Nick Tellis (Jason Patric) - policista z oddělení narkotik má za sebou neúspěšnou akci proti drogové mafii. Po ní je přidělen k bývalému kolegovi zavražděného policisty, poručíku Henrymu Oakovi (Ray Liotta) a oba se vydávají zpět do temných hlubin podsvětí. Tam ale Nick brzy zjišťuje, že zdánlivě jednoduchý případ brutální vraždy Oakova kolegy je mnohem složitější... Jeho nový parťák o ní možná ví víc, než hodlá prozradit. (oficiálny text distribútora)

Kozlowski8

Nick Tellis, policista z protidrogového oddělení, při pronásledování nebezpečného zločince nešťastnou náhodou smrtelně zraní těhotnou ženu, Po této události, sužován výčitkami, je rozhodnut trávit více času se svojí rodinkou. Když je však požádán , aby pracoval na dopadení vraha svého kolegy, nemůže odmítnout. Jeho novým parťákem se stává svérázný poručík Oak... Zpočátku jsem nebyl příliš nadšen vizuálním pojetím a kamerou. Postupně, jak děj začal nabírat správné obrátky, mi i ta vizuální stránka začala víc chutnat. Kameraman se navíc trošku zklidnil, takže jsem si mohl hezky vychutnávat zajímavě vystavěnou zápletku a přesvědčivě hrající hlavní představitele. 70%. ()

chosan

Tak tenhle film mě hodně zklamal čekal jsem drsný akčňák a ona je to spíš hodně průměrná spíše podprůměrná detektivka 35%. ()

naytsirk

Příjemný kriminální drama s ne příliš originálním námětem, na druhou stranu skvěle koukatelný a nenudící od začátku do konce. ()

raru

Niekedy som už unavený z toho,ako ohodnotiť a napísať komentár k filmu,ktorý je absolútny priemer.Takže asi tak.... ()

Bragi66

Řemeslně dobře odvedená filmová práce o světě tajných policistů a drog. Kdo leze do žumpy, může začít také smrdět. Film neotravuje přiblblým moralizováním ani růžovými rodinnými scénami. Spád to má a konec je také dost řízný. Ray Liota docela překvapil. ()

PRASÁK

Dějství filmu "Narkotika" se odehrává v kulisách špinavých ulic Detroitu, tedy v Motor City. A hlavními motory příběhu jsou dva policisté, poručík Henry Oak (Ray Liotta) a detektiv Nick Tellis (Jason Patric). A že je to opravdu velmi silný motor! Tak silný jako samotný příběh o narkotikách, a navíc napínavý s šokujícím koncem. Ve světě byznysu s drogami není radno někomu věřit, ale jak se pak může detektiv dobrat pravdy? Všichni lžou, víceméně ve snaze zachránit si holý krk a pravda je taková, že ten, kdo úplně propadne drogám a stane se na nich závislý, řekne jakoukoli "pravdu", aby dostal svou dávku nebo aby měl prostě klid. Komu vlastně v takovémto drsném kriminálním thrilleru věřit? Kriminálníkům? Narkomanům? Zlodějům a vrahům? I tito vyvrhelové společnosti mohou někdy říkat pravdu, ale většinou je nikdo neposlouchá. Policistům? Těm ochráncům zákona? Ano, to bychom měli, že? Avšak i Detroit Police Department rozežírá korupce jako rakovina. Obchod s drogami znamená velké peníze, proto i v tomto filmu si všichni zúčastnění spálí prstíky, proto i tady si lidé vzájemně, mnohdy až brutálně ubližují, proto se i vraždí. Velmi dobře vystavěný scénář vyústil v postupně gradující kriminální drama, na jehož konci si utřete pot z čela... ()

oli1va

Během hodiny se nic zásadního nestalo, celé to je takové utahané, až na konci se objasní vše, co se mělo postupně trochu okatěji odkrývat v průběhu filmu. Nemastné neslané podívání. ()

Upswing

Nedajte sa odradiť úvodnou scénou s nadmieru sa trasúcou kamerou, skoro som to vypol. Lákal ma na tom ale hlavne Ray Liotta a nesklamal. Prekvapil Jason Patric aj keď na jeho vyzáž á la Lemmy som si musel zvyknúť. Prvá polovica dosť nuda, ale potom sa to postupne rozbehne a záver je super ! ()

Rathe

Film se tváří, že je něco víc, ale není. Film má rozhodně zajímavý scénář i zápletku. Ale ta kamera... ačkoliv tuším, že to byl záměr udělat to takové tmavé, mě to spíše odpudilo. Třeba hned ten začátek, kde byly záběry z akce "doladěné" roztřepanou kamerou - jo, na některé to asi udělalo dojem, ale ne na mě. A děj filmu byl občas i nerealistický - na začátku se střílí, ale lidé v pozadí stále dělají jakoby nic... ()