Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiálny text distribútora)

vyfuk

Film plný krutosti, nacismu a šikany. Setkal jsem se s mnoho druhy násilý a šikany, ale šikana tohoto typu, je zajímavá... Erik se pro mě stal hrdinou, protože chce jít dál i přes mrtvoly a zákon. Je neuvěřitelné co se děje na některých školách a při každé příležitosti, při které to mohl Erik někomu nandat (nejen fyzicky) hřálo mě to u srdce. Gratuluji Švédsko, natočilo jsi pěkný film. ()

Ravi

Netradiční teenage drama o studentově přerodu, který dříve mladíci prožívali snad jen na vojně. Pokud Vás nebaví koukat na amerického středoškoláka neustále trápeného spolužáky a připadá Vám to strojené, koukněte se na švédskou produkci, která tento žánr vyšvihla na vyšší level. 85% = 4/5 ()

mcleod

Výborný severský film o aktivním leč nenásilném boji proti násilnému a nesvobodnému systému na švédských internátních školách, kde hierarchická šikana dělala studentům ze studia a ze života peklo, kde normální chování bylo trestáno nesmyslnými a násilnými tresty. Vedení škol tento systém podporovalo, zřejmě z důvodu pohodlnosti, kdy nechtělo řešit nic, co si studenti mohli vyřešit sami mezi sebou a zasahovalo až ve chvíli porušení nesmyslných a nespravedlivých školních nařízení mnohdy odporujících zákonům země. Až do doby než přišel někdo, kdo si to nenechal líbit... ()

Kurikmoon

Rozhodne zaujímavý film zameraný na tému šikany. Herci boli vybraný dobre.Erik sa naozaj podaril. Film nemá síce závratné tempo, ale rovnomerne a pomaličky sa všetko pekne odvíja a vy čakáte ako to dopadne. Hlavná postava sa vyvíja.Na začiatku sa sám javí ako poriadne zlo. Ale všetko má svoju príčinu. Navyše je tento švédsky počin bez typických holywoodskych podlizovačiek nejakými trápnymi vtípkami, či zbytočnými odbočovačkami. Tlieskam. A 5ku aj preto, že na túto tému zatiaľ najlepší film. ()

Or!g!nal

Bravo! Rozhodně jeden z nejlepších filmů co jsem v poslední době viděl, hlavní hrdina Erik je pro mě jeden z vůbec nejsympatičtějších hrdinů vůbec. V porovnání s tématicky podobným filmem Klass sice ne tak krutý, ale pro mě v téměř všech aspektech o chlup lepší. ()

BuryGol

Vobčas se nějaký ty severský zemi povede natočit vážně dobrej snímek. A Ondskan je přesně takovej. Aneb příběh o tom, jak hnusná může šikana bejt. A co je horší? Vono to takhle ve světě chodí. ()

Kangaxx

Áno, sú tu logické nedostatky typu matka hrajúca do rytmu počas telesnej konfrontácie dvoch generácií a mladý Muhamad Ali tolerujúci úchylku slabšieho jedinca pochybného pôvodu, ale ako celok snímok zapôsobí, vtiahne do deja, vyvolá emócie a pobaví. A to má byť cieľom. U mňa absolutórium. ()

U.Tarare

Slušná podívaná, jenom ten konec se nezdařil. Čekal jsem něco podobého jako ve filmu Klass, kdy na konci hlavní šikanisty pomlátí, a ne tenhle šťastnej konec. Nějak mi to do konceptu celýho filmu nezapadalo. Pak mě celkem zarážel nepochopitelný přístup učitelského sboru vůči studentům. Díky těmhle neduhům dávám slabé 4 hvězdy. ()

Josefin

Dokonalé po psychologické stránce i v rámci hereckých rolí. Silný emoční zážitek!! Pocity z tohohle filmu jsou nepřenositelné, je třeba ho vidět. ()

Pecival

Už na první pohled je vidět, že v této naškrobené, navenek uhlazené škole nebude všechno v pořádku. Studenti se různě šikanují za tichého přihlížení profesorů, protože "o pořádek se starají studenti sami". Erik díky své povaze de z problému do problému, protože on prostě jenoum tiše zapadnout v davu neumí. Trochu mi to připomělo vězeňská dramata, protože tato škola skutečně basu připomínala. Jsou tu sice poněkud černobíle rozdělené charaktery, ale působivosti to příliš neubírá. Zajímavý civilní konec, ikdyž by si možná leckdo přál poněkud větší masáž :) ()

IMPAIRED

Sehnal sem si Ali G Innit a tohle. Pustil jsem si nejdřív tohle, protože jsem si říkal, že po Innit by mě to asi nudilo. Takhle mě to nudilo před Innit. Z celého filmu cítím ubohost a patetičnost. Ten film ani nedosahuje kvalit. Ten film je na hovno. ()

Vercinix

Toto je ten druh filmu, kdy vám je od začátku jasné, že tohle nemůže dobře dopadnout! Ale! Čekáte...čekáte...odhadujete...pletete se....a nakonec to dopadne nějak tak, ale přesto jinak! Švédský duch je znát a dělá z průměrného filmu dobrý film! Kdy se nad tím zamyslíte, tak dokonce i jistou kompaktní myšlenku vypátráte kdesi ve skrytu! Ovšem upřímě řečeno velmi, velmi, velmi váhám se čtvrtou hvězdičkou a asi ji nakonec dám právě jen kvůli jisté švédské "rozpačitosti" či co to vlastně je:) ()

ImNotThere

Ráda bych se vyhnula sáhodlouhému plkání na téma definice zla a tak jenom zmíním, že se mi zamlouvá ten delikátní způsob, jakým se tvůrci dopracovali k poukázání na tuto problematiku. Skloubit dohromady nevraživost, nenávist a zákon džungle je docela slušný nápad, navzdory tomu, že příběh zdaleka nepřináší nic nového. Každopádně bude tohle dílko sympatické nejen teenagerům. To poselství tam je! Síla Ondskan rozhodně není v ději, ale po režisérské stránce vyniká. Jde především o hutnou atmosféru a dechberoucí herecké výkony a tu TOPku si zaslouží. Garantuji, že tento mix vám pocuchá nervy a dokáže šokovat svou bezprostřední surovostí. Malinko mi nesedí to, že některé pasáže jsou nabušené přehršlemi emocí a naopak, když čekáte vyostření, tak vás to pěkně zchladí nazaujatým postojem hlavních hrdinů. Přesto je jeho silnou zbraní autentičnost a ta se v dnešní kinematografii hledá těžko. Ondskan každopádně patří k filmům, které si pustím znova, do té doby se poohlédnu po podobných snímcích. Severoevropská tvorba očividně patří také k těm povedenějším. ()

Lottr

Strašně mě mrzelo, že jim to pak všem nenadal, i když na to měl. Ale duševně se nevzdal a dal jim to sežrat po svém. I když jsem čekal v závěru trušku násilí, tak jsem si to užil a přerod hlavního hrdiny ze záporáka na klaďase je super. Určitě stojí za podívání a hlavně zamyšlení, protože já bych to určitě vyřešil násilnější cestou... ()

ethos

Cely film bot tak tipicky seversky chladni. Nasilne sceny az mrazili pri kostiach. Dokonca ma ani na chvilu nenudil. Hlavny chrakter bol absolutne nepredvidatelny. Proste skvlely film co stoji za pozretie. ()

skinnee

V prvom rade som od tohto filmu ocakaval nieco ine, ale podla ohlasov to dostanem asi pri Klass. Ale svojou kvalitou ocakavania urcite splnil. Dej sa pozvolna robieha a na zaciatku som mal trosku pochybnosti. Lenze ma to vtiahlo tak ako pri maloktorom filme. Postupne cakate na dalsi okamih ako sa to bude vsetko vyvijat. Wilson je genialny a nepamatam sa, ze by som sa s nejakym hrdinom tak vzil, drzal mu cely cas palce a nenavidel jeho nepriatelov pomaly viacej ako on sam. Trosku ma sklamal koniec, ale ked si tak uvedomim je to presne to v co som dufam cely cas. Urcite vyborny film no nejak neovplyvni moj top. Takze kvalitne 4*. ()

Mr.Jackass

Výborný film, kde jsem po celou dobu očekával, kdy se hlavní představitel buď položí, ale spíše se zblázní,zešílí a zabije všechy, kdo mu učinili jakákoliv příkoří :) Leč se tak nestalo a Erik dokáže vše ustát. Lehce dojemný příběh o kamarádství a revoltě vůči nesmyslně stanoveným pořádkům a pravidlům. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz