Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

tom88

Výborný švédsky film s dobrým dejom zasadeným do nepríjemnej doby. Veľmi zručne zrežírovaný a slušne zahraný. Dej nenudí a po skončení som mal z filmu dobré pocity. Pekné dramatické scény, dobrá kamera a jednoznačne úctyhodný prírastok do európskej aj svetovej kinematografie. K plnému hodnoteniu mi ešte niečo chýbalo, možno lepší štýl, alebo silnejší drajv alebo spád. 84% ()

3n3my

Veru vôbec by som sa nečudoval, keby za to Švédi dostali Oscara! Tak silný príbeh by si to vážne zaslúžil. Veľmi realistické spracovanie s gradujúcou atmosférou a ešte lepším koncom. Verím ale, že v americkom podaní by sa film pravdepodobne končil inak... ()

MJMilan

Švédské filmy mají vždy nádech určitého chladu, tento je ale jiný, má v sobě notnou dávku agrese a touhy po nápravě již dlouho zavedeného systému. Ve škole, kde je šikana na denním pořádku jednou musí přijít zlom. Bude Erik tím pravým motivem ke změně? ()

Noviik

Toho týpka bych nechtěl naštvat! Drsný příběh, který je, podle mého skromného názoru, velmi pravděpodobně ukázkou života na podobných školách. ()

octopuska

Drsnej film o tom, jak se dokáží rodiče podepsat na svých i nevlastních dětech. Nahlédnutí do rádoby prestižní internátní školy, která na první pohled působí velice dobrým dojmem. Postupem času hlavní hrdina, který má sám se sebou víc než dost problémů, odkryje její zrůdné zlo, které číhá za každým rohem. Učitelé,kteří netečně přihlížejí násilí, které páchají starší žáci na mladších. Kam až to nechají zajít? Co vše musí hlavní hrdina překonat , aby tohle zlo zničil a ochránil křehké přátelství se svým spolužákem, které je hnacím motorem, aby ustál bezútěšnou situaci? Šikana v té nejryzejší podobě, běhá z toho mráz po zádech.....Dokonalé! ()

URBAN

Ani ne tak skvělý film jako to co chce předat. Surově znázorněná šikana a lhostejnost učitelů poukazuje na problém dnešní doby.H erci se své role ujali opravdu báječně a zlo z toho jen číší. ( 30.7.17/MAC ) ()

sir-dave

Třiadvacetiletý Floki v roli bezohledného, vyčůraného trotla. Jestli existují na severu školy na tento způsob, tak je to úlet. Drama o šikaně, odvaze a vytrvalosti. ()

Cedr

Slušné a dobře obsazené drama o šikaně na internátní škole, kde zákonem nejsou učitelé ale nejstarší studenti. Po filmové stránce vůbec nic převratného, film ale táhne spolehlivý námět, který musí zapůsobit na každého diváka. ()

Mona07

Cloumalo to semnou pěkně! Ondskan ve mě vyvolal pomsytychtivé pocity, které mě pronásledovaly hlavně v závěrečné části filmu. Na brutální odplatě bych si v tomto případě smlsla! . . . . . Jenže v tom případě by film nevyzněl tak, jak vyzněl. . . .A to by byla velká škoda. . . . 9/10 ()

maxxxim

Surovosť a nenávisť v tej najprimítivnejšej forme-rozumej opasok a päste. Povojnové Švédsko je svedkom jednoho z milíona bežných ľudských príbehov mladého vraj 16 ročného Erika (v niektorých záberoch však pôsobí ako Sultan Ibragimov), ktorý to v živote nemá určite jednoduché. Tatko aj keď nevlastný ho "mrská" za každý prehrešok palcátom po krku. Matka sa tým moc netrápi aj keď syna miluje, nedokáže sa postaviť na jeho stranu a dať zrúde v ľudskej koži najavo, že jeho praktiky nie sú vítané. Matka bojuje pasívne ako Móhandás Karamčand Gándhí takým spôsobom, ktorý nie je zlúčiteľný so zdravou tekvicou a síce, vždy keď tatko vypustí Krakena - rozumej sníme si opasok z nohavíc a začne s "mrskaním", ona si kľudne sadne za klavír a dáva tie najväčšie vypaľováky od Rachmaninova vcelku smutné. Ale potom sa zaskvie v lepšom svetle, keď predá časť svojho dedičstva, aby mohla syna poslať na jednu z najprestížnejších škôl vo Švédsku. To sa jej aj podarí a tak Erik ide mimo dosah ocecka. Ale kľudný spánok ho nečaká a tajomstvo určite nespočíva v madracoch že, ale v jeho spolužiakoch a veliteľoch Einsatzgruppen A a B, ktorý si v areáli školy a internátu zaviedli vlastné pseudopravidlá, prísnejšie ako nikde inde. Všetci im to tolerujú vrátane personálu a učiteľov a nikto sa neodhodlá postaviť im na odpor, či už zo strachu, pretože ide o deti bohatých alebo proste len zo samotnej povahy toho ktorého hrdinu. Jediný, ktorému nie sú miestne zvyky a tradície po chuti a zároveň jediný, ktorý disponuje fyzickým fondom na demonštrovanie svojho postoja je práve Erik. Elite sa jeho správanie samozrejme po určitom čase znepáči a začne si ho doberať, čo sa rozvinie do takej miery, že Erik nezaprie svoju povahu a začnú päste tancovať. Ináč v úvode som asi zabudol podotknúť jednu zaujímavosť zo života Erika, dosť podstatnú mimochodom, že sa rád pobaví v kruhu spolužiakov spôsobom prameniacim z Makarenkovej výchovy protežovanej u neho doma jeho despotickým otcom. Pobavením sa myslí nejaká ta fraktúra či natiahnutá šľacha utŕžená v ruvačke resp. rozdaná. Dej je ešte prepletený aj ďalšími epizódkami či už pôjde o jeho kamarátstvo so polubývajúcim alebo o zblíženie sa s miestnou pomocnou silou, v bližších kruhoch, familíarne prezývanou fínska kurva. O ďalšie momentky z tohto dobre spracovaného projektu vás určite nebudem ochudobňovať. ()

Gumi.30

Asi nejlepší evropský film od mazáctví a šikanovaní ve školském systému. Film stojí na výborném hlavním hrdinovi, kterému jeho skrytou a potlačenou argresivitu věříte a reálnosti. Zároven zde neruší ani krátká, ale velice pěkná romantická linka. Dílu jen trochu sráží vaz nejednoznačně zasazení do doby. ()

tatanapope

Velmi dobrý film o mladém muži , který se ze začátku zdá jako velmi problémový a konfliktní tip . Pravda je ale opakem a člověku až na samém konci dojde , že na začátku byl agresivní , protože si vybíjel zlost z domu . Příběh o šikaně , domácím násilí a těch citlivějších tématech dávkovaný tím správným způsobem aby člověk pochopil podstatu věci . Velmi pěkně zpracované , nemám , co vytknout . Viděno v rámci Výzva 2015 od Tonach ()

chelseaman22

Pokud vyjde film s žánrem drama a současně s dánskou produkcí, povětšinou se jedná o zásah do černého. Tak je tomu i v tomto případě, kdy je osamělý bijec odeslán na internátní školu, kde se nepoddá aristokratickým studentům posledního ročníku, z čehož vyplývá následná vlna násilí a ponižování. Film je jako papiňák emocí, avšak ke škodě filmu upouští nechtěně páru. I přesto téměř perfektní. 89% Celosvětový příjem k 14. 11. 2018: $340,122 ()

markuc

Netradicni film resici tradicni tema (sikana na internatni skole). Velmi dobre zahrane, poutave napsane, pro slabsi povahy to ale neni (nektere momenty jsou nemalo drsne). Po Erikove vyrustani, kdy z nej - diky otcimovi - vyrostl tvrdy chlapec, ktery se neboji rvat, jeho vylouceni ze statni skoly, skonci v internatni skole (kde neplati zadne zakony) - Erik se zde brzy stane rebelem, ktery se nikoho a niceho neboji. Internatni skoly jsou holt svet sam pro sebe. ()

farmnf

Velmi dobré, strhující, profi udělané. No jenom bych to chválil ale to tu už udělali jiní."Kdo je vůbec ta tvoje finská děvka?Číšnice jako ty!...Není dobré moc vyčnívat, drž se průměru". Pomo má pravdu, že není dost vyjasněna doba, v které se děj odehrává, typuju 62.-65. rok. ()

Eglantine

Nikdy jsem si tak intenzivně nepřála, aby tyrani dostali zpět i s návdavkem, co si zaslouží, jako při sledování tohoto snímku. Postavy otčíma a vůdce školní rady patří k těm nejodpornějším kreaturám, se kterými jsem kdy měla tu čest. Deprese a bezmoc od začátku téměř až do konce, mrzelo mě, že katarze je tak rychlá, byť krásná. Jediné, co mě rušilo, byla jakási "umělost", občas mi přišlo, že to celé stojí trochu mimo realitu světa. Důležité ale je, že jako obraz esenciálního zla to funguje výborně. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz