Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

zigy

Copak se stane, když se jeden rváč a rebel stane obětí systematické internátní šikany? To byl teda vzdělávací ústav hrůzy, panečku....hlavní herec byl opravdu výborný, moc jsem mu udržel palce v jeho spravedlivém boji....Jediná výtka - bitky a ignorance učitelů - přehnané, úplně mimo realitu.... ()

moriero

Jedna z definicí dokonalosti je taková, že "není třeba cokoliv přidávat nebo ubírat". A to je případ tohoto snímku. Perfektní lokace, perfektní casting, perfektní herecké výkony. Ta elitářská škola byla přehlídkou nacistických zrůd a Erik všemi ponižujícími situacemi proplouval hrdě s hlavou vztyčenou. Romantiky tam bylo jen natolik, aby zbytečně nerušila. Hlavní hybnou myšlenkou nebyla láska, ale přátelství, jaké se může zrodit jedině na intru nebo na vojně (potažmo ve válce). Opravdu nemám co vytknout. ()

Lengom

Zlo tady vždy bylo a vždy bude. Člověk, který je na větším postu, či silnějším dokáže sobě "nerovným" hezky znepříjemnit život. Důkazem tomu byla jak šikana na vojně, tak i šikana na školách a všude, kde si nejsou lidé rovni. Tenhle film ukazuje extrémní podmínky pro prváky na škole, kde studentská rada má na škole navrch a může si dělat skoro vše co chce. Film mě dějově velice upoutal a několikrát jsem byl donucen se nad ním i zamyslet. Netřeba více psát, protože emoce nejlépe prožijete, když to uvidíte na vlastní oči a ne z čtení mého hodnocení. Hodnotím plným počtem, Lengom. ()

Dvojirakri

Stejně jako většina komentujících se ani já nemůžu vyhnout srovnání s estonským snímkem Třída. Zatímco zde vidíme vyleštěnou produkci, kvalitní herectví, hodně krve, mladíka který si uvědomuje co nastane když..., zkrátka vypulírovaný produkt nachystaný pro kina, u filmu Klass jde o pomalé budování s nejistým tušením věcí příštích a když dojdeme v ději k tomu, čím vrcholí, jsme v šoku. Tedy alespoň já. Je to přístupem k látce. Třída na mě dělá dojem hraného dokumentu ze školy v našem krajském městě a hodně to přidává na autenticitě, proto je to zakončení tak děsivé, nehledě na to že jsem si sám šikanou prošel a umím se dobré vžít do pocitů oběti. Oproti tomu Zlo sleduju celou dobu s poznáním že je to jen dobře udělaný produkt a tomu napomáhá i mě cizí prostředí jakési internátní školy s divným režimem, a hlavně pak samotná ústřední postava filmu, respektive jeho nepravděpodobná proměna. Nevěřím že by se trestu od otčíma nebránil jakmile dospěl do bodu uvědomění si své fyzické převahy... Ano, pocity, které jsem při sledování prožíval se mnou cloumaly, ale konečně jsem si ujasnil jednu věc - že Klass si ode mě zaslouží absolutní hodnocení. ()

kometaks

Působivý snímek v němž bych vyzdvihl především výkon hlavího hrdiny. Tento rváč vám bude opravdu sympatický a je škoda, že poslední scénu s nevlastním otcem tvůrci vystřihli. Bitky (kterých je zde bohužel míń něž jsem očekával) jsou opravdu brilantně natočené. Zlo je příkladem toho, že Evropané ještě mají filmovému světu co říct. ()

Išak

Výborný snímek u kterého s hodnocením není o čem přemýšlet.Něco podobného jako Klass s tím rozdílem, že tady se hlavní hrdina nepoddává tlaku a úspěšně vzdoruje. ()

Norzog

Děj není nijak přelomový a prostředí a chování postav je vcelku nelogické a těžko uvěřitelné. Ale vem to čert, protože u snímku se ani chvíli nudit nebudete. Režisér vás stále požene dopředu rychlým tempem a vy budete s velkou chutí hltat vše, co vám předhodí. Třešničkou na dortu je trefné obsazení. Zasloužené čtyři hvězdičky. ()

onde

Nelze dát nic jiného než 5*. Hluboké drama, které jsem jaksi neočekával. Velmi uvěřitelné herecké výkony, excelující Andreas Wilson! Dlouho jsem neviděl film, který mě takhle vtáhnul a nabídl atmosféru jako Ondskan... Doporučuji každému... Jediná věc co mě zklamala byl ten pseudo happy end, kdy se skoro vše stalo perfektním...:) ()

afroman001

Za půl hodiny si pro tebe přiejede sanitka. Budeš mít zlomené obě ruce a noc. Bude tě to hrozně bolet a nejspíš omdlíš ale řekneš že si spadl ze schodů. Jak se o tom dozví policie dozví se i to jak si nás dlouhé roky s matkou týral. Ve filmu je více podobných textů trošku sem nepochopyl proč nešel do ringu hned ale až na konci. Film je dobrý avšak nepřekoná film - plavat proti proudu ()

PavHer

Zlo je všude, a tenhle snímek vám ho ukáže v té nejsurovější podobě šikany na prestižní škole, kde byste nic takového rozhodně nečekali. Mladík šikanovaný svým otcem, se ocitá na nové škole, kde platí tak trochu jiná pravidla a on se s nimi rozhodne vypořádat po svém. Přistihl jsem se několikrát, jak mu fandím ať už ty zm*dy konečně knock-outuje ale nic není tak jednoduché.. aspoň v tomhle filmu ne 80% ()

SobikGSXR

Kdo neviděl, nepochopí. Čekat od tohoto filmu můžete všechno, to co si z něj ovšem odnesete, je věc druhá. Snažit se být součástí zvrhlého systému, nemoci bojovat a přesto zůstat nezlomen, to je Zlo mezi námi. ()

Matt2626

Dobrý snímok. Názov filmu som cítil z každučkej jednej sekundy... No i tak sa v ňom našlo miesto na ukázanie morálnej hodnoty a zmyslov života, ako je priateľstvo, láska či morálka. Trošku zvláštne bol dobové stvárnenie, ktoré akoby sa prekrývalo s terajším ale nejak mi to nevadilo. Andreas Wilson si podľa môjho názoru zahral svoju životnú rolu a bol skutočne perfektný. 0.5* dole, len za to, že koniec sa dal predpokladať viac menej už od začiatku. ()

Mangus

Nemám žiadne výhrady, niekedy možno jemne predvídateľný dej, ale o to viac sa tešíte na vyvrcholenie. Celkové zasadenie do prostredia, kamera, herci...bravo. A je to lepší film ako Klass. 10/10 ()

SONYAGENT

Tento film jsem během jednoho týdne shlédnul třikrát. Je to neokoukatelná story o mladém hrdinovi, jenž se postaví byrokratickému vedení školy zastupovaného zlomyslnými, bohatými studenty. Jenže Vy od začátku tušíte, že je všechny zmydlí, jen se těšíte na chvíli, kdy.. Na filmu mě též zaujalo, že do pozadí odsunuly vztah mezi hlavním hrdinou Erikem a mladou kuchařkou. Ani se k tomu nevracely, pouze tím dokrášlili celkový dojem filmu, který postrádá hluchá místa a od začátku do konce Vás opravdu úspěšně baví.. Nepoznal jsem moc švédských snímků a budu si muset více posvítit na herce i režiséra tohoto snímku, jelikož mě opravdu vybídli k tomu přemýšlet o filmu dva týdny v kuse :D ()

martinexa

Velice zajímavý snímek. Šikana je problém mnoho generací a nikdy to nebude jinak. Líbí se mi, že v tomto snímku na ní poukazují, ale poukazují na ni někdy až příliš, proto jen 4 hvězdičky. ()

Unrealik

Pár zarážejících momentů. Morální kázání dává učitel, který jinak bez zájmu sleduje šikanování v jídelně. Naprostá lhostejnost vyučujících i personálu (naopak snad se zálibou sledují místní bitky = kdy dva mlátí jednoho, který se nebrání). Nejasná datace - což sice nijak extra nevadí, ale bylo by fajn vědět, v jaké době se to film vlastně odehrává. Ale jinak ok. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz