívání. Maska vlkodlaka je sice na tu dobu ok a před víc jak osmdesáti lety to určitě fungovalo, ale dnes je to spíš jednohubka, která sice neurazí, ale vedle svých monstrózních kamarádů celkem lehce zapadne...50% ()

-Bomba-

Nestárnoucí klasika a nepochybně nejlepší vlkodlačí film historie, který podle mne v této odnoži nebude nikdy překonán. A to i přesto, že se Wolf Man na obrazovce sotva ohřeje a žádných libových vražd se nedočkáme (narozdíl od remaku), což se důkladně vysvětluje ve skvělém filmu o filmu a zároveň průvodcem vlkodlačích filmů, které naleznete na dvd z tématické kolekce – studio Universal se bálo přílišné děsivosti, čemuž se v dnešní době můžeme leda tak pousmát. Jedním slovem SKVOST! ()

zette

Prijde mi, ze Vlkodlak v porovnani se stejne starymi americkymi filmy zaspal dobu uz v dobe sveho vzniku. O specialnich efektech se ani neda hovorit a i pres tajemnou atmosferu chybi filmu dost na dramaticnosti. Je to takove nijake od zacatku do konce, vcetne dialogu a hereckych vykonu. V kratke dobe me vsak opet v mensi roli zaujala Maria Ouspenskaya, velmi osobity herecky projev a asi diky sve vizazi opet ztvarnila zajimavou postavu. ()

Hans.

Průměrný horor jako většina z 30-40 let dnes už to ničím neohromí, ale ani neurazí. Rychle to uteče a masky jsou víc než dobrý. Každopádně lepší než dnešní trapárny s partičkama středoškoláků. ()

WolfR

Vlkodlak, jedno z nejklasičtějších monstrer na světě zde přivedlo na plátna opět studio Universal. Jedná se o povedený film ukazující tragický osud jednoho šlechtice. Je to solidní film s dobovou atmosférou a výborným představitelem hlavní role. Trochu mě mrzí, že jsme si toho vlkodlakova běsnění neužili víc. Na pěst byla postava cikánky a ve scénáři se našlo pár nelogičností, ale přesto se jedná o povedený kousek, který se po právu řadí mezi legendy, 4 hvězdy. ()

tom88

Je zaujímavé v tejto dobe plnej digitalizácie a efektov vidieť klasického Vlkolaka z roku 1941. Na svoju dobu určite inovatívne, napínavé a mystické, ale teraz je to tak trochu k smiechu, keď človek vidí chlapíka prezlečeného do chlpatého kostýmku ako sa potuluje primitívnymi kulisami lesa a vyskakuje tam na okoloidúcich. Každopádne je to zaujímavé vidieť jednoduché dávno minulé techniky tvorby filmu. S tou rádoby strašidelnou hudbou to nemalo chybu. Inak som sa chvíľami fajn bavil, ale z veľkej časti to bola aj nuda. 70% ()

hans500

Výhodou oproti starší verzi (Vlkodlak v Londýně) jsou herci. Lugosi je prostě Bela, Chaney jako Larry brilantní a Rains jako jeho otec také. ()

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Chloé Zhao chystá Drákulu

Chloé Zhao chystá Drákulu

05.02.2021

Oceňovaná režisérka Země nomádů a nadcházející marvelovky Eternals Chloé Zhao má za sebou zatraceně povedený rok, a tak není divu, že o ni v budoucnu budeme jistě ještě hodně slýchat. Nově se… (viac)

Universal se opět pokusí oživit monstrum

Universal se opět pokusí oživit monstrum

21.11.2020

Před třemi lety se Universal pokoušel po vzoru Marvelu nastartovat vlastní filmový vesmír, který by zahrnoval klasické figury tohoto studia: Frankensteinovo monstrum, jeho nevěstu, Drákulu, Mumii,… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra