Zlo si umí počkat

(festivalový názov)
  • Argentína Cuando acecha la maldad (viac)

V odlehlé vesnici najdou dva bratři muže pod vlivem démona, který se právě chystá přivést na svět samotné zlo. Rozhodnou se ho zbavit, ale podaří se jim pouze rozšířit chaos. (mikki089)

mclenin

Pomerne nečakaný a originálny prístup k tradičnej látke a motívu posadnutosti. Nie je to vyslovene strašidelné ale má v sebe prvok znepokojivosti a očakávania v súvislosti s ústrednou záhadou vďaka čomu si po celú dobu udržuje solídne tempo a atmosféru. ()

bobstock

Nevim jak hodně tato prazvláštnošt koresponduje s politickou a finanční situací, kdy už čelili 9x státnímu bankrotu a po nedávných primárkách se k moci dere ultrapravicový politik Javier Milei. Pokud je ale nějaké zlo, které obchází argentinským venkovem, filmaři ho přenesli na plátno v patřičné nechutnosti a bolesti všech figur. Odzbrojilo mě i s jakou lehkostí nechali hrát děti v takto brutálních scénách. Pokud máte rádi plíživé démony v každém dýchajícím tvorovi, neváhejte. 70% ()

Warhorr

Zaseté zlo se začíná probouzet ! Tohle je kurevsky slušnej nátěr ! Hnijící týpek, v něm číhá démon, který chce na svět a dva bratři se to snaží zastavit. No a vlastně i zastaví, ale ne tak jak si představovali a řádění tak může začít. Je tu hned několik nepříjemných scén podtrhnuté výborným gore. Jsem zvyklý, že za rok se objeví dva, když to přeženu, max tři horory, u kterých jsem v určitých chvílích v šoku a svět se u mě na pět vteřin zastaví a čekám, jestli nedostanu náhodou infarkt. No a tady ty momenty jsou asi tři - sekera, pes ( NEJ hororový moment roku ! ), matka se svým chlapcem v noci na cestě. Ale ještě pár se jich tu samozřejmě najde. Tísnivá atmosféra, neotřelý příběh s posednutím a démonem, creepy postavy ( shnilák a děcka ve škole super ), samozřejmě gore a dobře vychytaná hudba. Upřímně jsem se rozhodoval mezi 4-5 hvězdami, ale když jsem se ohlédl zpět na horory, které jsem hodnotil za 4 a nebavily mě zdaleka tak jako tohle, tak prostě nemůžu jinak a dávám plný počet. Žhavý aspirant na horor roku. Tohle se u mě s novým Evil Dead bude prát o první místo. ()

Flopik

Po prečítaní pár komentárov som čakal teda oveľa väčšiu režbu a tak som nakoniec skôr sklamaný z výsledku. Neviem či to môžem nazvať hororom o posadnutosti ale rozhodne to je v tomto žánri originálna záležitosť. Začiatok je skvelý, hniloba "posadnutosť", nechutný tučko a wow scéna so sekerou a tehulkou. Potom však nastáva celkový chaos, akokeby režisér presne nevedel kam smerovať a je z toho veľký zmätok. Chválim, že to je pekne natočené a najväčší plus za odvahu zabíjať aj detské postavy a to dosť drsným spôsobom. Popravde "svačinka maminy po ceste bola brutálna. Hlavne kvôli týmto scénam som ochotný dať 4*. Celkovo palec hore za originalitu, treba však do budúcna popracovať na celistvosti príbehu a nejakej lepšej spojitosti. PS: Extrémne debilné chovanie hlavnej postavy, na konci v škole som už len krútil hlavou. ()

Muel

| Machaco Films | Španielské hororové prekvapenie roka, síce spoliehajúce sa na šok faktor, ktorého je tu priveľa, ale podľa mňa to funguje veľmi dobre. Najmä make-up na hlavnom antagonistovi je až strašidelne realistický, celkovo je ten film remeselne veľmi slušne vystavený, silne tu chýba slabá chvíľa. Možno ten koniec je už v dnešej dobe trocha klišé, hrajúce sa na horor od A24ky, ale ja milujem horory od A24ky, čiže za mňa ignorovanie. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Harpy

V tomto horore si clovek nemoze byt nicim isty a navyse tu nejake sablony vobec nefunguju. Niektore veci sa vobec nedozvieme, niektore pomaly ku koncu, ale to vobec neva, pretoze je to vyvazene inymi javmi, ktoré aj mna prekvapili. (Nechcem prezradzat) Postavy sa nespravaju logicky, ale sú to sedliaci, statkári, takze toto mne na nervy neliezlo, ratala som s tym. Trochu som sa bála, takze odporucam ! ()

warrenur

Uz tradicna "poverciva bachorka" s mimoriadne otravnym vrieskanim a afektom. Tak detailnou kamerou, aby umocnil pocit hnusu, azda i strachu a ukazala vam tie grimasy poriadne z blizka. Posobilo to na mna vsak uplne opacne a mimoriadne otravne. Jediny moment, ktory vyvola odozvu, hoci je ocakavana, je snimka, ked zozadu snima dievcatko s velkym domacim psom a my vieme, co sa zrejme stane. Ked do toho pribudnu este i s klasickym klise uvrieskanych deti..je dokonane. Mimoriadne otravny snimok, neodporucam. ()

gulista

Vyslovene o bezchybný prírastok v rodine hororov o posadnutosti asi nepôjde. Druhá polovica slabne, rozbiehajúci sa dej naberá chaotickosť až úsmevnosť, a záver emočne nezafunguje. Rugna ale priniesol do hororového žánru čerstvý závan, má svoje pravidlá, a kde väčšina tvorcov končí, tu sa začína a prekračuje miera zaužívanosti. Na pozadí sa pritom odohráva rodinná, možno až spoločenská dráma o strate dôvery a následnom rozpade. 60% ()

hakon

Argentinský nekompromisní horor, který se nebojí zbořit všechny bariéry, které si v Evropě nebo v Americe nedovolí. Všechno servíruje za syrova a bez okolků jako by se nechumelilo a tím dodává celému filmu pekelný náboj. O to víc možná pak škodí občasná nelogičnost postav a zbytečně hloupé postavy. Celá linka s policií je úplně na sílu a o ničem. Rugna navíc nemá žádné mantineli o které by se musel opírat, jako v normálních duchařských hororech. Dělá si co chce jak s postavami, tak s pravidly. A když přistoupíte na jeho hru, tak budete slušně bavit. 7/10 ()

Helldo

Skromný horor/thriller se zajímavým námetěm, vhodnou stopáží a neokoukanými herci. Nic fenomenálního, ale solidní úroveň to na své produkční poměry určitě má. ()

Rockerman

Originálně brutální a neobvyklý, ale že by to byl horor roku či dokonce pětiletky si fakt nemyslím. Nedoporučuji sledovat u jídla, neb hrozí nevolnost! Po druhém zhlédnutí zvyšuji hodnocení, protože Uriel je opravdu "mňamka" :-) ()

agassi68

Uvrieskané scény a zbytočné dialógy vyhádzať a bol by to fajn kúsok. Takto to osciluje ako aprílové počasie. Ale za originalitu sa predsa len prikloním ku štyrom.. ()

kkarx

Jednotlivé scény byly skvělé a zrovna tak i obsazení, ale dohromady to nedává žádný smysl a nedrží pohromadě. Kdyby to bylo napsáno lépe, byl by to horor roku. Takhle je to jen zklamání z promarněného potenciálu. ()

Kadas97

Film som zapínal s neurčitými očakávaniami, pretože málokedy mi padnú do noty globálne chválené veci. Očakávania však museli ustúpiť stranou, pretože tvorcovia na nič nečakali a rovno ma hodili do sveta postihnutého Hnilobou, kde prežitie má svoje pravidlá. Už od scény s kozou som vedel, že tento film nie je pre každého a pri scéne so psom mi zovrelo žalúdok, ako už niekoľko rokov nie. Za toto ďakujem, skoro som zabudol aký to je pocit. Tu už mi bolo jasné, že bojovať o prežitie budú všetci, muži, ženy, starci či deti. Postavy sa chovali v rámci vyhrotenej situácie celkom pochopiteľne a akceptovateľne. Záverečná scéna bola asi najkrutejší ending za posledných 5 rokov. Tvorcovia sa mohli trochu utrhnúť z reťaze ako sa to podarilo vietnamskému The Sadness. Celkom by ma zaujímali také momentky ako to počas hlavnej dejovej linky vyzeralo v centre mesta. Potom som si však uvedomil, že tento film uchopil horory s posadnutím za úplne iný koniec a vo finále je to vynikajúca záležitosť. Nebyť SAW X tak je When Evil Lurks najlepším hororom roku 2023. 9 z 10 ()

FeriusParfax

To bylo hodně originální dílo. Byla tu vystavěná perfektní mrazivě ďábelská atmosféra. Z prvního zhlédnutí si pamatuji jen útržky a nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo bát. Druhé zhlédnutí už bylo o dost lepší. Všechny kousky se mi propojily a já jsem si užívala tuhle originální jízdu. Konec byl absolutně bez chyby. Nečekejte žádné klasické děsivé scénky, které vidíte v každém hororu. Tady nepříjemná atmosféra stála na něčem úplně jiném. Ani nedokážu ten zvláštní pocit z tohoto filmu přesně popsat. Doporučuji zhlédnutí, ať si názor uděláte sami. Jen bych si představovala lepší a podrobnější popis, jak Hniloba funguje. P.S. ten tlusťoch byl fakt perfektně namaskovaný. A nebyl jediný, ze kterého se mi ve filmu jemně zvedal kufr. Ani se teď nemůžu v klidu nasnídat, když si na ty dva vzpomenu. Sakraš! ()

helraiser

No já teda nevím, ale až na pár slušných gore scén a toho tlusťocha teda nic moc. Postavy to strašně přehrávali a celkově ten styl mi tedy moc nesedl. Čekal jsem tedy mnohem lepší podívanou, gore prostě není všechno. ()

Daiker

Nevím co napsat.... Film mě moc nezaujal, má to dobré scény, ale celkově spíš převažuje zklamání.... Nesympatické postavy, atmosféra nulová, divná kamera, příběh kravina.... Spíš jsem se nudil... ()

KUFI

Nudnej film. Stejne jako v Aterrados  se vsichni chovaji divne a neprirozene. Nevim jestli to je reziserem, anebo takovy argentincani doopravdy jsou.. ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)