Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

FreeDooM44

Pěkný film, který je postavený na skvěle napsaných a zahraných postavách... Gustaf Skarsgård neuvěřitelně zahrál toho parchanta, kterýmu máte celý film chuť rozkopat ten jeho hezounskej obličej. ()

balcazar

Toto bola mňamka, hoci poriadne surová. Film tvorí zaujímavý paradox: ponúka často ťažko stráviteľné scény, no po každej chcete viac a viac a čakáte, ako vygraduje dej. Nenudil som sa ani na minútu, herecké výkony boli taktiež fantastické. ()

boni

Naprosto bezchybný film, vážně. Nekompromisní pohled na šikanu, kterému dodává na mimořádné autentičnosti především asketický hlavní protagonista a výborná severská atmosféra, která frigidně provází celý film. Příběh je opravdu brilantně vystavěný, nechybí patřičná - ale zároveň maximálně uvěřitelná - gradace. O šikaně rozhodně ten nejlepší film, který jsem kdy viděl. Skandinávskou produkci mám opravdu rád, protože ten jejich styl, ten nedokáže napodobit nikdo. Emoce, které tam na první pohled nejsou, ale přesto celou dobu bublají pod povrchem a vy víte, že brzy vytrysknou. Prostě exaktní filmy, to se jinak říct nedá. A samozřejmě ještě konkrétně k tomuhle, tak ta katarze, která přišla na konci, a která je metaforicky znázorněná nejen tou závěrečnou scénou, tak ta je naprosto dokonalá. Teď to zakončím možná až příliš familiárně, ale prostě - žůžo. ()

Adiemus

Na téma školní šikany bylo natočeno nespočet filmů a tento mi popravdě nepřišel ničím výjimečný; kalkul s city, navíc nepodložený logickým jednáním vedení školy, se nedostavil. Navíc kontroverzní vztah mezi otčímem a vyženěným synem mi připomněl daleko lepší Dospívání po americku. ()

winstonik

Postaviť sa proti zlu je veľkým víťazstvom ducha, ale málokedy víťazstvom vo formálnych pravidlách hry. V tom sa film mýli. Najväčšmi však vadí to, že súboj dobra a zla sa odohráva v nevykreslených, plytkých postavách. Dobrí aj zlí sú príliš statickí, najmä u "zlých" nevieme nič o príčinách ich konania a nič sa ani nedozvieme. To je nedôsledný, odfláknutý postoj ku podstate Zla. Tieto deficity robia z filmu skôr zručne natočenú rozprávku. Žiaden Kieszlowski sa nekoná, šťastné konce totiž nie sú o živote. Dávam medzi 3 až 4, najmä kvôli veľmi dôležitej téme a inak dobrému spracovaniu. Tento film je - dobrý. ()

Tanner

Působivý film z prostředí elitářské školní instituce, která si nárokuje právo cele ovládat jednotlivce a v níž se důsledně odlišují ti, kdo pravidla vytvářejí, od těch, na kom se vyžaduje jejich dodržování. Je to téma, které už se v pár filmech objevilo, přesto je to vždy aktuální a o nějaké neoriginálnosti by si tu asi málokdo dovolil hovořit. Přes nesporné kvality filmu jsem však nebyl zcela u vytržení, už kvůli některým zde zmíněným nesrovnalostem (např. změna Erikovy osobnosti, místy nelogické chování), nedotažení některých motivů, nevýrazné hudbě.. nevím, zkrátka mi to místy přišlo takové lehce nesoudržné. Nicméně jde bezpochyby o hutný tíživý film, který stojí za vidění. Film o násilí, ve kterém násilí není samoúčelné, jak tomu mnohdy bývá. ()

zaso162

Skvele! Svedska scena ponukla pre mna vobec prvy film a bol som mimoriadne prekvapeny. Drama, ktora ma spad, v ktorej nie je nic navyse a ktora je tak napinava, tak vas hecuje, ze na konci mate chut do niecoho (niekoho) udriet! 5* ()

polonius

Svělé! Film o přátelství, cti, lidské hrdosti a nakonec i trochu o lásce. Vynikající herecké výkony, kamera, režie, hudba šetří výrazovými prostředky a nenápadně a přitom velmi sugestivně dokresluje jednotlivé scény. Za všech dob i okolností aktuální téma vzpoury jedince proti společnosti, nesoucí v sobě obrovský morální apel. ()

Žažulienka

Zpočátku jsem čekala, že mě to moc neosloví. Násilí na začátku mne moc neoslovovalo, ale postupem času se z toho vyklubalo velmi dobré drama, od kterého se nedalo už odtrhnout. ()

e(l)a

Ta nějak nevím... Pořád na tom filmu nemůžu najít všechny ty kvality, které jsou mu tady přisuzovány... Film je možná dobře natočený, to ano, ale... Ale to přece není všechno! Je depresivní - ale ani to není záruka kvality. Ani herecké výkony samy o sobě film nevytáhnou na 5 hvězdiček. Hodně jsem od toho filmu čekala, ale musím se přiznat, že jsem byla dost zklamaná. Děj je dost nepravděpodobný, místy napínavý, to ano, místy hodný zamyšlení, nepopírám, místy snad i poučný, ale celkově bohužel trochu (víc) nudný... Je to omílání jednoho a téhož pořád dokola. Navíc mi teda "přeměna" hlavního hrdiny nepřišla tak logická, jak tu někteří píší. Že by na jedné škole zmáltil každého jen tak, kdežto na druhé byl ztělesněním ctností? Ale no tak! Závěr mi přišel spíš trapně přilepený... Nevím... Nicméně film nesporně své kvality má - ale ne na víc než 3 hvězdy. ()

Euchrid

Rebel bez příčiny rozpoutá nerovnou válku s partou mazáků a než skončila, zjistil jsem že její příčiny jsou tak opravdové, že by tyhle války měly být nutností pro každého, kdo na ně má sílu. Občas až moc americky-like dělané, ale vtahující tak moc, až je naráz po těch dvou hodinách a docela bych si ještě přidal. ()

m0lL!sS

Oprávněně patří Zlo mezi 200 nejlepších filmů a mám li konfrontovat tento snímek se Zkaženou mládeží, musím říct, že Zlo je na naprosto jiné (lepší) příběhové úrovni, za to Zkažená mládež má, tedy alespoň z mého pohledu, lákavější a radikálnější rozuzlení. Jak jsem již naznačil, příběh švédského fenoménu je opravdu propracovaný do nejmenšího detailu. Můžete se těšit na lásku, přátelství, nenávist, ale hlavně na obrovskou vůli a nezdolnost Erika, který se zocelený svým předcházejícím životem postaví vůči neprávu, násilí a nakonec i proti svému "otci". Ani na okamžik jsem neváhal o svém hodnocení. Film si bezpochyby zaslouží pět hvězdiček a zařazení mezi nejzajmavější a nejlepší snímky, jaké jsem kdy viděl. PS: Nemůžu si pomoct, ale v severských státech mají opravdu pro tento druh dramatu cit (viz estonská Zkažená mládež). ()

Magoor

Lepší film o dětské hře na šest písmen jsem neviděl, nikdy! Skandinávci prostě umí ukázat, jak vypadá Dark Side Of The Moon. Není co dodat! ()

Expertt

Úžasný film, velice překvapil..a právěm patří do TOP 200. Velice dynamický děj, v průběhu těch 113minut se mi nestalo že bych se nudil, co říci...skvělé drama a originální příběh v tom množství braků o šikaně. ()

Izz

Drsné,až nepříjemné na dívání.A zároveň jeden z neejlepších evropských filmů poslední dekády.Od začátku do konce si Zlo drží napětí,nepředvídatelnost a režisér celý příběh drží v otěžích naprosto jistě a suverénně,stejně jako se Andreas Wilson zhostil hlavní role.Škoda,že v Hollywoodu z Mikaela Håfströma udělali rutinéra,který točí jen řemeslné zakázky bez výraznějších ambicí.Přitom zde dokázal vytvořit mrazivý film,který jen těžko budete chtít vidět znovu,ale minimálně napoprvé s vámi slušně zamává,to můžu zaručit. ()

Knor

Všechno už tady bylo řečeno, takže jen pár vět. Čekal jsem jen přece o něco více emocí, ale tento film patří rozhodně mezi ty nejlepší k těmto tématům. Lidé dokážejí být horší než zvířata a to je prostě pravda. Tento velice silný snímek se mi moc líbil stejně jako herecké obsazení. Výborné. ()

Maniik88

Zlo plodí zlo, veľmi múdre staré príslovie. Neskutočne náročný film, stálo ma to hodne emočného vypätia, aby som to dokázal pozrieť celé. Či už bola tá škola vykonštruovaná a jej psychopatické praktiky, alebo nie, tento film je iba pre silné povahy. Nič ťažšieho na psychiku som ešte nevidel, proste pílenie motorovou pílou do úbohých nervov diváka...ale stálo to za to, obdivuhodné, neskutočne ťažké dielo ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz