Dávid proti Goliášovi – asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú si v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť. (Cinemart SK)

futislav

Slovensky pojatá gangsterka s otřepaným podtextem "Zabili jste mi parťáka, tak tady máte přes držku". Na slovenské poměry rozhodně nadstandard, ale působí poněkud rušivě, když hlavní hrdinové tahají jednu za druhou a zalévají to hektolitry kořalky. Asi aby režisér zdůraznil, jací jsou to nemilosrdní drsňáci a že s nimi nebude žádná sranda. Příběh je vcelku solidně vystavěný. Slovenští zvukaři byli asi na stáži u těch českých, jelikož je spousta dialogů nahraných buď z dálky, nebo jsou texty drmolivé a nerozumíte z nich skoro nic. Mnohé představy tvůrců o podsvětí i práci policie jsou značně naivní (možná úmyslně) - takhle to prostě nechodí. Lepší průměr. ()

tuctovychlap

dobrý film..na slovenské pomery dokonca veľmi dobrý..najhoršie na tom je, a) že tam hraje cigán, ktorý práve takýchto mafiánov podporuje a b) že toto nie je len o mečiarizme, ale aj ficizme..banda hajzlov, ktorá si myslí, že jej všetko patrí..posledná veta v komente užívateľa "klukluka" je výstižná..jo, zlatá defenestrace..! ()

Rebel24

Pri Vojne policajtov ma prekvapivo napadá slovo - kvalita. Áno, tento film je kvalitný, má solídny scenár a hlavne v divákovi budí emócie, čo pri tuzemských filmoch nie je pravidlo. Alexander Bárta za mňa v najlepšej úlohe kariéry, soundtrack sa vie oprieť aj o slovenské hudobné klasiky, som však stále presvedčený tak ako pri minuloročnej komédii Invalid, že naše filmy majú naviac. Námetov hlavne politicky motivovaných máme u nás každoročne habadej, ešte treba vycibriť scenár, viac experimentovať a azda sa už čoskoro dočkáme aj slovenskej filmovej klasiky. 77% ()

milbelQ

Začnem s pozitívne. Hoc som sa trochu obával - scenár Soltész, filmu prospelo že do scenáru zamotal minimum politiky. Je to určite pozeratelné a kvalitnejšie ako Čiara alebo Sviňa. Trochu slabší rozbeh ale pozrel som bez prerušenia a to je veľké PLUS. Na Slovenskú produkciu v tomto žánri výborné. Herecky exceloval Bárta - Mikiho zahral výborne. Petrovú priznám sa, som ešte nevidel hrať ale dala svoj part na pohodu. Loj, zahral ale asi dostal málo priestoru. Vojnu policajtov - anglický názov na Netflixe    ( ONCE UPON A TIME IN THE EAST - Kedysi dávno na Východe ) by bol lepši, výstižnejší a originárny, zachránilo od debaklu, že réžiou bol poverený Biermann a nie Nvotová, Solčanská alebo Babjak. Biermann urobil dobré rozhodnutie - neobsadiť Maštalíra, Filaovú a naj herečku blízkeho vesmíru a SND bordelu Zdenku. Hajdú dostal minimálnu minutáž, tak nič nestačil pokaziť. Nuž viac pozitívneho sa už nedá. Keby som odpustil školácke chyby ako električka digitálna tabuľa, BMW sa teleportovalo s budúcnosti - ach jaj čo si mysleli že BMW ako BMW. Natáčalo sa asi len v noci - kde boli všetci ľudia ? Ulice v meste úplne prázdne to akože fakt ??? Výčapníčka kerku na krku v 90 rokoch ? Šéf polície v Poprade - Rusín ? Super nájomný vrah INŹINIERIK - také klišé. Súper úkryt, kde ako správny uchýľ týra mladé baby, vraždí ich samurajským mečom, popritom samozrejme na ukludnenie mysle opravuje hračky a je tak prešpekulovaný, že bez pohybu sedí v čorknutom zelenom žigulíku, ktorý nik nehľadá a ešte sa dá ojebať v krčme ??? Hodnotil by som rád na ***** ale nedá sa a aj *** len z dôvodu, že dobrý pokus a naše SLOVENSKÉ. Musím však odporučiť - túto Slovenskú gengster story si treba pozrieť. ()

pornohavo

Príjemné prekvapenie, na naše pomery dosť kvalitne natočený film aj keď chybičky sa nájdu a film mohol ísť vzhľadom na dĺžku viac do hĺbky. Asi najviac sa mi páčili miesta nakrúcania ktoré dobre poznám a naopak, nepáčili sa mi niektoré nasilu urobené "košické" dialógy. Rytmus aj keď veľa toho nezahral bol uveriteľný mafián. Za snahu dávam 4 hviezdy - 66% ()

5bw

Rozmýšľam, či dve alebo tri. Ale keďže treba podporovať slovenskú kinematografiu, dám tri. Úplne zbytočný film. V kontexte vývoja súčasného slovenského filmu je to, odvážim sa povedať, až krok vzad. Témou aj spracovaním. Film sa v prvom rade nevie ukotviť, akoby tvorcovia sami nevedeli, čo nám chcú ponúknuť. Od začiatku všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o realistické zobrazenie skutočnosti, temné, drsné, ale pravdivé. Chcela to byť komédia v štýle Invalida? Ťažko, humor bol prirodzený, vychádzal zo situácií. Chcel to byť akčný film “po americku”? Trebalo by viac efektov. A tak ďalej. Prečo to riešim? Pretože s ohľadom na tú realistickú rovinu bola posledná tretina filmu (v podstate od Mikyho pomsty na Berciho pravej ruke) totálne prestrelená. Postava Inžiniera mnou absolútne nepochopená, nezachránil ju ani geniálny Mitaš. Fakt mi ukazujete skoro dve hodiny duo policajtov, ktorí chodia na pivko a po Košiciach a riešia odrby s kukláčmi a s miestnymi pseudomafiánmi a následne šialeného vraha, ktorý má pod domom nejaké sadomaso katakomby, v ktorých väzní náhodnú učiteľku? Ktorú sa, mimochodom, chystá zavraždiť nejakou katanou? Od tohto momentu som nevedel, či si zo mňa tvorcovia robia prdel alebo im to prišlo cool. Celý súboj Inžiniera s Mikym na štýl amerických bijákov, kde jeden hrdina je vždy pred tým druhým, potom sa vymenia a nakoniec dopadne presne všetko podľa plánu, je sám osebe riadne pritiahnutý za vlasy. Nehovoriac o pani doktorke z košickej nemocnice, ktorá po nociach chodí sypať chlapom rohypnol do pitia, aby si nesadali ožratí za volant. A hej, ešte riaditeľ SIS-ky stojaci uprostred nejakej zrúcaniny pri obrovskej svieci. Takže tak. Nehovorím, že by film mal byť striktne realistický, striktne pravdepodobný, nie som žiaden Boileau. Hovorím to v kontexte toho, akú ten film zvolil formu, a akej sa tým pádom mal držať. Herecké výkony Vojnu policajtov značne zachraňovali, obdivujem Bártovu schopnosť hrať každú hlavnú postavu (filmovú!) rovnako a zároveň ma vždy o sebe presvedčiť. Mitaš sa snažil, ale v prípade jeho postavy by ten scenár nezachránil ani Joži Kroner. Anežka Petrová aj Juraj Loj neurazili, nevadili, ako vlastne aj všetci ostatní šikovní slovenskí herci. Rytmus bol jednoducho Rytmus, čítal som mnoho názorov, že to ľuďom vadilo, mne ani nie. Vadila mi východniarčina, naozaj tu takto ľudia nerozprávajú, slovo živáň som naposledy počul od mojej babky. Som úprimne zvedavý, kedy východniarčina prestane byť trend a kedy prestane byť vtipná. Raz to príde. A potom filmári pochopia, že tu väčšina ľudí len mierne zaťahuje a nerozpráva ako Miki Hric. A prečo bol film zbytočný? Pretože nepriniesol nič nové. Áno, všetci už dávno vieme, že v deväťdesiatkach boli všetci zlí a že vlastne sú aj dodnes a že fakt všetci, že policajti, že zlodeji, že tajní, že politici atďalej. Invalid bol krásny v svojej originalite, Únos bol autentický zobrazením reality, Sviňa tiež, hoci oba trochu pokulhávali. Čiara bola autentická zasa prostredím, jazykom. Tento film bol taký zvláštny hybrid trileru, drámy, latentného hororu a akčného filmu. A kriminálky. Variácia na známe témy. Aj mainstream však môže otvárať nové alebo spracovávať staré špecifickým spôsobom. To sa tu nepodarilo. Napriek tomu však držím slovenskému filmu palce a chcem na záver úprimne povedať, že napriek dve a pol hodinovej stopáži som sa nenudil a že Vojna policajtov naozaj nie je zlý film. Ale či by som odporučil, aby ste za neho dávali peniaze, to neviem. Tým by som si už nebol taký istý. P. S.: Ani po opätovnom prerozmýšľaní som neprišiel na to, prečo má prechľastaný policajt z paneláku súkromnú plaváreň a počúva operu. Napadá mi len nešikovný pokus o charakterotvorbu a o efektné zábery. () (menej) (viac)

dominic_joel

…môj zápis č.35: Čerstvo som vyšiel zo sály medzi nečerstvé fronty návštevníkov kina, pre ktorých verím, že je najdôležitejšie ono predržané žrádlo a akýkoľvek film je iba také křoví, ale to sem nepatrí. Vojna policajtov je skvelý film s nemálom chybičiek. Avšak každý, kto dá jednu hviezdu/odpad, tak patrí medzi ľudí, ktorým ak by ste zapli kópiu filmu, kde by mal Bárta digitálne swapnutú tvár s mladým Denirom, tak by sypali hviezdičky až zo dna vrecák. Najviac ma sklamal úvo- (nemá zmysel len na efekt capnúť na začiatok filmu neskoršiu scénu len preto, že to robí každý druhý americký film a zväčša je to cool. Ak nevieme kto, koho a prečo ani kde mláti, je mi to jedno… a druhý problém bol záver, ktorý bol totálne zabitý… výber skladby, Jakab čo sa inšpiroval ranným Stallonom pre túto scénu a akési celkové strihové poňatie, ktoré zabilo aj inak iné pekné bočné linky idúce do stratena (napríklad Mikiho frajerka, ale aj ďalšie). Pre mňa neznámy Biermann po fiasku menom Sviňa sa oťukal z horlivosti, ktorou sám zruinoval svoj urýchlene natočený debut a k Vojne policajtov pristupuje remeselne obozretne a s citom pre detail, a to až pri najmenších detailoch (je náhoda, že Mikiho ŠPZ končí “AB”?). Film trpí na klasicky neuveriteľné výrazy vo vetách a prehnané nadávky, o ktorých autenticite v týchto dehdajších kruhoch nepochybujem, ale aj tak… na druhú stranu film prináša niekoľko famóznych hlášok, ktoré dakedy krom smiechu mieria aj na husiu kožu (skôr v kontexte “to bolo drsňácky cool!”). Herecky super. Hajdu a Polák najviac potešili a to na čele s Mitašom, ktorý nielen výzorovo, ale aj herecky bol lepším “zabijakom” než Fassbender v tej Fincherovej poslednej fušerine. Kamera a farby skvelé, zatiaľ udali vrchol v slovenskej tvorbe - a zvuk tiež… len… ten bol zatiaľ najmenej zlý, aby som sa správne vyjadril. Bártu chváliť netreba, on ak má chcenie robiť daný projekt, tak je v hereckej topke našej republiky. Štáfek si mohol pred natáčením svoje repliky aspoň raz nahlas povedať, inak ale kostýmovo bol famózny a presne v podobných úlohách vidím jeho budúcnosť, nie v namachrovaných trtkoch. A asi teda, keďže som sa vrátil úmyselne k hercom, tak najviac som si zgustol na Rybárikovi aj s jeho lepeňákmi. Žiť v streamom posadnutej amerike, dožadujem sa spin-offu o jeho postave a upratovaní zradných tatranských hôr, či je jar a či zima… Rytmusovi úloha esteticky nesmierne sadla, až kým otvoril ústa. To však beriem ako vinu réžie a mohli ho inšpirovať rozprávať napríklad tichšie a pomalšie, čo by krom lepšieho zážitku aj zdôraznilo jeho dôležitosť a obavu z jeho postavy. Petrová pomohla zo svojej polovice vytvoriť na obraze vierohodný vzťah a normálnu dobrú ženskú postavu (a to sa nepotrebovala ani vyzliecť - hoc by som nenamietal). Bočná linka s “rohipnolovou čajou” bola skvelým spestrením, hoc taktiež nedotiahnutým v celom svojom trvaní. To mala zrejme za vinu celková dramaturgia a zvláštna výstavba filmu (je zaťažko byť dojatý z úmrtia postavy, ak sa tomu venujeme emočne až na pohrebe asi pol hodiny potom, čo sa úmrtie na plátne odohralo. A podobne zvláštne pospájaných dielikov puzzlí prináša film viac, čomu jednoznačne škodí - rovnako ak nerozvinutosť vnútra postavy hlavného hrdinu, ktoré síce začína nádejne v bazéniku s platňami, ale neskôr nikam nepokračuje, akoby autori verili, že hrdinu už poznáme, máme ho radi a ideme s ním. Rovnako sa vykašlali aj na vybudovanie vzťahu s jeho parťákom, avšak to (ne)nájdeme v prvej pol hodine až trištvrte hodine filmu, ktorá je celkovo dosť neistá a obsahuje veľmi veľa zlozvykov, na ktoré sme citlivý z drvivej väččiny slovenských filmov. Škoda toho, avšak aj tak ide o podarený kúsok, ktorý síce za sebou necháva závan vypočítavosti, že slováka nenaženiete do kina na iný, než napolitikukydajúcifilm, čo ale chápem. Čohosi sa treba chytiť a spolu s Invalidom verím, že tu máme dobré návnady, ktoré z háčika nepustia divákov ani pri budúcich snímkoch, ktoré dávajú slovenskej kinematografií konečne zmysel. () (menej) (viac)

hakan19

Tvorcovia sa vcelku so cťou popasovali s knižnou predlohou, ale divák, ktorý knihu nečítal, sa zrejme vo filme ťažšie orientoval. Čakal som viac východniarčiny a v tomto bol najviac smiešny košický boss Rytmus, ktorý hovril tvrdo po západniarsky a ešte smiešnejší Štáfek, ktorý do toho dával aj český prizvuk. Ale ako celok sa mi to páčilo . ()

Jan78

Po Invalidovi (Invalida (2023)) už druhý překvapivě dobrý film ze Slovenska, který ho reflektuje. Smysl pro humor tu narozdíl od Ivalidy nečekejte, ale je to stejně dobré jako Čára (2017).  Viděl jsem v kině, takže délka 150 minut mi nevadila a nevnímal jsem ji negativně. Tenhle film popisuje svět policajtů v 90. letech docela barvitě. Příjemné překvapení byla romantická linka.. ()

floppy4

Chceli sme zas byť svetoví, ale ostali sme opäť slovenskí najviac ako sa dá. Slovenský film za posledné roky určite dospel, no stále je niekde v adolescentnom veku a tomu zodpovedá aj spracovanie tohto filmu. Tá akože mafiánska atmosféra bola strašne detinská a hádam viac pílila uši tá pseudovýchodňarčina. Pokojne to mohlo byť kratšie a svižnejšie a v niektorých dialógoch sa nebrať tak vážne. ()

jirikzaboj

Dost se to ve mně rve. Na jednu stranu jsem dostal vynikající syrovou detektivku, která funguje jak svým přirozeným domácím prostředím, vystihnutím atmosféry, vizuální (světovou) stránkou a velice organickým hraním, které působí velice líbivě. Některé scény mě doslova odpálily svou potemnělou hrůzou a vzpomínal jsem při tom na jehňátka. Při té straně druhé jde o opravdu dlouhý film a především start mi přišel dost chaoticky střižený a tvůrci si dávali dost načas s hlavním plotem. Možná jim šlo o intenzivní nasátí atmosféry devadesátkového mafiánského prostředí Slovenska, které by ale vystačilo i s nějakým tím krácením naprosto bohatě. Film mě každopádně předčil a překvapil v mnoha ohledech. Ne nadarmo se říká, abychom nesoudili podle obalu. Plakát totiž vypadá jako náborový inzerát a ten název by si zasloužil také poutavější jméno. I neherci a slovensky hovořící Češi potěšili. Jen mám obavu, že film se snadno ve výhledu ztratí. V kině jsem byl zcela sám. ()

Kelinej

Rudolf Biermann umí nejen produkovat, ale i točit, to už vím. Tady se vážný příběh prolíná s humornými momenty, takže výsledkem je svižná východňarská gangsterka (moc jsem si užíval pečlivě dodržovaný dialekt). Nejvíc jsem se bavil u scény s dynamitem. Alexander Bárta byl naprosto přesvědčivý a Anežce Petrové to moc slušelo. Šel bych do plných, ale mám zásadní výhradu. Odmítám svět, v němž se i správní policajti musí (a chtějí) chovat jako grázlové (bohužel vím, že takto to na Slovensku vypadalo nejenom za Mečiara...). A protiví se mi, když je jako bezmála vzor férovosti líčen gangster ve flanelce, který střídavě nechává své oběti kopat hroby a spřáteleným policajtům servíruje chleba s řízkem od manželky... ()

Tusak

Vojna Policajtov spĺňa všetko čo si nastavila. Keďže laťka nebola nestavená vysoko, tak sa neriskoval veľký potenciál a slabé doručenie. Vojna má dobrých hercov, kameru, samotný príbeh a slušné zakončenie. 7/10 ()

sasankinbrat

A mam to za sebou. Konecne! Davam jednu hviezdicku za kameru. Inak tomuto filmu neverim nic! A som nastvany. Dokonca mi je luto aj samotnych hercov, kde mozno niektori aj naozaj chceli dobre zahrat, ale nevydalo. Prostredie? To uz mohli cely film natocit v podchode na Mierku so zmenenymi scenami. Preco to v kontexte jednotlivych dejovych linii bolo tak strasne dlhe, nepochopim. Co ma vsak definitivne utyralo, bola epizoda s rohypnolom. To vazne?! Tento film vnimam ako urazku divaka, a to doslova. ()

mapollam

Veľké prekvapenie. Čakal som priemer až podpriemer, ale dosť ok film. Atmosféra východu 90tych vykreslena super, ktovie, ako by to fungovalo predabovane v inom jazyku. Rytmus absolutne katastrofalne obsadenie, bez talentu, iskry. ()

ramirez5

Asi taká klasika, no 2 a pol hodiny je trochu prepálená stopáž. 15-20 minút dole by filmu len prospelo, ale čo mi trhalo oči boli autá. Podľa popisu sa film odohráva v 90. rokoch. Hádam skôr koniec 90. rokov, no vo filme sa objavil Mercedes-Benz triedy G s LED svetlami, tiež Škoda Octavia 1. generácie po facelifte (2001) a tiež Superb (2001). ()

El_Tomo

Vojna policajtov kde som akosi žiadnu vojnu ani nezaznamenal. Nápad to bol skvelý, celkovo slovenské 90. roky hodnotím ako dobrý námet na film. Ale tu som bol sklamaný. Chýbal mi tam väčší konflikt, nejaký záporák. Nikde nič. Akosi dlho som dumal o čo tam vlastne šlo. Bárta na začiatku skorumpovaný policajt, v druhej polovici bojovník za spravodlivosť.  Niektoré postavy úplné zbytočné. Rytmus ako asi hlavný vagabund a jeho scenár sa zmestil na jednu A4 aj s poznámkami. O množstve chýb ani nehovorím. Film v 90. rokoch a tam G-čko z roku 2018, električka s digitálnym nápisom a mnoho daľšieho... A ten koniec? Vyzeralo to ako keby minuli rozpočet a len to ukončili.... Veľká škoda skvelého motívu.... ()