Temná Sklizeň

• USA Dark Harvest

V malém městečku ve středozápadní části USA se odehrává každoroční smrtící rituál, kdy se mýtická noční můra Sawtooth Jack zvedá z kukuřičných polí a vyzývá mladé chlapce města ke krvavému boji o přežití. (Prime Video)

oveckaoa

To je nějaká parodie na horor nebo co to je? V městě Harvest žije nějaké monstrum jménem Pilozub (vypadá trošku jak nová verze Pumpkinheada) to monstrum o Halloweenu vylézá ven a asi vraždí . Místní mají tradici, že nechají své teenagery 3 dny bez jídla a pití a pak jich pošlou ho zabít kdo ho uloví ten dostane auto  a peníze a může vycestovat ostatní nemůžou buď potřebují povolení od místní dá se napsat sekty nebo jich musí pustit jeden policajt (k tomuhle se ještě dostanu). Hned na začátku  ho jeden zabije a dostane auto (později nikomu není divné, že poté co ho zabil ho loví stále další roky dozvíme se i, že každý rok ho zabili )   jeho bratr chce jít s ním , ale nemůže posuneme se v čase nevím už o kolik a ten bratr chce hrát taky , aby se odsud dostal bohužel pravidla to zakazují pravidla taky zakazují hrát cizincům a ženám tyhle pravidla nemají žádný smysl jelikož jak on tak jedna černoška  stejně hrají a nikomu to nevadí. Pravidla taky zakazují se k němu dostat autem , ale i to se porušuje a nikomu to nevadí. Tak, že děcka nahání Pilozub a zabíjí je a ty děcka jelikož jsou hladové tak dělají bordel  a útočí  a zabíjejí   místní (policii to překvapivě nevadí ačkoliv je řečeno, že  pokud ho nezabijí před půlnocí stane se tragédie). Je zde jedna gore scéna v kukuřičném poli , kterou , ale kazí to , že chlápek bez horní části hlavy chodí a mluví (asi to mělo být vtipné není)  a pak jedna v krytu s gejzírem krve a pak nic .  Celý film nedává smysl jelikož jak moc těžké by bylo zhruba pro 10 lidí  se odtud dostat později ve filmu mají mačety a dva dokonce bouchačku tak, že tu máme přesilu třeba 10 ku 1 policajtovi i ujet mu autem nebo mu ukrást auto by neměl být problém. P.s. V místě kde zabíjí Pilozub si jeden kluk pokecává s holkou v autě a přijde mu normální, když mu ona řekne, že jen tak podpálila stodolu a podpálila šachtu takhle se nikdo normální snad ani nechová   40 procent ()

VanTom

Natěšené "soutěžní" přípravy na každoroční halloweenský hon v podezřele rituálním, třídně děleném městečku celkem navnadily, ovšem následné vražedné řádění vyhladovělých puberťáků nedávalo absolutně žádný smysl nejen z hlediska dlouhodobého přežívání komunity. Nejspíš i tahle "anarchistická Očista" představovala formu humpolácky naroubované kritiky konzumu či xenofobie, stejně jako většina věcí nedotažená. ()

666Carnage

Zajímavá myšlenka, knihu neznám. Dýňák vypadal docela dobře a líbilo se mi to o něm. Zbytek byl chaos a blbec vedle blbečka. Škoda protože dýňák nadělal dost škody a prolil hodně krve. 40% ()

Corpsegrinder

Neprávem podhodnocená skrytá pecka letošních hororů. Ačkoliv si to půjčuje z asi 50 jinejch hororů tak zápletka je celkem originální a ze zpracování je poznat že za tim stojí režisér co neni uplnej amatér, má to několik hezkejch záběrů a momenty kdy to nevypadá uplně levně (i když pravděpodobně bylo) a i ta dobová atmosféra byla celkem funkční. Šetřilo se asi hlavně na hercích z nichž jsou až na pár známejch jmen většina céčkaři a třeba fízl zde předvádí naprosto strašnou variaci na Jeffreyho Combse z Frighteners ale hlavní postava je špatnej herec takovým tim osmdesátkovým způsobem což mi nevadilo. Zvrat i konec jsou předvídatelný od prvních 5 minut což mě docela mrzelo ale tak už to dnes bejvá. Každopádně jsem si tuhle zvláštní kombinaci Running Mana a Pumpkinheada užil a současných 44% si určitě nezaslouží. ()

AnanAss

Rodiče z tohohle městečka jsou trošku šáhlí a svoje děcka zamykají každoročně do pokojů, kde je nechávají pár dní vyhladovět, aby je poté, přesně o halloweenské noci, vypustili na hon po zubaté příšeře, ukrývající se v polích. Ten, kdo ji skolí, stane se nejen králem školního plesu, ale dostane i luxusní fáro a doživotní dovolenku mimo tento zapadákov. O to stejné se chce letos pokusit mladší brácha loňského vítěze, který patří mezi Bandity… nejsou to však ani ti dlouhoprstí, ani mokří. Teenagerská očista a lov na křížence ufona s dýní může začít. Jako epizoda Příběhů ze záhrobí o poloviční délce by to jakžtakž obstálo, jako celovečerák to ale drhne. Extra logiku nečekám, ale přeci jen nějaké pravidla by být stanoveny měly. Tady není nic, každý se chová jako debil a dlouho jsem ve filmu neviděl tak nesympatické postavy… přál jsem si, aby ten kukuřičný hubeňour rozsápal vejpůl úplně všechny. Snad jen řezník, chránící svůj krám, ve mně vzbudil nějaký soucit. Atmosféra, spolu s pocitem strachu, jsou taktéž na bodě nula. Bohužel to nezachrání ani dobrá hudba, povedený retro look, rudá korveta, sem tam nějaká ta utržená hlava a jeden valící se gejzír krve. ■ AnanAss‘s Score: 3/10 ■ ()

Daiker

Děj stupidita a vůbec jsem nepochopil jakousi pointu celého příběhu. Stylizace ala Pomáda působila spíš jako parodie.... Postavy jsou nesympatické. Halloweenská atmosféra je dobrá a monstrum taky.  Gore scény kvalitní. Čekal jsem nějaké vysvětlení monstra proč to dělá atd. a to jsme nedostali.... ()

helraiser

No nevím, ale tohle bylo dost mimo. Tak jo bylo tam trošku mordů, ale bylo to tak pošahaný, že to snad ani nebylo možný. Nějakou logiku v tom určitě nikdo nehledejte. Tohle je v podstatě slasher toho nejhloupěšího střihu. ()

SAINTS

Dark Harvest je ďalší film na čsfd ktorý má skutočne trápnych 44% wtf? Ide o výborný horor so skvelou atmosférou. Film má aj solídne herecké výkony a réžiu. Dobrý film. ()

xxmurphyxx

Ako dobre to začalo, tak zle to skončilo. Škoda, potenciál tu bol. Zo začiatku funguje fajn atmosféra, vyvolanie zvedavosti u diváka o načrtnutý lore mestečka, ten tekvicový panák tiež nie je na zahodenie, osobne mi pasovala štylizácia a zasadenie do rokov dávno minulých, postavy málo známe, ale svoj účel plnili obstojne a miestami parádna obrazová forma, nasvietenie, uhly kamery atď. Bohužiaľ film sa na niekde na pol ceste rozpadne, postavy sa začnú chovať vyslovene kokotsky, kompozícia scén začne pôsobiť rozbito, dej sa točí dookola a nikam sa neposúva, začnú sa kopiť divné rozhodnutia a diery v príbehu, hlavný hrdina s jeho bad ass výrazom je stále rovnaký priposratý trtko a práve od neho som očakával najvýraznejší posun, ale on len chodí tvári sa oduto alebo uplakane a nič s tým nespraví ani posledná scéna v kukurici, ktorá je vlastne tiež pekne mimo. Gore je tu miestami veľmi fajn a ako som už písal niektoré scény sú naozaj vymazlené, ale stále sú to len scény, moc krátke na to, aby dokázali zvrátiť celkový feeling z filmu. Čo ma ale najviac mrzí, že načrtnutý lore sa absolútne nijako nerozvinie, nevysvetlí, ostane len pri tom, čo sa na začiatku naznačilo a divák sa môže aj pojebať. Plytký koniec nezachráni ani medzi titulková scéna, ktorá si pripravila pôdu pre prípadné pokračovanie o ktorom ja teda dosť pochybujem. To by sa museli kurva riadne hecnuť, aby napravili divákom chuť po tomto nepodarku. ()

Easykill

Temná sklizeň bohužel sklidila nějak málo procent, což se mi teda vůbec nelíbí. Zaslouží o dost víc! Především za zajímavý příběh a pěkný vizuál. Taky je to dost krvavé a občas vtipné. Já se bavil od začátku do konce a nějaké malé nedostatky se*e pes, nic není dokonalé. Za mě povedený a určitě si zaslouží pozornost i pochvalu! Jedna * navíc, protože si zaslouží. ()

Miroslav.Zac

Autora knižní předlohy neznám, ale rád bych si tu knihu přečetl a srovnal s filmem. S ohledem na zdejší hodnocení jsem čekal nějakou béčkovou blbost, děj mě ale docela zaujal. Podobný koncept sice používají tvůrci už dlouho, ale i tak člověka ta atmosféra podivného městečka uprostřed nekonečných polí, jehož obyvatele trápí společné děsivé tajemství, potěší. ()

Accuphose

Super vizuál, chválím... první půlhodinka vás namlsá, pak se to přemění v mix lacinýho gore a módní vaty. Celkově je to odpad, ale za kameru jednu hvězdu dát musím. ()

Dalajlada

Co jsou lidé schopni udělat pro peníze? Vymít mozky a klidně obětovat své mladé, a ty kterým se to nelíbí pozabíjet. V kontextu dnešní doby mi tento film hodně připomíná válku na Ukrajině. Navíc je hlavní hrdinka fakt moc pěkná :) ()